ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Вступна кампанія ‒ 2020: кому залишають пільги, а кому встановлюють квоти

11 Березня 2020, 19:21
Вступна кампанія ‒ 2020: кому залишають пільги, а кому встановлюють квоти

За календарем – березень, і випускникам шкіл та ліцеїв незабаром належить зробити відповідальний вибір щодо майбутнього вишу. Хто ж матиме пільги під час вступу на навчання до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів? Із цим питанням кореспондент АрміяInform звернувся до заступника директора Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України полковника Вадима Артамощенка.

‒ Поза конкурсом цього року зможуть вступати до військових вишів особи, в яких один із батьків або усиновлювачів був військовослужбовцем, який загинув або був  визнаний судом безвісти зниклим під час виконання обов’язків військової служби, ‒ зазначив Вадим Станіславович. – Цією пільгою, відповідно до положень Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», можна скористатися впродовж трьох років після здобуття загальної середньої освіти. Також поза конкурсом мають право вступати до військових вишів учасники бойових дій (на території інших держав) та члени сімей учасників бойових дій на території інших держав. Це передбачено Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Крім того, за словами Вадима Артамощенка, діятиме і цільовий прийом до військових вишів, так звана квота. Право зарахування на навчання до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів на підставі цільового прийому буде надано вступникам з-поміж військовослужбовців військової служби за контрактом. Для них встановлена квота в кожному виші в розмірі 10% від загального обсягу прийому за кожною спеціальністю підготовки.

Для вступників з-поміж випускників військових ліцеїв і ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою встановлено квоту – 12% від загального обсягу прийому. А вступники з осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України, та особи, місцем проживання яких є територія проведення ООС, матимуть квоту в кожному ВВНЗ у розмірі 3% від загального обсягу прийому за кожною спеціальністю підготовки.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Актуально, Вишкіл, Новини