ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

44 тижні у Королівській військовій академії

9 Квітня 2020, 18:58
44 тижні у Королівській військовій академії

Курсанти військових вишів з України вже другий рік поспіль стають найкращими слухачами у Великій Британії

Минулого тижня інформація про курсанта Військової академії (м. Одеса) Антона Совенка, який став найкращим випускником Королівської військової академії Сухопутних військ Збройних сил Великої Британії у Сандгерсті, потішила багатьох українців.

Кореспонденту АрміяInform вдалося поспілкуватися із хлопцем та дізнатися про умови навчання за кордоном.

Антонові 20 років, він родом з міста Кобеляки Полтавської області. Мама виховувала сина самотужки. За словами хлопця, саме вона навчила його бути завжди цілеспрямованим та впевненим у своїх силах. Після закінчення місцевої школи він вирішив стати військовим. Подавши документи до військкомату, Антон вибрав одеську Військову академію. Нині він курсант третього курсу факультету підготовки спеціалістів матеріально-технічного забезпечення.

Українських слухачів Королівська академія приймає з 1997 року. Найкращих відбирають представники посольства Великої Британії в Україні.

— Щоб потрапити туди на навчання потрібно передусім любити військову справу й мати добрий рівень володіння англійською мовою. Спочатку я пройшов тестування в нашій академії, де посів перше місце. Потім — ще одне, але вже британське. Згодом мені подзвонили з посольства й повідомили, що я прийнятий на навчання у Королівську академію, — говорить Антон Совенко.

У Сандгерсті навчаються слухачі з понад 20 країн світу: Об’єднані Арабські Емірати, Сполучені Штати, Таїланд, Афганістан, Катар, Бахрейн, Нігерія, Кенія тощо. Серед вихованців є аристократи та навіть представники монарших сімей. Однак найкращими слухачами академії вже другий рік поспіль визнають саме українців.

Навчання триває всього 44 тижні (менш як рік). Однак навчальний процес, за словами одеського курсанта, більш насичений та різноманітний.

— Лекції для інтернаціональних кадетів та для британців спільні, тому перші п’ять тижнів були найважчими, адже виникало безліч проблем через мовний бар’єр – тут багато діалектів та акцентів. Як виявилося, моя англійська була не такою й вже досконалою. Але мені пощастило, тому що моїм сусідом по кімнаті був британець, який допоміг адаптуватися та вдосконалити англійську мову, — розповідає Антон.

Хлопець пояснює, що британські військові приділяють значно більше уваги практиці, ніж теорії. Навчання в Сандгерсті — це суцільні польові виходи. Дуже важкі та насичені. Окрім того, іноземні курсанти також проходять підготовку в інших країнах Європи. Наприклад, останній польовий вихід був у Німеччині.

Акцент у навчанні роблять не тільки на здобутті спеціальних військових навичок, а й на розвитку лідерських якостей. Майбутніх офіцерів навчають командувати, вести людей у бій та показувати їм особистий приклад внутрішньої мотивації.

Другий 14-тижневий етап проходить значно легше. За словами Антона, з’являється багато вільного часу, але курсанти витрачають його недаремно: займаються самопідготовкою та спортом.

— Щодо розпорядку дня: підйом о 6-й ранку, сніданок, шикування на заняття, лекції, обід, затим 1 година вільного часу, самопідготовка або фізичне виховання, вечеря, після якої курсанти тренувалися в залі або готувалися до уроків. Я часто займався у спортзалі. Адже, на мою думку, у кожного військовослужбовця повинна бути відмінна фізична форма, – розповідає українець.

Годують у Королівській академії дуже добре, тому що завжди є вибір серед великого асортименту страв та напоїв.

– Мені подобається, що тут можна обирати м’ясо на свій смак – курка, індичка тощо. Дуже часто готують картоплю фрі. Найбільше мріяв і мрію про український борщ. Моя мама його готує найкраще. Від мене британці дізнались, що це національна українська страва, – додав курсант.

… Хлопець уже закінчив британську академію, але повернутися в Україну поки не може у зв’язку з карантином через пандемію COVID-19. Після закінчення карантину Антон продовжить навчання в Одесі у Військовій академії.

26

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Life story