ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

20 фахівців санітарно-епідеміологічної служби нагороджені Головнокомандувачем Збройних Сил України

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 21 Червня 2020, 8:25

Шостий місяць поспіль в інтенсивному режимі в непростих умовах боротьби з пандемією на коронавірусну хворобу працюють  військовослужбовці та працівники санітарно-епідеміологічної служби командування Медичних сил. За цей час проведено понад 12,5 тис. досліджень методом полімеразної ланцюгової реакції, майже 5,5 тис. експрес-тестів, розроблено низку важливих керівних документів, методичні рекомендації щодо дій у випадку виявлення симптомів хвороби, організовано обсерваційні та карантинні заходи серед особового складу Збройних Сил України, що допомагають стримувати поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Тому не випадково наказом Головнокомандувача Збройних  Сил України генерал-полковника Руслана Хомчака з нагоди Дня медичного працівника  відомчими нагородами відзначено 20 кращих фахівців служби, ще 15 отримали подяки.

− Приємно, що наша робота не залишилась непоміченою керівництвом Збройних Сил, − сказав у розмові з кореспондентом АрміяInform начальник санітарно-епідеміологічного управління Командування МС ЗСУ підполковник медичної служби Сергій Моргун. – У нас дійсно служать і працюють високопрофесійні фахівці, які люблять свою роботу. Серед них начальник епідеміологічного відділу регіонального управління підполковник медичної служби Тетяна Кобилянська, яка забезпечує співробітництво служби превентивної медицини з військовими медиками з-за закордону, начальник лабораторного відділу  капітан медичної служби Наталія Козаченко, начальник групи матеріально-технічного забезпечення старший сержант військової служби за контрактом Андрій Шурубура. Вони та інші наші військові  відзначені медаллю «За досягнення у військовій службі».

Тривалий час військові епідеміологи залишались, так би мовити, в тіні. Немає епідемічних загроз, і про нашу службу ніхто й не згадує. Але, повірте, відсутність викликів не присипляє нашу пильність і не розслабляє. До пандемії Covid-19 ми розпочали готуватися, коли з китайського Уханя почали надходити тільки перші тривожні сигнали. Мабуть, тому наша служба виявилась на крок попереду за цивільних колег у країні.

Не випадково перші наради і конференції щодо шляхів протидії спалаху коронавірусу і координації дій медичних установ за участю представників Офісу президента і Уряду проходили на дискусійних майданчиках Національного  військово-медичного клінічного центру «ГВКГ». За словами Сергія Моргуна, військовослужбовці й працівники регіональних санітарно-епідеміологічних управлінь, зокрема й лаборанти, щороку проходять атестування та беруть участь в заходах із підвищення кваліфікації та удосконалення професійних навичок. Тому проведення досліджень методом полімеразної ланцюгової реакції для них не було чимось несподіваним. Куди важливішим було своєчасне отримання відповідних реагентів.

− Дуже важливо, шо ми постійно отримуємо необхідне лабораторне обладнанням, засоби захисту і реагенти, − зауважив підполковник Моргун. – АрміяInform регулярно повідомляла про всі новинки і надходження сучасного обладнання до наших підрозділів, тому не буду повторюватися. Зверну лише увагу на  останнє придбання – надувний лабораторний комплекс, який збільшує спроможність наших мобільних лабораторій. Він призначений для підготовки і доставки зразків для аналізу та забезпечує безпечне поводження з біологічними матеріалами. Комплекс складається з чотирьох окремих, з’єднаних між собою модулів. У кожному модулі − кабіни на надувній пневмоконструкції. Це рішення дозволяє проведення дуже швидкого монтажу і введення в експлуатацію всього комплексу.

Крім додаткового обладнання, ми маємо також у кожній мобільній лабораторії два комбінезона, так звані скафандри. Вони є унікальними, тому що мають максимальний захист від навколишнього середовища − вірусного, інфекційного, радіаційного.

Сергій Моргун зазначив, що сьогодні створюється недоторканний запас обладнання та засобів захисту. За його словами, в Міноборони проведено перерозподіл коштів на загальну суму 158,8 млн гривень для забезпечення діяльності мобільних лабораторій витратними матеріалами, закупівлю засобів захисту та апаратів штучної вентиляції легень.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Велика війна як точка трансформації: що змінилося у тиловому забезпеченні війська
Велика війна як точка трансформації: що змінилося у тиловому забезпеченні війська

Широкомасштабне вторгнення росії у 2022 році стало стрес-тестом для всієї системи забезпечення Збройних Сил України.

Літня форма вже незабаром: у Міноборони пояснили коли носитимуть і що входить до комплекту
Літня форма вже незабаром: у Міноборони пояснили коли носитимуть і що входить до комплекту

Перехід на літній варіант військової форми відбувається залежно від погодних умов і температурного режиму.

«Подобається, як воно горить»: Карина стала командиром інженерно-саперного взводу
«Подобається, як воно горить»: Карина стала командиром інженерно-саперного взводу

Карині лише 21 рік, а вона вже командир інженерно-саперного взводу.

Вдруге за день — окупанти знову завдали удару по автобусу з пасажирами на Нікопольщині
Вдруге за день — окупанти знову завдали удару по автобусу з пасажирами на Нікопольщині

Російські окупаційні війська вдруге за день завдали удару по громадському транспорту на Нікопольщині.

«По одному орченятку кожні 20-30 хвилин»: поблизу Костянтинівки ворог атакує з усіх флангів
«По одному орченятку кожні 20-30 хвилин»: поблизу Костянтинівки ворог атакує з усіх флангів

Противник не відмовляється від намірів оволодіти Костянтинівкою, селищем Бересток та Іллінівкою.

У Прилуках унаслідок російських атак п’ятеро постраждалих
У Прилуках унаслідок російських атак п’ятеро постраждалих

На Чернігівщині внаслідок російських ударів по місту Прилуки постраждали п’ятеро людей.

ВАКАНСІЇ
Розвідник

від 45000 до 110000 грн

Дніпро

Рекрутинговий центр Самарського району, Самарський РТЦК та СП

Стрілець, військова служба

від 21000 до 27000 грн

Білгород-Дністровський, Одеська область

Бухгалтер фінансово-економічної служби

від 20100 до 50000 грн

Миколаїв, Миколаївська область

Командир взводу/відділення / ЗСУ / 61 ОМБр

від 20000 до 120000 грн

Чорноморське

61 ОМБр

Командир взводу

від 25000 до 55000 грн

Одеса

Військова частина А4055

Бухгалтер (2 кат.)

від 21000 до 25000 грн

Новомосковськ

Військова частина Т0940

--- ---