ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Вперше на базі мотопіхотної бригади пройшли змагання марксменів

Прочитаєте за: 2 хв. 25 Квітня 2020, 16:58

На навчальній базі однієї з окремих мотопіхотних бригад вперше відбулися змагання серед марксменів − піхотних снайперів. Ця військова спеціальність з’явилася в Збройних Силах України відносно недавно в 2018 році. З англійської designated marksman − дослівно перекладається, як «призначений стрілець». На відміну від снайперів спеціальних підрозділів, штатний піхотний снайпер працює на малих і середніх дистанціях невідривно від свого взводу. Про це повідомляє АрміяInform.

Участь у змаганнях взяли десять команд, які представляли військовослужбовці частин оперативно-тактичного угрупування «Схід». Понад пів сотні учасників змагалися у виконанні вправ різної складності на різні відстані, зокрема, стрільбі з нестабільних положень без опори та за обмеженого часу.

Одним із ініціаторів і організаторів цих незвичайних змагань став військовослужбовець частини, кавалер орденів «Богдана Хмельницького» та «За Мужність» офіцер Дмитро Герасименко. Він є затятим прихильником проведення змагань серед фахівців снайперів. З його слів, це допомагає військовослужбовцям вдосконалювати свою підготовку і практичні навички стрільби. Крім того, саме на полігоні, на відміну від бойової обстановки, є можливість вчитися, здобувати нові знання. Атмосфера змагань дає мотивацію в досягненні більш високого результату, ніж у суперника.

Змагання почалися з пристрілки, потім снайпери отримали завдання влучити в ціль на відстані з 600 метрів. Стрільба велася не тільки зі штатних снайперських гвинтівок СВД, а також із високоточних напівавтоматичних гвинтівок українського виробництва «Зброяр» Z-10. На виконання вправи стрільб відводилося декілька хвилин, які включали в себе заняття позиції, заряджання зброї, прицілювання, ведення вогню і відхід або зміна позиції. Справа в тому, що звичайний боєць прицільно стріляє з автомата АКМ-74 на відстань 300-500 метрів. Марксмен повинен закрити ось цей проміжок від 300 до 800 метрів. А головне, якщо снайпери спецпризначенці діють окремо, то марксмен − штатний стрілець  веде бій в складі свого взводу. Тож йому доводиться все робити швидше і динамічніше, бо в нього немає часу  заздалегідь виявляти і відслідковувати ціль.  Також треба маскувати постріл гвинтівки в умовах загального бою. Постріл має характерний звук, і марксмену варто приховувати свою позицію. Окрім маскування, боєць у цій вправі повинен визначити найбільш пріоритетні для себе цілі.

За результатами змагань були визначені найкращі снайпери, які отримали нагороди від організаторів змагань.

– Дуже задоволений організацією змагань і рівнем підготовки її учасників, − поділився враженням один із марксменів – військовослужбовець Андрій. – Ми отримали не тільки хороші практичні навички, але і впевненість у своїх діях, − підкреслив воїн.

13

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram