ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як Росія налаштовує мешканців Донбасу проти українського війська – розповіли в ОБСЄ

Прочитаєте за: 2 хв. 28 Травня 2020, 18:22

Нещодавно окупанти на Донбасі провели інформаційно-психологічну операцію з дискредитації Збройних Сил України та Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки та співпраці в Європі, що полягала у звинуваченні українських військових в обстрілах будинків у районі Горлівки та небажанні Місії ОБСЄ відвідувати місця обстрілів.

Про російську ІПСО поінформував під час онлайн-засідання Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ заступник Постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський, повідомляє Укрінформ.

Однією з головних цілей проведеної ІПСО, за словами українського дипломата, було здійснення деструктивного психологічного впливу на населення тимчасово окупованих територій з метою підтримання високого рівня ненависті, що формується навколо резонансних історій про обстріли, поранення чи смерті. При цьому інформацію про такі історії місцеве населення отримує виключно через канали російської пропаганди, тоді як спроби СММ ОБСЄ перевірити інформацію на місці події регулярно блокуються. «Це може мати ознаки умисних злочинів, вчинених російськими окупаційними силами на Донбасі з метою постановки пропагандистських історій», – наголосив представник України.

Під час засідання він навів приклади низки відеороликів, опублікованих російськими окупаційними силами 5, 9 та 10 квітня, на яких представники окупаційної адміністрації та місцеві жителі Горлівки та її околиць скаржаться на те, що СММ ОБСЄ ніколи не приїжджає на місця руйнувань для фіксації нібито обстрілів з боку ЗСУ.

При цьому заступник очільника місії України при ОБСЄ наголосив на тому, що, відповідно до звітів СММ, лише за 2 тижні російські окупаційні війська тричі перешкодили патрулям ОБСЄ у доступі до тимчасово окупованої Горлівки.

Він звернув увагу присутніх іноземних делегацій на те, що російські окупаційні сили на Донбасі вже неодноразово були помічені у порушенні міжнародного гуманітарного права, норм та принципів ведення війни, обстрілюючи не лише позиції українських військових, а й житлові мікрорайони, а також розміщуючи «Гради» та артилерію біля цивільних будинків.

 

Читайте нас в Telegram