ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як вижити у спеку й не перегрітися на сонці

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Червня 2020, 17:35

Бувають періоди, коли радіти літу стає важко й понад усе хочеться, щоб воно скінчилося та настала осінь. Сонце корисне для людини тільки в розумних межах, адже надлишок ультрафіолетового випромінювання та спека можуть бути шкідливими для здоров’я. Тривале перебування під прямими сонячними променями може спричинити тепловий або сонячний удар.

Чим відрізняються ці стани, як визначити симптоми перегріву на сонці та як надавати першу допомогу потерпілому, кореспондент АрміяInform дізналася у начальника клініки загальної терапії Київського військового госпіталю полковника медичної служби Дмитра Третяка.

— Тепловий удар — це стан, коли організм не справляється з надмірною кількістю тепла, яке, наприклад, надійшло ззовні. Коли ми говоримо про тепловий удар, маємо на увазі саме зовнішнє джерело, що призвело до перегрівання організму. Тепловий удар може статися у жаркому задушливому приміщенні, на вулиці за високих показників температури та вологості. Сонячний удар — це різновид теплового, який розвивається за безпосереднього впливу сонячних променів на людину, зокрема на голову та верхню частину тулуба, — пояснив полковник медичної служби.

За його словами, їхня симптоматика не відрізняється, адже все залежить від інтенсивності проявів, починаючи від легкого запаморочення та закінчуючи комою.

Для теплового та сонячного ударів характерні: почервоніння шкіри, загальне перегрівання організму, гаряча та суха шкіра, прискорене дихання, слабкість, головний біль, запаморочення, блювота, непритомність. Вже на цих етапах варто надавати постраждалому першу медичну допомогу.

— Перше, що потрібно зробити, це перенести потерпілого у прохолодне тінисте місце або у приміщення. Необхідно забезпечити доступ свіжого повітря. Варто розстібнути ґудзики, зняти щільний одяг та послабити ремені. Якщо потерпілий притомний, йому слід дати прохолодну негазовану воду та зробити компреси на шию, голову, під пахвами, — порадив Дмитро Третяк.

Такі дії необхідні для зменшення температури тіла, адже під час теплового та сонячного ударів можливий набряк головного мозку.

— Щоб запобігти тепловому та сонячному ударам, потрібно правильно підібрати одяг. Він має бути світлим, з натуральних тканин, а не синтетичним і темним. Пийте багато рідини, бажано відмовитися від солодких напоїв. Надівайте капелюх і темні окуляри. Не вживайте спиртного й важкої їжі, натомість їжте щодня більше овочів та фруктів, і будьте здорові, — зауважив лікар.

19
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook