ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Митець із душею десантника творить сучасне військово-агітаційне мистецтво

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 5 Квітня 2020, 19:28

80-та окрема десантно-штурмова бригада унікальна за багатьма аспектами. Але головний із них – люди, які становлять цей мужній бойовий колектив. Серед них можна зустріти неперевершених і надзвичайно вправних воїнів, яких на всі Збройні Сили України одиниці. Та не лише військовими талантами славиться ця бригада. Є серед львівських десантників і видатні спортсмени, і громадські діячі, і навіть художники, як от, наприклад, старший сержант Сергій Бабій – прекрасний митець, який змінив свою професію і пішов до лав української армії.

У своєму минулому цивільному житті Сергій Михайлович був скульптором-реставратором, повертав суспільству красу та велич старовинного львівського середмістя. Його першим творчим доробком стала реставрація «Чорної кам’яниці», що на площі Ринок у центрі Львова. Далі він відновлював палац Потоцьких, головний корпус Львівського національного університету імені Івана Франка та ще багато інших старовинних споруд Львова.  До десанту Сергій Михайлович, за його словами, потрапив майже випадково ще у 2006 році. Але, прийшовши до війська, все ж таки згодом він знову взяв до рук пензлі, шпателі та гіпс.

– Розумієте, мені захотілось якось прикрасити нашу частину, – каже старший сержант Сергій Бабій. – Тому і вирішив долучитись до створення картин на військову тематику.

Першою його роботою стало написання великого панно на стіні глядацького залу в клубі бригади. На площі приблизно 20 квадратних метрів митець відобразив героїчне протистояння українських десантників агресору. Ця картина була створена задовго до окупації Криму російськими військами, але тепер у бригаді її називають пророчою.

Далі Сергій Бабій розписав стіни медичної частини бригади. Одна з його робіт просто вражає своєю правдивістю: на ній зображено військового медика, який надає екстрену допомогу пораненому бійцеві на березі ріки, але у відбитку води ми бачимо, що це янгол береже життя українському Героєві. Після цієї роботи Сергія Михайловича попросили взяти участь в оздобленні бригадної каплиці.

– Я дуже переживав, чи в мене вийде, – поділився митець. – Бо якось раніше не доводилось мати справу з релігійним малярством. Та з Божою поміччю і підтримкою бригади мені це вдалось.

Варто наголосити, що образи у виконанні старшого сержанта Сергія Бабія вирізняються особливою теплотою і реалістичністю.

Наразі митець завершує відразу кілька проєктів. Перший – це панно, яке ілюструє захист Луганського аеропорту та участь бригади в АТО/ООС. Робота буде виконана на стіні приблизно у 50 квадратних метрів, що навпроти майбутнього музею бойової слави бригади. І на ній буде зображено найвідоміші бойові події сучасної війни, у яких брали участь львівські десантники. Водночас Сергій Бабій закінчує розписи стін для відремонтованої солдатської їдальні. Тепер тут найулюбленіші його герої – коні. Адже саме цих тварин він вважає символом гордості, нестримної сили й гарту, працелюбності та відданості, а це ті риси, які  притаманні й українським десантникам.

– Я хочу, щоб мої розписи ще багато років надихали всі прийдешні покоління наших захисників, – зазначає старший сержант Сергій Бабій. – І я переконаний, що в моїх роботах кожен знайде щось актуальне для себе.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
«Під виглядом роботи „зливали“ позиції ЗСУ»: на Харківщині судитимуть двох інформаторів фсб
«Під виглядом роботи „зливали“ позиції ЗСУ»: на Харківщині судитимуть двох інформаторів фсб

На Харківщині судитимуть двох чоловіків, яких обвинувачують у передачі фсб даних про позиції українських військових на Ізюмському напрямку.

Ракета — «свіжа»: Зеленський заявив, що росія продовжує обходити санкції й виробляти Х-101
Ракета — «свіжа»: Зеленський заявив, що росія продовжує обходити санкції й виробляти Х-101

Ракету Х-101, якою росіяни вдарили по житловому будинку в Києві, виготовили вже цього року — попри міжнародні санкції та обмеження.

«Нафта більше не рятує» — бюджетна діра рф уже перевищила річний план
«Нафта більше не рятує» — бюджетна діра рф уже перевищила річний план

Бюджетний дефіцит росії за перші чотири місяці 2026 року сягнув 78,4 мільярда доларів.

Під завалами шукають людей: кількість загиблих у Києві зросла до 12
Під завалами шукають людей: кількість загиблих у Києві зросла до 12

У Києві зростає кількість жертв після російського удару у ніч проти 14 травня. Серед загиблих — двоє дітей.

Подолали оборону за 20 хвилин: через майстерність українських FPV-дронарів змінювали сценарій навчань НАТО
Подолали оборону за 20 хвилин: через майстерність українських FPV-дронарів змінювали сценарій навчань НАТО

Екіпажі FPV-дронів бригад 1-го корпусу Національної гвардії «Азов» успішними діями змусили організаторів змінювати сценарії міжнародних навчань Aurora 2026.

5,67 мільярда на житло: понад дві тисячі ветеранів і родин полеглих Захисників отримають компенсації
5,67 мільярда на житло: понад дві тисячі ветеранів і родин полеглих Захисників отримають компенсації

Уряд виділив 5,67 мільярда гривень на виплати для ветеранів війни та родин загиблих Захисників і Захисниць, які потребують власного житла.

ВАКАНСІЇ
Офіцер служби захисту інформації в автоматизованих системах

від 28000 до 50000 грн

Одеса

Військова частина А2238

Інженер з обслуговування БПЛА (військова служба за контрактом в ЗСУ)

від 50000 до 120000 грн

Київ

Шевченківський РТЦК та СП (Київ)

Об’єднаний навчально-тренувальний центр “Поділля”, Інструктор

від 25000 до 100000 грн

Кам'янець-Подільський, Хмельницька область

Помічник гранатометника

від 50000 до 120000 грн

Покровськ

Бахмутський ОБ ТрО (Військова частина А7270)

Майстер БПЛА, військовослужбовець

від 20000 до 20000 грн

Лозова

Військова частина А7290

--- ---