ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Як карають ухилянтів від строкової служби в різних країнах

Публікації
Прочитаєте за: 8 хв. 27 Травня 2020, 17:44

Призив на строкову службу залишається актуальним не лише в Україні, а й в десятках інших країн світу. Ми вирішили дослідити це питання глибше та розповісти читачам АрміяInform про те, в якому віці та скільки служать строковики в країнах, де і досі існує обов’язкова військова повинність, і яке покарання чекає на тих, хто її ігнорує.

Швейцарія

У Швейцарії військова повинність для всіх чоловіків прописана в конституції. Сім років тому швейцарці провели референдум щодо відміни військового призову в країні. Результати говорять самі за себе: 73% населення проголосувало за збереження обов’язкової військової повинності.

Призовники, які потрапили на військову службу, проходять навчання у «рекрутських школах» тривалістю від 18 до 25 тижнів. Після цього їх відправляють по домівках. Але це ще не «дембель». Кожного року їх призиватимуть на 2-3-тижневі курси повторної підготовки. Ті, хто відслужив, мають право залишити бойову зброю та набої і зберігати їх вдома «на випадок війни».

До ухилянтів у Швейцарії особливе ставлення. Призовник, який з певних причин не може проходити військову або альтернативну службу, буде змушений платити податок 3% від своїх доходів, але не менше 400 швейцарських франків (близько 420 дол. США) до досягнення ним 30-річного віку. За безпричинне ухилення покарання одне – в’язниця.

Ізраїль

Призову до Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) підлягають незалежно від статі всі придатні за станом здоров’я громадяни країни, які досягли 18-річного віку. Повістку отримають і власники статусу постійного жителя країни. Відслужити доведеться чимало: три роки для чоловіків та два – для жінок.

Ухилятися від строкової служби в Ізраїлі – не зовсім вдалий задум. Тричі не з’явився на «цав рішон» (перший призов. – Авт.) – чекай ордер на арешт. Призовник, що знаходиться за кордоном, буде заарештований в аеропорту відразу після повернення.

Ухилення від призову вважається кримінальним злочином. За порушниками ведуть справжнє полювання,  військова поліція регулярно проводить облави. Покарання залежить від різних обставин, і часто все закінчується в’язницею – від двох до п’яти років. Та й після відбування покарання все одно доведеться віддати борг батьківщині, відслуживши увесь термін.

Але найгірше для ухилянтів ще попереду. Дані про ганебну судимість зберігаються в державних базах даних і не аби як псують життя порушника. Зокрема, негативно впливають на можливість подальшого працевлаштування, відносини з банками та в багатьох інших життєвих ситуаціях.

Мексика

У Мексиці призов – річ доволі специфічна й цікава. До війська беруть чоловіків у віці від 18 до 40 років. Але тут усе залежить від твоєї удачі. Адже визначають долю потенційного призовника за допомогою… лотереї.

Раніше кульку відповідного кольору діставали з мішка, нині – все комп’ютеризовано, але суть не змінилася. Якщо на твоє ім’я випадає біла кулька – ти майбутній піхотинець, чорна – звільняє призовника від строкової служби, але означає його перебування у кількамісячному резерві. У деяких містах лотерея має також блакитні кульки – служба на флоті. Термін строкової служби – 12 місяців.

Призовники, які не бажають служити, можуть працювати в соціальній сфері, брати участь у суспільно корисних програмах у галузі освіти, спорту, збереження культурної спадщини, профілактики наркоманії тощо. Яких-небудь серйозних покарань для ухилянтів від призову законодавством Мексики не передбачено.

Фінляндія

Призовний вік у цій країні – з 18 до 30 років. Строкова служба в армії зазвичай триває від 6 до 12 місяців. Усе залежить від побажань призовника та від роду військ, у яких він проходить службу. Строкова служба тут дуже схожа на контрактну. «Робочий день» з 6-ї до 16-ї години, а далі до дев’ятої вечора – вільний час (тебе ніхто не тримає в казармі). Не порушуєш дисципліну – можеш їхати додому на вихідні. Проїзд оплачує держава. Маєш житло – держава оплатить вартість оренди або комунальні послуги. Встиг влізти в боргову яму – не хвилюйся, на час служби кредити в банках «заморожуються». До того ж строковики отримують грошову допомогу, розмір якої залежить від терміну служби.

Попри такі привабливі умови, призовник у Фінляндії має вибір. Строкову службу можна замінити альтернативною службою або… в’язницею з терміном ув’язнення 173 дні. Найцікавіше те, що арештант може залишати територію в’язниці в певних межах, що контролюються датчиком, прикріпленим до його тіла. Також арештований може «передумати» і в будь-який момент змінити ув’язнення на альтернативну службу, яка триває 347 днів. До того ж вищезгадана судимість не фіксується в особовій справі й не впливає на якість життя людини в подальшому.

Республіка Сінгапур

У Сінгапурі першу повістку хлопці отримують у… пологовому будинку, одразу після народження.  І це не жарт. Так держава заздалегідь нагадує батькам про обов’язок, що чекає на їх чадо. Наступне нагадування хлопці отримують в 13-річному віці. Військова повинність у Сінгапурі – обов’язкова. Після досягнення повноліття юнаки поповнюють ряди збройних сил. Служба триває від 22 до 24 місяців.

Новобранець може обирати місце служби: збройні сили, поліція чи сили самооборони (наприклад пожежні частини), та більшість все одно потрапляє до армії. Після проходження служби чоловіки до 40 років зараховуються у резерв, де раз на рік мають проходити двотижневі збори.

Тимчасово «відкосити» від призову можуть хіба спортсмени-олімпійці. На інших ухилянтів від строкової служби в Сінгапурі чекає штраф до 10 тисяч місцевих доларів (близько 7 тис. дол. США). На особливо злісних – позбавлення волі терміном до трьох років.

Литва

 

У 2015 році Литва відновила обов’язковий призов до армії, що був скасований в 2008 році. Причиною такого рішення стало загострення геополітичної обстановки, зокрема, агресії Росії проти України. Військову повинність у цій країні мають відбувати чоловіки у віці від 18 до 23 років. Термін служби – 9 місяців. Із загального щорічного списку призовників до війська відбирають близько десятої частини.

За невиконання вимог Закону про призов на призовника чекає штраф від 30–140 євро. За неявку до військкомату – 300 євро. Траплялися і прецеденти, коли суд збільшував розмір штрафу. Тільки в 2019 році в адміністративному порядку покарали майже 7000 ухилянтів. Гіршим варіантом покарання за спробу ухилитися від обов’язкової служби є арешт терміном до трьох років. А за нанесення собі шкоди, симуляцію хвороби чи підробку документів призовнику «світить» від одного до п’яти років в’язниці.

Єгипет

У Єгипті під призов підпадають чоловіки віком від 18 до 30 років. Термін служби залежить від рівня освіти. Не закінчив школу – відслужиш три роки, закінчив – два, маєш вищу освіту – всього рік.

Тим, хто не відслужив, – за кордон зась. У Єгипті ухилянта від служби в армії ніколи не випустять за межі країни. Якщо ж призовник не з’явився на медичний огляд або не надав вчасно документи для підтвердження свого призовного статусу, йому доведеться відслужити один додатковий рік. А тим, кому все ж таки вдалося сховатися  від призивної комісії  і перечекати до свого 30-річчя, доведеться сплатити чималий штраф – від двох до п’яти (а інколи й двадцяти) тисяч єгипетських фунтів (100–1300 доларів США. –  Авт.) Альтернативою може стати реальний термін у в’язниці. Зокрема, за підробку документів із метою уникнути призову – від трьох до семи років тюремного ув’язнення. А найбільш злісних «ухилянтів» можуть кинути за грати на термін не менше семи років.

Південна Корея

Військовий обов’язок у Південній Кореї – від 18 до 35 років. На відміну від деяких інших країн, південнокорейські призовники не отримують повістки й за ними не ганяється місцевий «воєнком». Тут кожен сам вирішує, коли йому йти в армію.

Термін служби залежить від роду військ. 18 місяців для «сухопутки», 19 – ВМС, і 22 місяці в повітряних силах. Після проходження строкової служби чоловік протягом наступних 5 років має щорічно відвідувати триденні навчання на базі, де він служив.

У республіці особливе шанобливе ставлення до діючих військових та тих, хто пройшов строкову службу. У них більше шансів знайти хорошу роботу.

Єдиною можливістю повністю уникнути призову є медичні протипоказання, зокрема, гомосексуалізм, який в країні вважається захворюванням. За ухилення від служби можна сісти до в’язниці строком на 18 місяців, а також отримати відмітку про судимість, що в подальшому серйозно впливає на можливість працевлаштування.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Президент наголосив на важливості постачання ППО для України: Далекобійність вирішує, коли завершиться війна

Президент наголосив на важливості постачання ППО для України: Далекобійність вирішує, коли завершиться війна

Для України вже є позитивне рішення щодо постачання нових систем Patriot, які убезпечать життя людей від російського терору.

Історичний тиждень: Володимир Зеленський про старт переговорів щодо вступу України до ЄС

Історичний тиждень: Володимир Зеленський про старт переговорів щодо вступу України до ЄС

Рада ЄС визначила переговорні рамки для України, які розпочнуться 25 червня у Люксембурзі.

Півострів Крим необхідно відрізати від російського постачання — Кирило Буданов

Півострів Крим необхідно відрізати від російського постачання — Кирило Буданов

Захоплений москвою та перетворений у величезну військову базу півострів Крим необхідно відрізати від російського постачання.

Ворожі «шахеди» розсипаються, коли працює наша «Тунгуска»

Ворожі «шахеди» розсипаються, коли працює наша «Тунгуска»

Сили оборони показали, як працює екіпаж зенітного ракетно-гарматного комплексу 2К22 «Тунгуска».

На одному з напрямків російські військові здалися в полон

На одному з напрямків російські військові здалися в полон

На Покровському напрямку російські військові щодня зазнають чималих втрат у живій силі, а сьогодні, 23 червня, півдесятка окупантів вирішили здатися в полон.

Від початку доби на фронті — 96 боєзіткнень, ворог активізувався на Куп’янському напрямку

Від початку доби на фронті — 96 боєзіткнень, ворог активізувався на Куп’янському напрямку

Ворог продовжує прикладати основні зусилля на Куп’янському та Покровському напрямках. Цієї доби кількість бойових зіткнень на всій лінії фронту збільшилась вже до 96.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Кухар-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Харків

Косівський РТЦК та СП

Номер обслуги

від 20000 до 20000 грн

Київ

131 окремий батальйон 112 ОБр Сил ТрО

Старший бойовий медик роти

від 21000 до 21000 грн

Київ

168 окремий батальйон 120 ОБр Cил ТрО

Майстер виробничого відділення

від 20000 до 21000 грн

Запоріжжя

Військова частина А3130

Офіцер групи планування штабу

від 21000 до 50000 грн

Запоріжжя

79 окремий батальйон 102 ОБр Сил ТрО

Водій

від 20500 до 23000 грн

Мукачево

Мукачівський прикордонний загін