ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Що держава та місцева влада мають зробити для жінок-ветеранів?

Важливо
Прочитаєте за: 3 хв. 13 Березня 2020, 9:21

Які найголовніші проблеми непокоять жінок після повернення до мирного життя та під час військової служби? Яку оцінку вони дають державним сервісам для ветеранів АТО/ООС, і що з того для них найбільш затребуване? Які моделі сервісів варто переглянути та які нові послугизапропонувати, щоб допомога ветеранам була ефективнішою?

Відповіді на ці та інші питання озвучено в дослідженні, яке проводив Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва у межах проєкту «A114One: комплексна програма психологічної та менторської підтримки ветеранів», яким опікувався Фонд Східна Європа за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

Дослідження щодо статусу жінок-ветеранів відбувалося у січні-лютому 2020 року у Львівській, Дніпропетровській і Донецькій областях на рівні фокус-груп, методом глибинних інтерв’ю та анкетування.

Програмна директорка Фонду «Східна Європа» Наталія Слинько зазначила: комплексна програма спрямована на інтеграцію ветеранів, зокрема жінок у мирне життя.

«Нашим завданням було на базі цього дослідження запропонувати практичні кроки з вирішення цієї проблематики через систему надання соціальних послуг»,  зазначила вона.

Допомога ветеранкам залежить від ставлення місцевої влади

Знайомлячись із результатами дослідження у різних регіонах, політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» Петро Бурковський резюмував, що допомога жінкам-ветеранам дуже залежить від ставлення до них місцевої влади.

«Якщо у таких великих містах, як Львів, Дніпро, Маріуполь міська влада робить кроки назустріч, то в менших отримати таку допомогу важко. У Дніпрі, приміром, повідомили, що ветеранам із Павлограда чи Кривого Рога важко доїхати до обласного центру, щоб отримати цю допомогу. Кілька учасниць із Кривого Рога розповідали, що ставлення міської влади до ветеранської спільноти майже вороже»,  розповів аналітик.

За його словами, часто медичну і психологічну допомогу ветеранам формально й неякісно надають фахівці, котрі не розуміються на специфіці бойових дій. Упередженим є ставлення до ветеранок і з боку роботодавців, які шукають різні приводи, щоб не надати їм роботу, особливо жінкам, які мають дітей.

«Головні ж виклики – поліпшення житлових умов і проживання. Якщо їх вирішити, великий блок проблем буде знято з порядку денного», підкреслив Петро Бурковський.

Соціальні послуги як метод адаптації до мирного життя

Експерт із розробки інтегрованої моделі соціальних послуг Вадим Лютий наголосив, що більшість проблем, з якими стикаються учасниці бойових дій, є результатом неможливості швидко й успішно адаптуватися до мирного життя.

За його словами, такій адаптації найкраще слугує надання соціальних послуг, яке є ефективнішим, ніж пільга. Адже люди, які отримують пільги, часто займають очікувальну позицію у вирішенні своїх проблем. «Пільги також викликають несприйняття у суспільстві», – зазначив Вадим Лютий.

Він підкреслив, що система допомоги, побудована на пільгах, досить ризикована. «Пільги – це надання ресурсів. І саме така допомога дуже часто створює умови для корупції, оскільки є люди, які розподіляють ці ресурси, намагаючись скористатися цим у своїх інтересах», – упевнений експерт.

Речник фонду «Демократичні ініціативи» Юрій Горбань привернув увагу до того, що у ветеранок, які об’єднані у громадські організації, справи йдуть краще, ніж у тих, хто вирішує власні проблеми самостійно.

Має бути індивідуальний підхід

За висновками експертів, система надання соціальної допомоги гендерно нечутлива, бо не враховує особливостей переживань жінок, їхніх специфічних проблем, потреб і зручних для жінок форм надання соціальних послуг.

Проведене дослідження свідчить: ветеранки інакше, ніж чоловіки, переживають цей досвід і менше про нього готові ділитися. Крім того, вони стикаються з більшою кількістю проблем, повертаючись додому.

Для вирішення проблем ветеранок пропонується впровадження системи їхньої оцінки і їхніх потреб, індивідуального розгляду, та гендерного підходу до надання соціальних послуг та підготовки відповідних фахівців для роботи безпосередньо у громадах.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
У Повітряних Силах ЗСУ висловили сподівання на Taurus

У Повітряних Силах ЗСУ висловили сподівання на Taurus

Речник Командування Повітряних Сил Збройних Сил України майор Ілля Євлаш висловив сподівання, що Україна таки отримає від партнерів крилаті ракети Taurus.

Авіація Сил оборони знищила 3 розвідувальні БПЛА ворога

Авіація Сил оборони знищила 3 розвідувальні БПЛА ворога

Протягом доби авіація Сил оборони завдала ударів по 11 районах зосередження особового складу противника.

Україна розпочала переговори про укладення безпекової угоди з Португалією

Україна розпочала переговори про укладення безпекової угоди з Португалією

Українська та португальська сторони розпочали роботу над проєктом двосторонньої безпекової угоди й узгодили графік подальших переговорів.

Українські морпіхи пробігли Лондонський марафон, щоб зібрати кошти на протезування

Українські морпіхи пробігли Лондонський марафон, щоб зібрати кошти на протезування

Українські морські піхотинці Олексій Руденко з Військової академії в Одесі та Георгій Рошка з 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського виступили на Лондонському марафоні.

Кабмін запровадив видачу паспортів для чоловіків мобілізаційного віку лише в Україні

Кабмін запровадив видачу паспортів для чоловіків мобілізаційного віку лише в Україні

Кабінет Міністрів України запровадив видачу паспортів громадянина України або паспортів для виїзду за кордон для чоловіків віком від 18 до 60 років лише на території України.

Український боєць зумів збити з ПЗРК дві російські крилаті ракети

Український боєць зумів збити з ПЗРК дві російські крилаті ракети

Український військовослужбовець зумів збити з переносного зенітного ракетного комплексу дві російські крилаті ракети.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Інженер радіаційної безпеки

від 17000 до 25000 грн

Київ

11 державний пожежно-рятувальний загін

Водій (кат. С, СЕ), військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Львів

216 окремий батальйон 125 ОБр Сил ТрО

Водій кат. B, C, СЕ, D, військовослужбовець

від 21500 до 51500 грн

Кам'янка-Бузька

Військова частина А4623

Водій

від 21000 до 130000 грн

Дрогобич

Військова частина А7079

Радіоінженер

від 22000 до 50000 грн

Київ

412 ОББпС 101 ОБрО ГШ ЗСУ

Гранатометник окремого батальйону сил ТрО

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

233 окремий батальйон 128 ОБр Сил ТрО