ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Російські міни-сюрпризи, або Як спрацьовує «портсигар»

Прочитаєте за: 3 хв. 30 Квітня 2020, 17:36

Міни-сюрпризи та міни-пастки широко застосовують у сучасних війнах. Використовуючи їх, досягають не тільки виведення з ладу й знищення живої сили, але й забезпечують психологічне придушення. Зазвичай їх застосовують під час відступу, рейдів углиб оборони противника розвідувально-диверсійних груп. Мінують будівлі, трупи вбитих, залишене спорядження, автотранспорт, «цінні» речі. Спрацювання невидимих вбивць відбувається за безпосереднього тиску на детонатор, підіймання (зняття з міни) будь-якого безпечного на вигляд предмета, під час переміщення речей, які пов’язанні тонким дротом з детонатором міни, або його перерізання, за появи магнітних силових полів, тепла, звуку тощо.

Міна-сюрприз МС-5

МС-5 призначена для ураження живої сили. Використовується безпосередньо як міна, а також як детонатор для підривних зарядів. На вигляд це звичайний портсигар, що є футляром міни. На його кришці (зазвичай) зображено шахову фігурку коня на шаховій дошці. «Портсигар» відкривається та закривається пружинною засувкою з кнопкою. Всередині розміщена міна з детонатором уповільненої дії й вибуховою речовиною. Заряд являє собою одну тетрилову і дві тротилові шашки. У верхній частині торця корпусу встановлено металоелемент. Міна здатна працювати в різних режимах.

Спрацьовує під час відкривання футляра: у цьому режимі, коли відкривається кришка «портсигара»,  ударник наколює капсуль-детонатор МГ-8-Т, який  миттєво спрацьовує і призводить до підриву заряду вибухової речовини.

Міна розривається, коли її підіймають з місця закладки, спрацьовує металоелемент, що вбудований у кришку. Він надає імпульс на спрацювання детонатора та підриву вибухової речовини.

На міну можуть зверху покласти якийсь вантаж (вагою  не менше ніж 0,3 кг), наприклад, ноутбук, або вставити міну між меблями, які будуть перешкоджати проходу. Коли  меблі  перемістити,  міна спрацює. Для більшого вражаючого ефекту «портсигар» можуть використати як детонатор для іншої більш потужної міни.

Міна здатна працювати як часовий детонатор (у положенні об’єктна) для підриву потужного заряду вибухової речовини. У режимі уповільнення детонатор виставляється на спрацювання від 15 хвилин до 360 годин.

Тактико-технічні характеристики міни МС-5:

Тип:     Фугасна міна-сюрприз, об’єктна, пристрій протидії розмінуванню

Корпус:            метал

Вага, кг:           0,66

Вага вибухової речовини, кг:             0,11

Розмір (довжина х ширина х висота корпусу, мм): 107 х 82 х 20

Детонатор:        М-8–Т, механічний з металоелементом

Температурний діапазон застосування: від – 40°C до + 40°C

Маркування міни: відсутнє

Встановлені міни МС-5 розмінуванню не підлягають.

Міна-пастка МЛ-8

МЛ-8 використовують як пристрій, що ускладнює або робить неможливим розмінування протипіхотних, протитанкових, протитранспортних, об’єктових мін. Її також використовують самостійно, оскільки  міна-пастка розвантажувальної дії, тож її можуть прилаштувати під різні предмети військового майна та зброю.

Встановлюють як пастку, наприклад, знизу під встановленою протипіхотною чи протитанковою міною. Під час спроби видалення протитанкової міни ТМ-89 з місця установки відбувається вибух міни-пастки МЛ-8.

Міну завжди встановлюють на місцевості так, щоб не було демаскуючих ознак мінування. Зверху кладуть предмети, які обов’язково зацікавлять противника: цінні речі, зброю, оргтехніку, інструменти. У такому випадку завдають поразки за рахунок сили вибуху самої міни. Має захисний зелений колір та маркування виробника (деякі партії маркування не мають, оскільки їх використовують за кордоном).

Тактико-технічні характеристики міни МЛ-8

Тип:     фугасна міна-пастка розвантажувальної дії

Корпус: пластмаса

Вага, кг:     0,37

Вага вибухової речовини, кг:      0,08

Розміри ( довжина х ширина х висота, мм):   114 х 60 х 40

Розмінуванню не підлягає

Міна МЛ-8, встановлена росіянами в якості міни-пастки під протипіхотною міною МОН-50. Донбас. Україна, 2015 рік.

 

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram