ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Що робити військовому, який не в змозі вчасно повернутися з відпустки?

19 Березня 2020, 15:45
Що робити військовому, який не в змозі вчасно повернутися з відпустки?

Юридична служба ЗС України роз’яснила алгоритм дій військовослужбовців Збройних Сил України у разі відсутності можливості повернення з місця проведення відпустки.

Відповідно до пункту 191 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України від 10.12.2008 № 1153/2008 (далі – Положення) відпустку може бути продовжено в разі затримки на шляху до місця проведення відпустки або неможливості виїзду з місця проведення відпустки внаслідок непередбачених перешкод у сполученні або через хворобу військовослужбовця, який прямує у відпустку або повертається з неї, на підставі документів засвідчених у військового коменданта на транспорті або начальника органу управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України чи військового комісара, а в разі їх відсутності – в адміністрації шляхів сполучення або місцевій державній адміністрації чи органі місцевого самоврядування, – на фактичний строк затримки, що підтверджується відповідними документами.

У разі затримки в дорозі з незалежних від військовослужбовця причин він повинен отримати відповідну позначку в посвідченні про відрядження або довідку про причини затримки, а також повідомити про затримку командира (начальника) військової частини, в якій він проходить службу.

З метою однакового застосування посадовими особами Збройних Сил України вимог Положення рекомендується:

1) Командиром військової частини видається наказ по стройовій частині з посиланням на пункт 191 Положення. Відповідним наказом продовжується термін відпустки на строк необхідний для прибуття військовослужбовця з зазначенням підстави затримки.

2) при прибутті вимагати позначку в посвідченні про відрядження, довідку з чітким визначенням причин затримки, що унеможливили вчасне прибуття з відпустки військовослужбовця Збройних Сил України.

3) Днем закінчення відпустки вважати дату прибуття військовослужбовця Збройних Сил України.

4) В подальшому видавати накази по стройовій частині щодо конкретизації дати початку виконання службових обов’язків військовослужбовцем Збройних Сил України після повернення з місця проведення відпустки.

5) В разі відсутності документів, що підтверджують поважність причин затримки забезпечити проведення службових розслідувань з метою уточнення причин і умов, що сприяли вчиненню військовослужбовцями збройних сил україни відповідних правопорушень, за результатами проведення яких приймати організаційно – розпорядчі рішення.

Нормативно-правова база, що регулює порядок дій військовослужбовців у разі відсутності можливості вчасного повернення з місця проведення відпустки.

  1. Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб»;
  2. Постанова Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19»;
  3. Положення про порядок проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затверджене Указом Президента України від 10.12.2008 № 1153/2008;
  4. Інструкція про організацію виконання Положення про порядок проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України затверджена наказом Міноборони від 10.04.2009 № 170;
  5. Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.03.2020;
  6. Протоколи № 9 засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 11.03.2020 та № 10 від 16.03.2020.

Веб посилання:        

https://www.kmu.gov.ua/…/pro-zapobigannya-poshim110320renny…

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1153/2008

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0438-09

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1645-14

https://www.president.gov.ua/documents/872020-32741

https://kyivcity.gov.ua/…/protokol_zasidannya_postiyno_kom…/

https://kyivcity.gov.ua/…/protokol_zasidannya_postiyno_kom…/

Читайте нас у Facebook
Новини, Соціальний захист