ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Гендерний квест «You’re in the Army now»

Випробувано на собі
Прочитаєте за: 9 хв. 16 Березня 2020, 18:14

АрміяInform продовжує публікацію матеріалів у рубриці «Перевірено на собі». Цього разу читайте, як Ірина Щиголь підписувала контракт резервіста зі 112-ю бригадою тероборони. Авторка свою розповідь веде від 3-ї особи. Тому не дивуйтесь. Адже, хтозна, можливо, надихнувшись прикладом героїні цього тексту, ви захочете повторити її шлях.

Моя розповідь буде передусім для жінок, але й чоловікам можуть стати у пригоді ці поради щодо участі у гендерному «квесті» You are in Army now!

Отже, побувавши на стрілецьких днях та прочитавши про Територіальну Оборону (ТрО) наша героїня вирішила спробувати себе у військовому резерві, у системі ТрО. Адже камуфляж наразі є глобальним модним трендом, а військова форма так їй особливо личить! Отже, влаштовуймо для неї квест. (Чоловіки вибачте, що в даному випадку я призначу головною героїнею жінку – все ж таки у нас гендерна рівність досягла і ЗСУ, тож чому весь час потрібно писати про чоловіків?).

Завдання – найцікавіше – перше: піти у «Воєнторг» та дійти до військкомату. До того, як бігти на всіх підборах до військкомату, вже придивившись в інтернет-магазині камуфляж з вишивкою і стразами (погугліть – і знайдете й не таке «сексі»!), зайдіть у звичайний магазин з написом «Воєнторг» чи подібним. Зайшли? Попросіть продавців допомогти підібрати одяг (упс, «камуфляж ЗСУ» вашого розміру). Не лякайтеся, що всі вони, запахуючись лише на правий «чоловічий» бік, – без жодних стразів чи вишивки. Лише якісь «піксельки», «британки», «пустинки» чи ще якесь «камуфло» на кшалт цього, де потенційні прикраси можна вішати лише на липучки. (Відкрию маленький секрет: липучки – то не для прикрас, а для т.зв. «патчів», що ідентифікують роди військ, підрозділи, звання тощо. Будете згодом потроху розбиратися). Але то мене вже трохи повело в інший бік, тому повернімося до наших продавців, які ледь не дивом знайшли наш(і) невеликі розміри (40–42). Приміряємо. Дивимося в дзеркало. Надалі можливими є три варіанти подальшого розвитку нашого квесту:

  1. «Фі, зі стразиками прикольніше!» Вибачте, але без варіантів: ваша участь у нашому квесті закінчилася. Вам не до військкомату – а швидше в трендовий бутік. Як бонус можете наробити стільки селфі, на скільки вистачить пам’яті в телефоні та/або терпіння продавців.
  2. «Ну, нічого, можна жити. Якщо тут трошки підібрати і там підвернути, крім того яскравіше намалювати очі, а тут… Врешті-решт, носити можна!» Купіть камуфляж, який найбільше сподобався на смак та/або підійшов за розмірами, – і поверніться на рівень «Стрілецькі дні». Це – початок і кінець вашого шляху у військовий резерв. Як бонус можете передивитися відповідний епізод із героїнею старої американської комедії про дівчат-скаутів «Troop Beverly Hills» (1989).
  3. «Дивно, але у військовій формі я відчуваю себе іншою людиною: відповідальнішою, зібранішою і готовою, як мінімум, спробувати захистити свій дім…» – Вітаю! Ви інтуїтивно відчули, що військова форма до чогось внутрішньо зобов’язує, та завдяки цьому пройшли на наступний рівень!

Завдання – найпростіше – друге: знайти ТрО у військкоматі та там підібрати «під себе» військову посаду. Отже, наша героїня вже пройшла чергового у військкоматі (в принципі, це дуже нескладно порівняно з бабусями з реєстратури будь-якої медичної чи іншої установи) і знайшла кабінет, де розташований штаб відповідного підрозділу ТрО. (На дверях може бути написано «ВЧ А 7***», то ж може стати у пригоді маленький «лайфхак»: саме перша «сімка» у номері в/ч – це визначена номенклатурними документами ЗСУ загальновійськова нумерація саме для підрозділів ТрО). У цій кімнаті – люди у «справжній» військовій формі («стразікам» і т.п. тут принципово не місце), з якими наша героїня має поспілкуватися. І перш за все – показати свої документи про освіту (беріть усі – починаючи від свідоцтва про отримання якоїсь спеціальності в школі, диплома навчального закладу до сертифікатів різних курсів і тренінгів). Десь на перетину цих документів та наявних вакансій (а їх, на жаль, ще багато!), а також із максимально можливим урахуванням побажань героїні підшукується/підбирається саме та посада, яка влаштує всіх. Вибір дійсно широкий – від кулеметника чи радиста до діловода або бухгалтера.

Для порівняння: перше, що показує чоловік у військовій установі – свій документальний символ справжньої маскулінності та/або гендерної (не)рівності. Втім, не те, що ви могли б подумати, а «лише» військовий квиток або, принаймні, його еквівалент (тимчасове посвідчення чи приписне свідоцтво) – адже щось із цього в нього має бути ледь не «за визначенням».

На жаль, не скрізь полюбляють жінок в армії… (Вітання тобі, моя американська незнайомка М. Дж. Гегар, авторка «Стріляй, як дівчисько», – як я тебе тепер розумію!) Тому, окрім документів про освіту, наша героїня озброєна ще одним документальним інструментом підтримання гендерної рівності (на жаль, неповної) – давньою й незаслужено забутою Постановою КМУ № 711 від 14 жовтня 1994 р. та чинною редакцією Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». У цьому Законі є дійсно «чудові» пункти, які можна навіть окремо роздрукувати чи принаймні сфотографувати:

«11. Жінки, які мають фах, споріднений з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Кабінетом Міністрів України (згаданою Постановою. – Авт.), та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я, віком та сімейним станом (хм, а який саме вважати «військово придатним»?! – Авт.), беруться на військовий облік військовозобов’язаних.

12. Жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу чи залучені для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час. У мирний час жінки можуть бути прийняті на військову службу та службу у військовому резерві тільки в добровільному порядку (за контрактом).

Жінки виконують військовий обов’язок на рівних засадах із чоловіками (за винятком випадків, передбачених законодавством з питань охорони материнства та дитинства, а також заборони дискримінації за ознакою статі), що включає прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу, проходження військової служби, проходження служби у військовому резерві, виконання військового обов’язку в запасі та дотримання правил військового обліку».

Якщо чоловічий шовінізм цим не пробився, то вже є ледь не Wunderwaffen від Міністерства оборони! І там ніде не сказано, що жінкам щось/десь заборонено! А, як відомо, все що не заборонено – дозволено (навіть жінкам, так)! Якщо і в цьому випадку дуб шовінізму похитнувся лише трохи, але не звільнив дорогу, – то є змога звернутись за цим номером телефону (044) 454-43-34. І там усім учасникам нашого квесту мають фахово та по-військовому чітко та зрозуміло роз’яснити їхні справжні ролі в цікавому та перспективному квесті.

Будемо вважати, що жіноча наполегливість і нормативно-правові положення – ті, що дійсно на її користь – перемогли. Якщо ні – йдемо до сусіднього військкомату та проходимо цей етап спочатку.

Завдання – найдовше – третє: пройти військово-лікарську комісію (ВЛК). Як не дивно, це – в чомусь ледь не найтяжчий з усіх етапів. Але (!) наша героїня вже майстер зі словесних битв з чоловічим шовінізмом і визначенням місця жінки в цьому суспільстві (Kinder, Küche, Kirche – Дитина, Кухня, Церква) і тому вважає себе готовою до всього. Ось думаю, одразу давати їй ще одну Wunderwaffen чи нехай сама трохи походить? Ну, оскільки я сама жінка, то поділюся з нею ще одним надбаним «лайфхаком». Разом з направленнями на різні аналізи та огляд спеціалістів видають такий папірець, де записано, що медичний огляд повинні провести на безкоштовній основі та без черг у всіх медичних закладах України незалежно від форми власності (за точність формулювання не скажу, але десь так воно і є).

Перша наша дія – в реєстратурі медичної частини військкомату (ВЛК) взяти два (!) бланки проходження ВЛК. Навіщо два? Бо один – для отримання військового квитка, а другий – для досягнення кінцевої мети нашого квесту, яким є підписання контракту з ЗСУ на військову службу в резерві.

Разом із цими бланками нашій героїні дадуть направлення на здачу різних аналізів (див. Наказ Міністерства Оборони «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України» № 402 від 14.08.2008). Ці аналізи можна здати у своїй поліклініці чи в районній поліклініці за направленням військкомату (якщо обраний підрозділ ТрО – не в «рідному» військкоматі). Ці аналізи однакові для всіх, незалежно від гендеру. А ось спеціалістів героїні доведеться пройти на одного більше – зрозуміло, гінеколога.

Хотілося б наголосити, що довідки від психіатра і нарколога видаються на спеціальних бланках; довідка з тубдиспансеру – на основі результатів флюорографії та її «декодування» (майже без перебільшення, зважаючи на традиційно «глибокошифрований» почерк лікарів); довідка з вендиспансеру – за результатами серологічного аналізу (в побуті – «на сифіліс»). Тому одразу ж дружня порада: спочатку – аналізи, ЕКГ, а потім вже – спеціалісти.

Як не сумно, але й серед медичних працівників може героїня зустріти шовіністів, які будуть розповідати, що служба в ЗСУ (навіть в «якомусь» резерві) не для неї, що «куди військкомат дивиться, якщо вже таких призивають» тощо (це суто з власного досвіду). Якщо вже не сила стримуватися, то можна ввічливо сказати, щоб дали довідку, а з військкоматом вже якось сама розбереться наша героїня.

Після героїчного походу по різних медичних установах героїня повертається до військкомату – і потрапляє в руки військових лікарів. Вони (не)уважно передивляються що написали їхні «цивільні» колеги – і виносять свій вердикт: «Придатна до служби в резерві» (поширеніші варіанти – «в ЗСУ», «за контрактом», адже «в резерві» ще дуже незвично). Героїне, будь уважною, щоб заповнювали обидва бланки, – а то доведеться повернутися на початок цього завдання і пройти все знову!

Ось нарешті вже всі печатки на місцях, головний лікар ВЛК може або підписати все й одразу, або попросити принести ще й відношення з в/ч. Тут взагалі проблем нема, адже «опорний пункт» ТрО (вже майже «наша» в/ч А7***) розміщено в цій же будівлі – і його уповноважений представник видасть потрібний документ так швидко, що ще відлуння голосу лікарів не встигне затихнути. Так що лікарю вже нема куди й діватися – і замість наших бланків нам видають висновки щодо придатності до військової служби та укладання контракту із ЗСУ.

Для останнього також знадобиться довідка про несудимість – але її можна замовити й онлайн.

Завдання – найкоротше – четверте: вийти на фінішну пряму – надання всіх документів. Озброєна висновками ВЛК, купою документів (які потрібно принести в ТрО – список там дадуть), героїня повертається до ТрО – і здає їх там з усмішкою Джоконди та даними про свої розміри (одягу та взуття) на додачу.

Завдання – найважче – п’яте: отримати військовий квиток і підписаний екземпляр контракту. Чому найважче? Бо після здачі документів мине десь тиждень, під час якого чогось не вистачатиме – біганини по кабінетах. Отже, у середньому тиждень героїня відпочиває від біганини, потім приходить вже у «свою» в/ч – і отримує військовий квиток і підписаний контракт. «Бонусом» може виступити нарукавний патч «своєї» бригади ТрО.

Вітаємо! Ви успішно пройшли квест You’re in the Army now! А військову форму вам мають якось видати…

P.S. Дякую за моральну підтримку та корисні поради О. Сусловій та І. Заворотько, а також командуванню вже дійсно «мого» 130-го окремого батальйону (в/ч А7296) 112-ї ОБрТрО!

P.S.S. Традиційна подяка пресслужбі 112 ОБрТрО!

Ірина Щиголь 

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
В Україні хвилина мовчання

В Україні хвилина мовчання

Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.

Сили оборони уразили 12 районів зосередження зс рф

Сили оборони уразили 12 районів зосередження зс рф

Минулої доби українські війська завдали ударів по 12 районах зосередження особового складу російських окупаційних сил.

Ворог тероризує Нікопольщину FPV-дронами та важкою артилерією

Ворог тероризує Нікопольщину FPV-дронами та важкою артилерією

Російські загарбники тероризують Нікопольщину ударами FPV-дронів та важкої артилерії.

На Покровському напрямку за добу зафіксовано 53 ворожі атаки — Генштаб ЗСУ

На Покровському напрямку за добу зафіксовано 53 ворожі атаки — Генштаб ЗСУ

Протягом минулої доби між українськими військами та російськими загарбниками було зафіксовано 171 бойове зіткнення, з них 53 з яких — на Покровському напрямку.

«Пекельна ніч на Донеччині» — росіяни вдарили по Краматорську та Слов’янську

«Пекельна ніч на Донеччині» — росіяни вдарили по Краматорську та Слов’янську

У ніч на неділю, 22 червня, російські війська завдали авіаударів по Краматорську та Слов’янську.

Росіяни забрали з Чорного моря свої бойові кораблі

Росіяни забрали з Чорного моря свої бойові кораблі

Станом на 06.00 22 червня в Чорному морі немає жодного російського військового судна.

ВАКАНСІЇ

Технік, військовослужбовець

від 20000 до 27000 грн

Білгород-Дністровський, Одеська область

Механік, військовослужбовець

від 20500 до 120500 грн

Київ

Військова частина А7039

Стрілець, помічник гранатометника

від 21000 до 120000 грн

Краматорськ

81 ОДШБ

Водій кат. В

Запоріжжя

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Начальник майстерні, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

--- ---