ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна не дозволить Ірану уникнути покарання за збиття літака – позиція МЗС України

7 Квітня 2020
Україна не дозволить Ірану уникнути покарання за збиття літака – позиція МЗС України

Україна направила до МЗС Ірану ноту з вимогою надати роз’яснення щодо висловлювань депутата парламенту Ірану Хассана Норузі з приводу збиття літака МАУ під Тегераном. Після отримання офіційних роз’яснень влада України зробить висновки, але не дозволить уникнути покарання.

Про це заявили міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі одного з українських телеканалів та віцепрем’єр-міністр Вадим Пристайко у Твіттері. Нагадаємо, іранський депутат Хассан Норузі, член комісії з питань законодавства та юстиції парламенту заявив, що збиття українського Boeing 737 під Тегераном стало «хорошим виконанням обов’язків». Тож жодного військового заарештовано не було, бо «це безглуздо». Про це повідомляє Al Arabia.

«Ми очікуємо негайного пояснення від Ірану з приводу цієї прикрої заяви. Вона показує повну неповагу до людського життя. Десятки сімей з Ірану, України, Канади, Швеції, Великої Британії та Афганістану втратили своїх близьких під час нападу на беззахисний цивільний літак», – йдеться в повідомленні Вадима Пристайка.

Водночас міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі телеканалу «UA: Перший» заявив, що після отримання офіційних роз’яснень щодо заяв іранського депутата про «хороше виконання обов’язків» іранськими військовими Україна зробить висновки. І пообіцяв в жодному разі не дозволити Ірану уникнути відповідальності.

«Ми в жодному разі не дозволимо Ірану уникнути відповідальності за ту трагедію, яка сталася, і будемо працювати з ними для того, щоб отримати «чорні ящики», для того, щоб узгодити параметри юридичної відповідальності за те, що сталося. І в цьому ми будемо діяти не одні, а разом з нашими партнерами, насамперед з Канадою», – сказав Кулеба.

Глава дипломатичного відомства повідомив, що посольство України в Тегерані направило ноту для з’ясування офіційної позиції Ірану.

Як повідомляла АрміяInform, аварія літака Boeing 737 авіакомпанії МАУ сталася майже відразу після вильоту з аеропорту Тегерана вранці 8 січня. У катастрофі загинуло 176 людей.

Читайте нас у Facebook
Новини світу та України