ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Пейнтбольні маркери на озброєнні розвідувального дозору

Прочитаєте за: 3 хв. 30 Квітня 2020, 13:30 1

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, що на Львівщині, триває практичний вишкіл курсантів Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Цими днями вихованці навчального закладу, які здобувають фах командирів механізованих підрозділів, набувають досвіду з управління підлеглими під час ведення розвідки та виявлення противника за різних умов місцевості.

За словами старшого викладача кафедри тактико-спеціальних дисциплін підполковника Дмитра Морганюка, головним завданням курсантів під час цього заняття є навчитись вести розвідку в складі розвідувального дозору. Для цього навчальна група поділена на дві частини: одна працює в ролі розвідників, інша повинна виступати в ролі противника та вміло влаштувати засідку.

– Завдання – виявити противника на маршруті проведення розвідки. Зробити це необхідно, не виявляючи себе. Встановити місце розташування позицій, чисельність та характер його озброєння. Водночас слід враховувати, що противник також не сидить склавши руки. У нього може бути бойова охорона, виставлені секрети тощо. Тож будь-якої миті можна виявити себе та бути знищеним, – розповів офіцер.

Цікаво, що реалістичності тренуванням надає застосування спеціальних засобів імітації, а саме − пейнтбольне спорядження.

– Воно не є летальним, але створює відчуття, що кулька з фарбою пролітає поруч і може влучити у курсанта, таким чином вивівши його з навчального бою. Окрім того, бій ведеться на коротких дистанціях, що зі свого боку вимагає від тих курсантів, котрі призначені виконувати обов’язки командирів, швидко приймати рішення та ефективно керувати ввіреним підрозділом, – розповів Дмитро Морганюк.

Важливо, що використання пейнтбольного спорядження є додатковою мотивацією для курсантів. Вони цілком занурюються в атмосферу завдання та відчувають кураж майже справжнього бою. Як засвідчує досвід, хоч під кінець занять майбутні офіцери майже виснажені від високої інтенсивності тренувань та значних фізичних навантажень, втім абсолютно задоволені. Вони не приховують своїх позитивних емоцій від занять.

– Безумовно, цікаво. Адже під час ведення бою в лісі є певна специфіка. Саме пейнтбольні маркери здатні дуже наближено змоделювати ймовірний вогневий контакт за таких умов, – поділився враженнями курсант Роман Невірко.

– Використання саме цього зразку імітації дає можливість створити відчуття небезпеки. Це змушує нас діяти більш обережно та обдумано, − додав третьокурсник Максим Цвєтков. – Якщо в тебе влучили, це одразу буде видно. Тож хитрувати не вийде. Також ми маємо можливість провести детальний аналіз дій, визначити слабкі та сильні сторони, поліпшити навички для дій в майбутньому.

У підсумку мета заняття в цілому досягнута. Розвідувальна група виявила противника, втім потрапила в засідку. Основна частина курсантів вийшла з бою без втрат. Водночас умовно були поранені військовослужбовці з групи прикриття.

Головне – всі майбутні офіцери отримали досвід дій малими тактичними групами. Плями від фарби на захисних костюмах та шоломах – це, на щастя, не справжня кров, а синці, отримані від влучання пейнтбольних кульок, зійдуть швидко та зовсім не засмучують курсантів. Адже юнаки знають: щоб зберегти своє життя та, насамперед, життя своїх підлеглих у майбутньому, необхідно ефективно використовувати під час навчань усі наявні засоби.

Антон МИРОНОВИЧ,

Пресслужба Національної академії СВ

Фото – майора Василя ПАЛІЙЧУКА

Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Вишкіл