ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Як армія допомагає зупинити коронавірус у різних країнах світу

Публікації
Прочитаєте за: 5 хв. 25 Березня 2020, 11:04

Планета веде боротьбу з пандемією коронавірусу. Одна за одною держави впроваджують надзвичайний стан, що вже є безпрецедентним для цивілізованого світу після завершення Другої світової. Провідні країни, де зафіксовано спалах інфекції, майже відразу почали залучати збройні сили для виконання спецзавдань. Позаяк військові завжди були універсальними солдатами й до тестів на міцність їм не звикати. АрміяInform вирішила розібратися, як військові допомагають зупинити коронавірус у різних куточках світу.

Однак пропоную спочатку поглянути, як усе відбувалося в епіцентрі зараження Covid-19 – в місті Ухань (КНР). Відомо, що влада Китаю з 22 січня 2020 року за допомогою армії та сил поліції заборонила виїзд у місто та пересування людей вулицями без спецперепусток. Участь в протиепідемічних заходах силових структур допомогла припинити поширення смертельної інфекції у КНР. Цей досвід і взяли на озброєння уряди інших країн.

Європейські країни роблять ставку на допомогу військових – і без зайвої бюрократії

Італійські міста ввели жорсткіші заходи й нові обмеження, намагаючись стримати пандемію коронавірусу, через яку Італія вийшла у лідери за кількістю загиблих. Наприклад, префектура Мілана залучила військових, аби вони контролювали дотримання жителями наказу залишатися вдома. Це рішення ухвалили після того, як губернатор Ломбардії Аттіліо Фонтана звернувся до армії з проханням допомогти поліції забезпечити виконання карантину.

А в Австрії у межах боротьби з коронавірусом проведуть часткову мобілізацію військових сил резерву вперше після Другої світової війни. Про це повідомила міністерка оборони Австрії Клаудія Таннер.

«Армія в усій Австрії готова допомогти владним органам і інституціям», – запевнила очільниця військового відомства.

Зазначено, що загалом призвуть 3000 осіб, а це 10 % від усього резерву. На службу військовиків резерву призвуть з 4 травня. Після двотижневої підготовки вони замінять строковиків і контрактників, які нині залучені до заходів з обмеження поширення Covid-19. Мобілізація резервістів триватиме на всій території країни орієнтовно три місяці, однак усе залежить від перебігу пандемії коронавірусу.

«Ми. Служимо. Німеччині» – так Бундесвер рекламує службу в армії серед молоді. Це ж гасло взяла на озброєння міністерка оборони Аннеґрет Крамп-Карренбауер у борні з пандемією Covid-19. Глава оборонного відомства ФРН закликає солдатів і резервістів бути напоготові, щоб долучитися до виконання завдань у сфері логістики, охорони здоров’я, транспорту та забезпечення громадського порядку.

Крамп-Карренбауер прагне, щоб Бундесвер був резервом на випадок, коли «цивільний захист стане неможливо забезпечувати». Якщо лікарням під час транспортування продовольства та гуманітарних вантажів загрожуватиме колапс, армія прийде на допомогу.

Однак, попри не найкращий час, Крамп-Карренбауер настроєна оптимістично. «У ці важкі часи громадянки та громадяни можуть покладатися на те, що ми прийдемо їм на допомогу», – наголосила міністерка.

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес днями повідомив, що британська армія подвоїть кількість військовиків, залучених до заходів із протидії епідемії Covid-19, до 20 тисяч. Вони допомагатимуть поліції та лікарям.

Тим часом у сусідній Франції армія вже вивозить гелікоптерами пацієнтів з переповнених лікарень в інші регіони. Інші європейські країни також роблять ставку на допомогу армії – без зайвої бюрократії.

Уряд Іспанії, де нині кількість померлих від інфекції вимірюється сотнями щодоби, теж залучив до боротьби з поширенням коронавірусу армію – військові вже патрулюють вулиці кількох міст. Міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес провела нараду для обговорення заходів, які вони вживатимуть у цій ситуації.

«Збройні сили почали брати участь у протидії коронавірусу. Першим це зробив Військовий підрозділ з реагування на надзвичайні ситуації (UME). Він патрулює вулиці в Мадриді й інших містах, де має бази, зокрема в Валенсії, Севільї, Сарагосі, Леоне, Лас-Пальмасі та Санта-Крус-де-Тенеріфе», – повідомили у військовому відомстві.

У збройних силах Швеції почали розгортання першого польового госпіталю для приймання хворих на Covid-19 за 70 кілометрів від Стокгольма. Шпиталь оснастять комплектами для інтенсивної терапії, він матиме намети та контейнери, а службу в ньому проходитиме персонал, який має спецпідготовку з роботи з інфікованими та буде забезпечений відповідними засобами захисту.

Наші сусіди – збройні сили Польщі – забезпечують карантинний режим у країні та допомагають у створенні необхідної інфраструктури. Про це у серії своїх твітів пише польський міністр оборони Маріуш Блащак.

Так, військовослужбовці охороняють кордон, допомагають в організації карантинних заходів, забезпеченні медичним майном тощо. До прикладу, бійці 17-ї Великопольської механізованої бригади допомагають в охороні кордонів на двох залізничних мостах у Куновицях і Костшині, що на заході Польщі. До карантинних заходів долучились і бійці територіальної оборони, що забезпечують доставлення медобладнання й засобів до лікувальних закладів.

Іран будує шпиталь на 2 тисячі місць за 48 годин

Військові Ірану отримали наказ будувати шпиталь на 2 тисячі місць за 48 годин від заступника командувача збройних сил контрадмірала Саярі. Наказ озвучено на пресконференції в армійському штабі з біозахисту, виконувати його почав командувач сухопутних сил бригадний генерал Кіоумарсу Хейдарі.

«Здатність реалізувати цю місію демонструє підготовку країни до захисту від біологічної атаки», – наголосив контрадмірал Саярі.

Уряд Бангладеш вирішив застосувати армію для допомоги у протистоянні епідемії коронавірусу. За словами міністра охорони здоров’я країни Західа Маліка, військо залучатимуть для зведення спеціального карантинного приміщення у передмісті столиці. Уряд розглядає й доцільність закриття певних уразливих регіонів для сповільнення поширення вірусу.

«Плануємо заблокувати уразливі райони, якщо кількість інфікованих зростатиме. І допоможе нам армія», – сказав Малік.

А от військовослужбовці ВСП ЗСУ, як повідомляла АрміяInform, задля запобігання поширенню в Україні коронавірусної інфекції та підтримання громадської безпеки й порядку з 22 березня розпочали спільні патрулювання у взаємодії з працівниками Національної поліції та військовослужбовцями Національної гвардії України.

Підготувала Наталія Ткачук

Читайте нас в Telegram
На Херсонщині показали меморіал на честь українських захисників

На Херсонщині показали меморіал на честь українських захисників

На Херсонщині при в’їзді у Надеждівку Білозерської громади встановили меморіал на честь визволителів села.

Ідентифіковано окупанта, який вбив капітана буксира на Херсонщині

Ідентифіковано окупанта, який вбив капітана буксира на Херсонщині

Прокурорам вдалося ідентифікувати військовослужбовця рф, причетного до вбивства капітана судна у Голій Пристані на Херсонщині.

Володимир Зеленський подякував Австралії за новий пакет допомоги для України

Володимир Зеленський подякував Австралії за новий пакет допомоги для України

Президент України Володимир Зеленський подякував Австралії за оголошений новий пакет підтримки для нашої держави і людей.

Відновленню не підлягає: наші дронщики показали розправу над транспортом окупантів

Відновленню не підлягає: наші дронщики показали розправу над транспортом окупантів

На Бахмутському напрямку українські прикордонники знищили два мотоцикли загарбників.

Президент: Україні треба щонайменше 7 систем Patriot

Президент: Україні треба щонайменше 7 систем Patriot

Українці пройшли сьогодні ще один масований ракетний удар — 34 російські ракети різних типів. Основна мішень — це енергетика, різні об’єкти галузі: і електроенергетика, і об’єкти для транзиту газу. Саме ті газові об’єкти, від яких залежить, зокрема, безпека постачання в Євросоюз.

Українська авіація 16 разів завдала ударів по військах рф

Українська авіація 16 разів завдала ударів по військах рф

Протягом доби авіація Сил оборони завдала ударів по 16 районах зосередження особового складу противника.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Стpілець-зенітник

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Стрілець у 66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ, Київська область

Стрілець в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

Фельдшер, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Дніпро

Військова частина А4615

Начальник групи, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Лікар медичного пункту

від 21000 до 21000 грн

Київ

168 окремий батальйон 120 ОБр Cил ТрО