ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як небойова місія збільшує військовий потенціал

Прочитаєте за: 4 хв. 23 Червня 2020, 18:50 2

Пропонуємо вашій увазі другу частину інтерв’ю з командиром тренувальної місії UNIFIER в Україні підполковником Раяном Стімпсоном. Перша частина інтерв’ю кореспондента АрміяInform з командиром UNIFIER тут.

— Як би ви оцінили рівень підготовленості українських військових?

— Завдяки своїм професійним умінням, навичкам і можливостям вони здатні швидко адаптуватися до складних умов. Це частина навичок і вмінь, необхідних для ефективної роботи в рамках співпраці з НАТО. Вони проходять навчання та тренування і роблять це добре.

— Наскільки ефективний зворотний зв’язок з українськими військовослужбовцями щодо обміну досвідом?

— Українські солдати продемонстрували, що вони професійні воїни, які здобувають військову освіту та застосовують ці знання на практиці. Завдяки цьому нам є багато чого в них повчитися. А поради українців неоціненні для вдосконалення й продовження Місії. З допомогою цього зворотного зв’язку представники Збройних сил Канади можуть впорядковувати навчальні ініціативи та досягати максимальної ефективності в розбудові потенціалу Сил безпеки України в царині спеціальних та професійних навичок.

Попри те, що прямі навчання «віч-на-віч» представників Збройних сил Канади тривають у деяких областях, навчально-тренувальна місія UNIFIER перейшла головним чином до консультативної співпраці, надання допомоги й наставницької ролі в переході Сил безпеки України до оперативної сумісності з НАТО.

— Чи готові ви, канадці, протистояти російській агресії та боротися разом з Україною, якщо це буде необхідно?

— Ні, Канада не воює з Росією. UNIFIER в Україні є небойовою місією. Це також не місія Альянсу, а скоріше операція, орієнтована на надання допомоги в нарощуванні спроможностей і потенціалу українського війська.

Власне, беручи участь в UNIFIER, ЗС Канади допомагають узгодити завдання та процедури Сил безпеки України, щоб забезпечити сумісність з НАТО під час навчань та операцій.

При цьому представники ЗС Канади — високодисципліновані професіонали з військовими навичками світового рівня. Якщо ситуація в Україні зміниться, наші представники стежитимуть за її перебігом і чекатимуть інструкцій щодо найдоцільнішого шляху реагування. Ми з нетерпінням чекаємо можливості навчатися у вас, так само як і ви у нас, у галузі проведення спільних операцій.

— Чи вважаєте ви, що тренувальна місія UNIFIER має політичний характер? Чи є операція своєрідною заявою про стримування російської агресії?

— Я, як командувач Оперативної об’єднаної місії Збройних сил Канади UNIFIER, можу сказати, що моя компетенція полягає у безперешкодному й ефективному використанні нашого персоналу для розбудови потенціалу Сил безпеки та розроблення навчальних програм для того, щоб ці Сили були сумісні з НАТО. І ми це робимо дуже добре. Питання про політику, стратегію та цілі уряду Канади краще за все скерувати до Командування спільних операцій у Канаді в Оттаві або ж до служби зв’язків з громадськістю штаб-квартири Альянсу, щоб детальніше обговорити це питання.

— Як новий керівник тренувальної місії UNIFIER в Україні, які ви бачите перспективи її подальшого існування? Адже чинний мандат Місії спливає у березні 2022 року. Чи буде її продовжено?

— 18 березня 2019 року уряд Канади оголосив про продовження дії UNIFIER до кінця березня 2022-го. Збройні сили Канади запустили опцію з її пролонгації у відповідь на запити уряду України. Мета у тім, щоб допомогти Україні залишатися суверенною, безпечною та стабільною. Питання щодо політики, стратегії чи розширення діяльності тренувальної місії UNIFIER, які виходять за рамки тактичного та оперативного рівнів, краще теж скерувати до Командування спільних операцій у Канаді в Оттаві.

— Дякую за розмову!

Довідка. Станом на квітень 2020 року в тренуваннях під егідою канадських інструкторів вишкіл пройшли понад 18 000 представників від різних силових структур у 420 серійних курсах, які охоплюють усі сфери діяльності. Зокрема акцент зроблено на індивідуальну й колективну підготовку, підвищення кваліфікації молодших офіцерів і сержантського складу. Серед них і представники Національної гвардії України. Нині канадські інструктори провели навчання для понад 1200 представників НГУ.

Фото надано пресслужбою тренувальної місії UNIFIER.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook