ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Пейнтбольні маркери на озброєнні розвідувального дозору

Вишкіл
Прочитаєте за: 3 хв. 30 Квітня 2020, 13:30

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, що на Львівщині, триває практичний вишкіл курсантів Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Цими днями вихованці навчального закладу, які здобувають фах командирів механізованих підрозділів, набувають досвіду з управління підлеглими під час ведення розвідки та виявлення противника за різних умов місцевості.

За словами старшого викладача кафедри тактико-спеціальних дисциплін підполковника Дмитра Морганюка, головним завданням курсантів під час цього заняття є навчитись вести розвідку в складі розвідувального дозору. Для цього навчальна група поділена на дві частини: одна працює в ролі розвідників, інша повинна виступати в ролі противника та вміло влаштувати засідку.

– Завдання – виявити противника на маршруті проведення розвідки. Зробити це необхідно, не виявляючи себе. Встановити місце розташування позицій, чисельність та характер його озброєння. Водночас слід враховувати, що противник також не сидить склавши руки. У нього може бути бойова охорона, виставлені секрети тощо. Тож будь-якої миті можна виявити себе та бути знищеним, – розповів офіцер.

Цікаво, що реалістичності тренуванням надає застосування спеціальних засобів імітації, а саме − пейнтбольне спорядження.

– Воно не є летальним, але створює відчуття, що кулька з фарбою пролітає поруч і може влучити у курсанта, таким чином вивівши його з навчального бою. Окрім того, бій ведеться на коротких дистанціях, що зі свого боку вимагає від тих курсантів, котрі призначені виконувати обов’язки командирів, швидко приймати рішення та ефективно керувати ввіреним підрозділом, – розповів Дмитро Морганюк.

Важливо, що використання пейнтбольного спорядження є додатковою мотивацією для курсантів. Вони цілком занурюються в атмосферу завдання та відчувають кураж майже справжнього бою. Як засвідчує досвід, хоч під кінець занять майбутні офіцери майже виснажені від високої інтенсивності тренувань та значних фізичних навантажень, втім абсолютно задоволені. Вони не приховують своїх позитивних емоцій від занять.

– Безумовно, цікаво. Адже під час ведення бою в лісі є певна специфіка. Саме пейнтбольні маркери здатні дуже наближено змоделювати ймовірний вогневий контакт за таких умов, – поділився враженнями курсант Роман Невірко.

– Використання саме цього зразку імітації дає можливість створити відчуття небезпеки. Це змушує нас діяти більш обережно та обдумано, − додав третьокурсник Максим Цвєтков. – Якщо в тебе влучили, це одразу буде видно. Тож хитрувати не вийде. Також ми маємо можливість провести детальний аналіз дій, визначити слабкі та сильні сторони, поліпшити навички для дій в майбутньому.

У підсумку мета заняття в цілому досягнута. Розвідувальна група виявила противника, втім потрапила в засідку. Основна частина курсантів вийшла з бою без втрат. Водночас умовно були поранені військовослужбовці з групи прикриття.

Головне – всі майбутні офіцери отримали досвід дій малими тактичними групами. Плями від фарби на захисних костюмах та шоломах – це, на щастя, не справжня кров, а синці, отримані від влучання пейнтбольних кульок, зійдуть швидко та зовсім не засмучують курсантів. Адже юнаки знають: щоб зберегти своє життя та, насамперед, життя своїх підлеглих у майбутньому, необхідно ефективно використовувати під час навчань усі наявні засоби.

Антон МИРОНОВИЧ,

Пресслужба Національної академії СВ

Фото – майора Василя ПАЛІЙЧУКА

Читайте нас в Telegram
Противник втратив 132 солдатів на півдні України

Противник втратив 132 солдатів на півдні України

Протягом доби отримано підтвердження, про зменшення кількості особового складу противника на 123 особи.

Морпіхи зачистили окопи, прикордонники зупинили штурм, у росії палає: стрім з прифронтового міста

Морпіхи зачистили окопи, прикордонники зупинили штурм, у росії палає: стрім з прифронтового міста

У росії знову палають нафтові об'єкти – безпілотники СБУ атакували Афіпський НПЗ у Краснодарському краї та нафтобазу у сусідньому селищі Енем.

Гвардійці полонили 9 окупантів за тиждень, ще 159 були просто знищені

Гвардійці полонили 9 окупантів за тиждень, ще 159 були просто знищені

Понад три сотні російських загарбників були знищені або поранені бійцями підрозділів оперативного призначення Національної гвардії України.

Українські морпіхи показали зачистку російського опорника

Українські морпіхи показали зачистку російського опорника

Українські з окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського провели штурм та зачистку ворожого опорника на Харківщині.

російські військові атакували цивільну автівку у селищі на Херсонщині: є загиблий

російські військові атакували цивільну автівку у селищі на Херсонщині: є загиблий

російські військові спрямували удар по цивільній автівці у селі Текстильне на Херсонщині.

Колишній медик розстріляв зі свого кулемета російську крилату ракету

Колишній медик розстріляв зі свого кулемета російську крилату ракету

Боєць Повітряних сил ЗСУ з позивним «Доктор Мом», який в цивільному житті був медиком, знищив російську крилату ракету, яка рухалась у бік Василькова Київської області.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Водій

від 21000 до 121000 грн

Краматорськ

81 ОАеМБр

Командиp бойової машини, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Стрілець, помічник гранатометника в ЗСУ

від 50000 до 150000 грн

Київ, Київська область

Програміст-Військовослужбовець

від 20100 до 121100 грн

Суми

Косівський РТЦК та СП

Командир гармати, сержант

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Сапер військовослужбовець

від 22000 до 125000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область