І ці удари вже мають більший вплив на суспільні настрої всередині росії, аніж їхні шалені втрати на фронті. Китайські товари…
Що буде, якщо звести в одному приміщенні волонтерів, капеланів та військових і дати їм…100 літрів спирту?! У інакшій ситуації жартуни вже б розказали дотепного анекдота. Однак не в часи вірусної пандемії. Нині час не кепкувати, а усіляко допомагати один одному.
У Львові в 58-му Будинку офіцерів військовослужбовці та працівники ЗС України разом із волонтерами благодійного фонду «Наш дім Львів» і військовими капеланами зробили й розлили по флаконах близько 150 літрів дезінфекційного розчину для рук.
Рідину, упаковану в тару по 60 пляшечок-стограмівок, розділять між військовими частинами Львівського гарнізону. Також вона увійде до комплектів речей першої необхідності для вразливих верств населення.
Зі слів начальника 58-го Будинку офіцерів полковника Віталія Провозіна, військова установа зачинена на карантин. Не працюють гуртки і секції, однак персонал перебуває на місцях та займається внутрішньою роботою. Тому, коли надійшла пропозиція долучитися до гуманітарної діяльності й допомогти священникам та волонтерам у безкоштовній дистрибуції масок і дезінфекторів, працівники військового закладу культури її радо підтримали.
БФ «Наш дім Львів» і громадська організація «Наш дім Рясне» закупили спеціальну тканину, 9 кілометрів гумки й виготовили вже близько 20 тисяч медичних масок, які волонтери роздавали просто на вулицях міста тим, хто цього потребує. До слова, всі маски обробляють в автоклавах. Отже, вони стерильні. І пошиття таких масок триває. Залучають небайдужих львів’ян. Зокрема, швачок, і тих, хто може допомогти коштами, матеріалами, долучитися до розповсюдження.
Священник княжої церкви святого Миколая військовий капелан Андрій Дуда зазначає, що в темні часи, коли загроза є для кожного, не слід забувати про добрі справи. З його слів, військовим маски та антисептик зайвими ніколи не будуть, адже окремі підрозділи виконують у гарнізоні функції з охорони громадського порядку і патрулювання, та інші заходи, пов’язані з обороною країни.
– Нині отримали 1200 флаконів для дизрозчину. Рецепт для виготовлення антисептику використовували той, що рекомендує МОЗ України: спирт, гліцерин, перекис водню, змішані у відповідних пропорціях. Від себе додали лише вітамін Е й ароматичні олії, щоб антисептик не сушив шкіру рук. І, звісно, молитву за здоров’я й благословення для усіх українців, – говорить священник.
Саморобний антисептик, як і маски, буде безкоштовним для користувачів. На кожній пляшці – наліпка, де пишеться «не для продажу». Волонтери наголошують, що їх обурює бажання комерсантів нажитися на спільній біді. Торговельні мережі в місті задерли ціни на антисептичні засоби у кілька разів. Ринкова ціна флакона коливається від 70 до 100 гривень за стограмову ємність. Виготовлений вручну дезінфекційний розчин і тара для його розливу обійшлися волонтерам всього у 18 гривень за одиницю!
Зазначимо, що кореспонденти львівського офісу Інформагентства Арміяinform теж долучилися до цієї ініціативи та переконались, що волонтери, капелани та військові в місті й надалі діятимуть єдиним фронтом, аби у період карантинних заходів дбати про тих, хто цього потребує.
А яка громадська активність відбувається у вашому місті для протидії розповсюдження вірусу COVID-19? Надсилайте свої матеріали й відео, фото на адресу АрміяInform!
Фото та відео автора
За чотири дні підрозділи Державної прикордонної служби України знешкодили понад 1050 російських безпілотників.
Окупанти намагаються збивати українські безпілотники, які доставляють провізію на позиції Сил оборони, аби використати вантаж для власного забезпечення.
У «Хартії» показали роботизований бронетранспортер M113, який може виконувати інженерні та логістичні завдання без екіпажу.
Бойовий медик
від 20100 до 120000 грн
Запоріжжя
Сватівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки
І ці удари вже мають більший вплив на суспільні настрої всередині росії, аніж їхні шалені втрати на фронті. Китайські товари…