ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Загальний бюджет фонду з ліквідації наслідків COVID-19 склав понад 370 мільйонів гривень – Офіс Президента

5 Травня 2020

Загальний бюджет фонду з ліквідації наслідків COVID-19 при Офісі Президента України склав 374 млн 620 тис. грн. Це недержавні кошти, за які закуповувалися медичні товари та засоби індивідуального захисту для боротьби з поширенням коронавірусу в Україні. З них 155,6 млн грн витрачено на закупівлю продукції в українських постачальників. Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента України, секретар Координаційної ради з протидії поширенню COVID-19 Кирило Тимошенко в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV, повідомляє Офіс глави держави.

«Було вирішено, що вони (підприємці. – Ред.) допомагатимуть країні проходити цей етап саме по закупівлі засобів захисту для наших лікарів, а також для інших служб – поліції, прикордонників і так далі. Бізнес зголосився й фактично вніс гроші до цього фонду. І з цього фонду почалися закупівлі засобів захисту. Хочу відразу підкреслити: це – кошти бізнесу, це не бюджетні кошти», – зазначив Кирило Тимошенко.

На той час, за словами заступника керівника ОП, була незадовільною ситуація із забезпеченням лікарень медзасобами. Тому розпочалася співпраця з різними авіакомпаніями, які поставляли ці медичні засоби з Китаю. Фактично було три види вантажів.

«Перший – це те, що закуповував і привозив фонд в інтересах наших лікарів, поліцейських. За ці літаки сплачував усі кошти фонд. Другий вид вантажів – це ті ж самі засоби захисту та медичне обладнання, які закуповував бізнес і передавав до лікарень або централізовано до Міністерства охорони здоров’я. За ці поставки також сплачував фонд», – розповів Кирило Тимошенко.

Третій вид вантажу – це засоби, які спрямовувалися до аптечних мереж і магазинів, в яких не вистачало засобів індивідуального захисту.

Згідно з оперативним звітом, загальний бюджет фонду з ліквідації наслідків COVID-19 при ОП становить 374 млн 620 тис. грн. У 12 українських постачальників закупили продукції на 155,6 млн грн, у семи іноземних постачальників – на 182,6 млн грн. При цьому на авіаційну доставку медзасобів витратили 33,6 млн грн, а на митне оформлення, логістику та вантажні послуги – 286 тис. грн.

Зазначається, що за цей час відбулося 10 рейсів до китайського міста Сяменя, 4 рейси – до Гуанчжоу, 4 рейси – до Пекіна, а також 4 рейси – до Сеула (Республіка Корея).

Найближчим часом бізнесменам, які наповнювали фонд, нададуть детальний звіт про використання цих коштів. Якщо ж представники бізнесу погодяться, цей звіт може бути оприлюднений.

Читайте нас в Telegram
Новини