ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чому роботизований «Кентавр» не зацікавив військових науковців

Прочитаєте за: 3 хв. 15 Березня 2020, 9:31

Останнім часом у мережі Інтернет спостерігаємо тенденцію щодо розповсюдження інформації, яка формує негативний імідж ЗСУ в цілому та Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України (ЦНДІ ОВТ ЗСУ) зокрема.

Так, 10 березня 2020 року Юрій Касьянов на власній сторінці у Facebook виклав пост, в якому звинувачує керівництво та співробітників ЦНДІ ОВТ ЗСУ в непідписанні Договору про науково-технічне співробітництво. Але, на думку фахівців цієї науково-дослідної установи, викладені звинувачення необґрунтовані й не відповідають дійсності. Інформаційне агентство АрміяInform публікує їхні офіційні заперечення з цього приводу:

«Діяльність ЦНДІ ОВТ ЗСУ за час його існування в цілому всебічно направлена на створення новітньої техніки та здійснення науково-технічного супроводження розробок нових зразків озброєння й військової техніки. Однією з форм науково-технічної діяльності ЦНДІ ОВТ ЗСУ є укладання договорів про науково-технічне співробітництво відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Тож в інтересах розвитку сучасної та військової техніки та інноваційності розробок фахівці ЦНДІ ОВТ ЗСУ на виставці «Зброя та безпека – 2019» ознайомились зі зразком «Кентавр» і його виробниками з подальшою зацікавленістю щодо укладання Договору про науково-технічне співробітництво. Але після відвідування підприємства 24 грудня 2019 року й детального вивчення конструкції та системи керування зразка встановлено, що «Кентавр» не є «роботизованою теліжкою» (мовою Юрія Касьянова. — Авт.), а являє собою макет дистанційно керованої платформи, збудованої й виготовленої з використанням комплектувальних виробів сумнівного походження, заснованих на відомих технічних рішеннях широкого вжитку.

Низький науково-технічний рівень запропонованої розробки та відсутність інновації й науково обґрунтованих технічних рішень призвели до висновку, що укладання Договору про науково-технічне співробітництво на цей час є нецікавим і недоцільним для наукової установи.

27 грудня 2019 року, за дорученням заступника Міністра оборони України, на звернення Юрія Касьянова, йому офіційно повідомлено про порядок здійснення розробок військової техніки, зокрема й укладання договорів на розроблення та постачання до Збройних Сил України зразків озброєння та військової техніки.

Під час круглого столу, організованого 14 лютого 2020 року Центром досліджень армії, конверсії та роззброєння, Юрій Касьянов висловив претензії начальнику ЦНДІ ОВТ ЗСУ, ігноруючи позицію Міноборони від 27 грудня 2019 року щодо встановленого порядку постачання військової техніки до ЗСУ.

Таким чином, у викладеному пості Юрій Касьянов викривлює факти, викладаючи їх так, щоб дискредитувати Міністерство оборони України, замість того, щоб створювати конкурентоздатні зразки та впроваджувати їх відповідно до вимог чинного законодавства».

На знімку: макетний зразок дистанційно керованої платформи «Кентавр»

13
2

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram