ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Як запобігти розповсюдженню коронавірусу: досвід Житомирського військового інституту

Новини
Прочитаєте за: 4 хв. 25 Квітня 2020, 13:07

На жаль, пандемія коронавірусу продовжує свій смертельно небезпечний наступ по всій планеті, і Україна не стала виключенням, хоча поки що вчасно запроваджені карантинні заходи дають свої результати, і в нашій країні поширення вірусу відбувається незначними темпами. Втім, не оминуло лихо й вітчизняне військо. Усі ми люди, всі контактуємо з іншими людьми як на службі, так і у позаслужбовий час, тож у цьому немає нічого дивного. Про це повідомляє АрміяInform.

У Житомирському військовому інституті імені Сергія Корольова всі визначені наказами і розпорядженням старших начальників заходи щодо запобігання занесення на територію інституту коронавірусної інфекції були виконані.

– Ми розуміли, що основний шлях занесення інфекції – ззовні, через офіцерів і працівників, які щоденно заходили до інституту, тому звели до мінімуму число таких осіб, – говорить начальник Житомирського військового інституту генерал-майор Олександр Левченко. – Більше половини постійного складу знаходяться вдома на дистанційній формі роботи. А для тих офіцерів і працівників, які заходять в інститут, – найсуворіші вимоги щодо недопущення безпосередніх контактів із курсантами.

Втім, всього не передбачити… Один із курсантів (сімейний контрактник) під час звільнення контактував із мамою, у якої згодом було виявлено коронавірус. В інституті запевняють, що одразу після отримання повідомлення про контакт курсанта 4-го курсу з інфікованою родичкою він був ізольований до ізолятора лазарету. Також негайно була проведена робота щодо виявлення контактних із ним осіб. Виявилося, що можливі контактні особи – це його навчальна група, яка була негайно знята із занять та переміщена до тимчасового ізолятора, підготовленого на випадок епідемії. При цьому групу з двадцяти семи чоловік розділили на дві підгрупи – хто найближче контактував із цим курсантом, і хто менш імовірно контактував. Ці дві підгрупи були розміщені окремо, тобто – роздільне проживання, роздільне харчування, окремі туалети і вмивальники.

 

У командуванні військового інституту розповідають, що в ізоляторі є багато місць і його можливості нині використовуються лише на 15%. Але власний досвід ізоляції хворого на коронавірус та обсервації всієї групи контактних осіб показав, що  потрібні невеликі приміщення з якомога більшою кількістю ліжок, а також окремі приміщення для невеликих груп курсантів – бажано на 5-8 осіб. Це потрібно для того, щоб курсанти цих мікрогруп не контактували між собою протягом чотирнадцяти діб – на час інкубаційного періоду. Але головне – не в наявності кімнат із ліжко-місцями, а необхідність мати окремі повністю ізольовані локації із всіма елементами життєзабезпечення. Це означає, що для окремої курсантської мікрогрупи мають бути окремий туалет, душ, вмивальник, місце для прийому їжі, а також умови для навчання і самостійної підготовки.

– Таким чином ми створили 6 локацій для обсервації курсантів у казармених приміщеннях та ще 4 – на вулиці, в наметах, – продовжує начальник військового інституту. – Тут у них є усі належні умови для двотижневого проживання, харчування й дистанційного навчання. Всередині намету є декілька зон: зона відпочинку, зона для занять, зона для прийому їжі. Тут є пічне опалення дровами – для курсантів це відома справа, бо на полігонах вони саме так і обігрівають намети. Є світло, достатньо розеток для ноутбуків, зарядних пристроїв, електрочайника. Водночас зроблено все для того, аби повністю уникнути контактів курсантів із підозрою на захворювання з рештою особового складу.

Крім того, як розповідає генерал, ним було прийнято рішення не обмежувати боротьбу з коронавірусом виключно профілактичними заходами – навчальний заклад завжди залишається навчальним закладом, тож житомиряни вирішили використати й цю ситуацію для навчання.

– Курсанти випускного курсу за кілька місяців прийдуть у війська і, на жаль, можуть і у своїх військових частинах зустрітися з проблемою захворюваності й необхідністю обсервації, – додає генерал-майор Олександр Левченко. – Тож нині з ними проводяться практичні заняття, під час яких вони вчаться організовувати місця для обсервації та створювати усі необхідні для цього умови.

Перевірив умови табору і начальник Житомирського шпиталю, де нині проходять лікування хворі на COVID-19, полковник Олександр Серебряков. Як медик, він позитивно оцінив створені для обсервації умови. Відповів начальник госпіталю і на запитання щодо стану здоров’я хворих на коронавірус військовослужбовців. За його словами, їхній стан стабільний і не викликає занепокоєння.

– Четверо хворих уже готуються до виписки, ще двоє продовжать лікування, – розповідає офіцер.

Що ж стосується курсантів, які ось уже протягом двох тижнів проходять обсервацію в ізоляторі лазарету, то в жодного з них за весь період обсервації не проявилося симптомів захворювання. Для них організовано дистанційне навчання і для цього створені відповідні умови, курсанти свідомо і досить впевнено переносять тимчасові незручності.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Зачистка в лісі: штурмовики 31-ї бригади знищили п’ятьох окупантів у бліндажі

Зачистка в лісі: штурмовики 31-ї бригади знищили п’ятьох окупантів у бліндажі

Штурмова група 31-ї окремої механізованої бригади під час зачистки лісистої місцевості виявила ворожий бліндаж із противником усередині та провела успішну штурмову операцію.

Ракета Р-60 на «ґєрані»: ГУР розкрив нову модифікацію російського ударного БПЛА

Ракета Р-60 на «ґєрані»: ГУР розкрив нову модифікацію російського ударного БПЛА

ГУР МО України оприлюднило деталі нової модифікації російського безпілотного літального апарата «ґєрань-2», який держава-агресор оснастила авіаційною ракетою класу «повітря — повітря» Р-60.

«Відкусити якомога більше шматків» — поблизу Лимана командування 20-ї армії «пускає максимально все»

«Відкусити якомога більше шматків» — поблизу Лимана командування 20-ї армії «пускає максимально все»

На Лиманському напрямку ситуація залишається складною. Ворог там має «значну домінацію» в живій силі, не припиняє спроб штурмувати та інфільтровуватись.

Повітряні Сили ЗСУ: уночі противник здійснив атаку 153 ударними БПЛА

Повітряні Сили ЗСУ: уночі противник здійснив атаку 153 ударними БПЛА

У ніч на 15 грудня російські війська здійснили масовану атаку безпілотниками по території України. Загалом противник застосував 153 ударні БПЛА типу Shahed, «Гербера» та дрони інших типів.

«Мені дають ціль — я її знищую»: екіпаж Т-72 про роботу танка на сучасному полі бою

«Мені дають ціль — я її знищую»: екіпаж Т-72 про роботу танка на сучасному полі бою

Екіпаж танка Т-72 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади коротко й без пафосу розповів про свою роботу в умовах сучасної війни. Головний принцип — результат, незалежно від обставин.

В Україні хвилина мовчання

В Україні хвилина мовчання

Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.

ВАКАНСІЇ

Оператор відділення управління командира батареї (ЗСУ)

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

154 ОМБр

Водій, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Водій (за контрактом ЗСУ)

Вінниця

Вінницький РТЦК та СП

Снайпер

від 21000 до 121000 грн

Слов'янськ

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Розвідник-навідник 155 окремий батальйон територіальної оборони

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

Діловод (контрактна служба, ЗСУ)

від 20000 до 60000 грн

Кривий Ріг

Інгулецький ОРТЦК та СП

--- ---