ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

ЄС визначив п’ять пріоритетів у боротьбі з коронавірусом

27 Березня 2020

Лідери країн ЄС у форматі телеконференції погодили ключові пріоритети у спільних діях задля подолання кризи, яку спричинила пандемія коронавірусу. Про це повідомив президент Європейської ради Шарль Мішель на пресконференції, яка транслювалася на мультимедійному порталі Євросоюзу.

За його словами, лідери країн ЄС погодили п’ять пріоритетів.

Перший стосується продовження заходів та координації зусиль країн-членів, аби стримати розповсюдження вірусу. Для цього необхідно посилити систему охорони здоров’я.

Другий пріоритет – координація зусиль на рівні  ЄС і національних урядів для забезпечення необхідної кількості медичного обладнання, яке країни-члени потребують у боротьбі з вірусом.

Третій – координація зусиль з метою підтримки досліджень для пришвидшення розробки вакцини проти коронавірусу.

Четвертий пріоритет – розв’язання економічних питань, оскільки криза, яка вдарила по Європі та по світу, має економічні й соціальні наслідки.

П’ятий – евакуація європейських громадян, які наразі перебувають у третіх країнах і хочуть повернутися додому.

Також лідери ЄС погодили рішення щодо контролю на внутрішніх та зовнішніх кордонах Євросоюзу. Пріоритетом у поточній ситуації є обмеження «необов’язкових» подорожей з одночасним продовженням та гарантуванням свободи переміщення товарів, що має ліквідувати дефіцит і захистити спільний європейський ринок.

Читайте нас у Facebook
Новини світу та України