ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чотирилапий оператор-спецпризначинець Алія

Прочитаєте за: 2 хв. 25 Березня 2020, 18:48 5

Деякі чотирилапі друзі не тільки служать в армії нарівні з людьми, а й беруть участь у найскладніших бойових операціях. Їх по праву називають незамінними товаришами й відзначають найвищими званнями.

Сьогодні нашу увагу привернула історія про повноцінного оператора спеціальних операцій – собаку Алію. І цією історією поспішаємо поділитися.

Усім відомо, що від інших підрозділів ССО відрізняється не тільки високими вимогами щодо відбору кандидатів на службу, а й особливою підготовкою особового складу. В спецпідрозділи потрапляють тільки високомотивовані, стресостійкі й досвідчені військові. В Алії наявні всі ці характерні риси.

До підрозділу вона потрапила три роки тому. Волонтери з Миколаївщини запропонували бійцям ССО прийняти цуценя до свого військового колективу, запевнивши, що вона стане однією з кращих бойових одиниць. І їхні сподівання виправдалися.

– Алія спочатку пройшла загальновійськову кінологічну підготовку. Пізніше опанувала навички з пошуку та виявлення вибухонебезпечних речовин і пристроїв. Нині вона з точністю й неймовірною швидкістю шукає та виявляє практично всі заховані пристрої, – говорять у підрозділі.

Військові запевняють: собака дуже слухняна і старанна, чує й бачить те, чого не помічають інші.

Алія неодноразово брала участь в операції Об’єднаних сил. За період служби в складі ротацій була чотири рази. Траплялися випадки, коли рятувала життя бойовим товаришам, знайшовши й сповістивши членів групи про заховані ворожі міни чи снаряди.

У пунктах постійної дислокації тренується виконувати завдання за призначенням. Спецпризначенці жартують, що стріляти, поки не вміє, але виконувати стрибки з парашутом – точно буде!

Нині чотирилапий оператор вивчає мову жестів, якими комунікують між собою групи ССО. Військові говорять, що завдяки цим додатковим знанням Алія зможе якісніше виконувати завдання підрозділу.

Фото: Командування Сил спеціальних операцій ЗС України

38

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Публікації