ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Маловідомі факти про українських миротворців

Прочитаєте за: 6 хв. 29 Травня 2020, 9:52

Попри російську агресію на Сході країни, Україна як одна з держав-засновниць ООН продовжує виконувати свої зобов’язання в рамках підтримання міжнародного миру і безпеки. Понад 44 тисячі військовослужбовців ЗСУ взяли участь у 27 міжнародних операціях та місіях у різних регіонах планети. Супровід гуманітарних конвоїв, охорона об’єктів, патрулювання в зоні відповідальності, участь у програмах із роззброєння, відбудова мирної інфраструктури, розмінування і спостереження – це далеко неповний список тих завдань, які виконували та виконують українські миротворці у світі. Дивіться фотоicторiї – вiд АрмiяInform.

Місія ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго

Фото – Андрій Остапюк

У листопаді 2018 року було проведено широкомасштабну операцію «Скорпіон» зі знищення одного з найжорстокіших угруповань бойовиків на континенті. 18-й окремий вертолітний загін зарекомендував себе найпотужнішою зброєю Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго. Всього за кілька днів українські гелікоптери відпрацювали 124 задачі з вогневого ураження сил та позицій терористичної організації ADF, за що засоби масової інформації охрестили українців «Жалом ООНівського Скорпіона».

Фото – Андрій Остапюк

У Конго надзвичайно швидко змінюється погода, за лічені хвилини може насунутись гроза, про що особливо важливо пам’ятати льотному складу. Джунглі, під прикриттям яких зазвичай діють бойовики, дуже обмежують можливості візуального спостереження, а гориста місцевість дещо ускладнює польоти. Високогір’я у Конго досягає 5 тисяч метрів над рівнем моря, що збільшує навантаження на авіаційну техніку. Проте навіть в таких умовах у грудні 2018-го український гелікоптер зміг виявити та евакуювати миротворця з Малаві, який після бою з бойовиками втратив зв’язок з підрозділом і блукав джунглями 16 днів.

фото – архів Міністерства оборони України

За даними ЮНІСЕФ, в Конго близько 40 тисяч дітей займаються нелегальними розкопками кобальту. Майже кожен із них мріє навчатися в коледжі. Тому більшість з них працює в шахтах, щоб заробити на середню та вищу освіту. І така робота – це єдиний спосіб здійснення мрії.

Фото – Андрій Остапюк

Ньямлагіра – активний щитовий вулкан у горах Вірунга. Він знаходиться за 25-30 км на північ від озера Ківу, зливається основою з іншим вулканом Ньїрагонго, вважається найактивнішим із вулканів Африки. З початку спостережень він вивергався 32 рази. Під час виконання завдань екіпаж українських вертольотів доставляє представників і фахівців-вулканологів на вулкан Ньямлагіра для вивчення його стану і можливості посадки вертольотів Мі-8.  Вперше доставку і висадку фахівців на кратер цього вулкану  було здійснено у 2016 році екіпажем українського Мі-8, який пілотував льотчик-снайпер полковник Володимир Колотило.

Операція ООН у Кот-д’Івуарі

Фото – архіви Міністерства оборони України

4 квітня 2011 року українські бойові гелікоптери Мі-24 отримали наказ Місії ООН на застосування зброї. Український екіпаж мав знищити склад боєприпасів у найбільшому місті країни — Абіджані. Провівши попередньо повітряну розвідку, пара штурмових Мі-24 знищили сховище воєнної техніки та склад озброєння на колишній військовій базі Акуєно. Під час операції мирне населення не постраждало.

Місія ООН у Ліберії

фото – архіви Міністерства оборони України

Майже чотирнадцять років вітчизняні авіатори 56-го окремого вертолітного загону ЗС України Місії ООН у Ліберії забезпечували супроводження наземних колон, транспортні та пасажирські перевезення, проводили повітряне патрулювання кордонів, медичну евакуацію та пошуково-рятувальні операції. Екіпажі українських вертольотів провели у небі понад 50 тис. годин. Льотчики перевезли майже 20 тис. пасажирів і близько 7 тис. тонн вантажів.

24 січня 2018 року український екіпаж гелікоптера Мі-8 виконав «крайній» політ над містом Монровія. Так завершилась одна з найбільш довготривалих миротворчих місій Збройних Сил України.

Місія ООН в Ефіопії та Еритреї

Фото ЕРА. На знімку – прикордонний ефіопський регіон Афар

Передумовою збройного конфлікту в Ефіопії та Еритреї стало постколоніальне минуле: дві країни здобули незалежність, але разом із тим були об’єднані у федерацію резолюцією ООН. Більшість еритрейців виступали за незалежність своєї країни в той час, як Ефіопія намагалась обмежити автономію, надану Еритреї. З 1961 року починається тридцятилітня війна, в результаті якої уряд Ефіопії змушений був тікати з країни. З новопризначеною владою було укладено угоду, відповідно до якої в Еритреї проходить референдум і країна здобуває незалежність. Однак незабаром назріває новий конфлікт і між країнами починається війна за спірні території. У зв’язку з цим Україна, яка головує, на засіданні ради Безпеки ООН у 2000 році пропонує ввести у зону розмежування між державами миротворчий контингент. Радбез ООН підтримує відповідну резолюцію і з листопада цього ж року починаються 8 років участі українських військовослужбовців у примиренні країн, що конфліктують, які сьогодні живуть в мирі.

Міжнародні сили з підтримки миру в Косові – КFОR

Український контингент вперше прибув до Косова у складі миротворчої Місії ще у 1999 році. Відтоді майже півтори тисячі українських військових забезпечували мир та безпеку на Балканах.

У 2019-му військовослужбовці українського національного контингенту взяли участь у Данкон Марші, під час якого вони подолали дистанцію у 25 км по пересіченій місцевості у військовому однострої зі спорядженням та додатковим вантажем у 10 кг. Українські миротворці не вперше беруть участь у подібному заході та показують гідні результати. У марші 2019 року шестеро українських військовослужбовців та службовий собака Байрон подолали маршрут менше ніж за 4 години, за що й отримали нагороди.

26

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook