ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

СБУ повідомляє про активізацію російських ботоферм

Новини
13 Травня 2020, 12:47
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Служба безпеки України зафіксувала зростання активності спецслужб країни-агресора та керованих ними агентурних мереж.

«Вони намагаються використати будь-які інформаційні приводи для створення хаосу та паніки. Зокрема за вказівкою кураторів проросійські агітатори розповсюджували фейкові новини про святкування Дня Перемоги, вимушені карантинні обмеження та інші заходи, пов’язані з дотриманням правил захисту від розповсюдження коронавірусної інфекції», – йдеться в повідомленні на офіційному сайті Служби безпеки України.

Так, за даними кіберфахівців СБУ, з введенням карантину в Україні російські троле- та ботоферми активізувались у закликах до порушення карантинних обмежень, інформаційної підтримки акцій протесту.

У період відзначення Дня Перемоги активність російських інтернет-агітаторів  була частково перенаправлена з теми коронавірусу на впровадження вигідних Кремлю меседжів, пов’язаних із подіями Другої світової війни. Російські спецслужби використовували цей інформаційний привід для маніпулювання свідомістю українських громадян на користь концепції «Руського миру».

Так, за період дії карантинних заходів кіберфахівці Служби безпеки України заблокували понад 2,3 тисячі інтернет-спільнот із загальною аудиторією понад 980 тисяч користувачів, викрили 323 інтернет-агітаторів, які поширювали різноманітні фейки про епідемію COVID-19. Встановлено, що 16 із виявлених агітаторів діяли за завданням російської сторони.  СБУ розпочала кримінальні провадження за дії, що спрямовані на посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу чи захоплення державної влади (ст. 109 і 110 Кримінального кодексу України). Такі агітатори «працювали» в Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Херсоні, Полтаві, Кропивницькому, Конотопі, Івано-Франківську та Хмельницькому.

СБУ повідомляє, що «два мешканці Івано-Франківська та Хмельницького за завданням російських спецслужб поширювали фейки про карантинні обмеження через COVID-19, інспірували протести, закликали до зміни меж території та державного кордону України, насильницького повалення конституційного ладу. При цьому діяли вони під прикриттям української SMM-структури». Наразі тривають слідчі дії і вирішується питання щодо оголошення даним особам підозри за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України)».

Також повідомляється, що інформацію стосовно виявлених 307 агітаторів СБУ спрямувала до Національної поліції. 134 особи вже притягнуто до адміністративної відповідальності за поширення неправдивих чуток, які можуть викликати паніку або порушення громадського порядку, у межах статті 173-1 КУпАП.

 

Кореспондент АрміяInform

Україна та Нідерланди підписали Drone Deal
Україна та Нідерланди підписали Drone Deal

Україна та Нідерланди підписали повноцінну угоду про співпрацю у сфері безпілотних технологій — Drone Deal.

Patriot уже недостатньо: Володимир Зеленський закликав Європу виробляти власні антибалістичні системи
Patriot уже недостатньо: Володимир Зеленський закликав Європу виробляти власні антибалістичні системи

Європа має якнайшвидше розгорнути власне виробництво систем протиракетної оборони та ракет до них.

У Харкові через російський авіаудар загинув чоловік, серед 20 поранених — четверо дітей
У Харкові через російський авіаудар загинув чоловік, серед 20 поранених — четверо дітей

Російська авіабомба вдарила по Шевченківському району Харкова. Загинула одна людина, ще 20 — поранені.

Понад мільйон збитків бюджету під час будівництва фортифікацій на Сумщині: справу направлено до суду
Понад мільйон збитків бюджету під час будівництва фортифікацій на Сумщині: справу направлено до суду

Сумською обласною прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно інженера технічного нагляду.

ВАКАНСІЇ
RobotaUa Уповноважена особа

до 20450 грн

Яворів

Військова частина А3719

WorkUa Радіотехнік (БПЛА, ЗСУ)

від 20000 до 120000 грн

Вся Україна

154 ОМБр

RobotaUa Артилерист/ка на САУ, БМ-21 (ЗСУ)

від 20000 до 120000 грн

Київ

130 Батальйон ТрО

WorkUa Автоелектрик, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Дніпро

Військова частина А7408

WorkUa Стрілець

від 21000 до 120000 грн

Кривий Ріг

Військова частина А4476

Olx Фельдшер, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

ПУБЛІКАЦІЇ