ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Львівщині тривають спеціальні курси для офіцерів-резервістів

Прочитаєте за: 2 хв. 11 Березня 2020, 12:47 11

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного тривають Курси підвищення кваліфікації офіцерів тероборони оперативного резерву другої черги.

За словами начальника Центру підвищення кваліфікації Академії сухопутних військ полковника Валерія Супрігана, на курсі навчаються понад 130 офіцерів запасу категорії «командир взводу» та «командир роти».

— Вони приїхали до нас з Київської, Сумської, Черкаської й Полтавської областей. Це представники оперативного командування «Північ». Свого часу вони закінчили військові кафедри, але майже половина з них ніколи не проходила військову службу. Тому їхні знання здебільшого теоретичні й застарілі. Адже поряд з тими, хто закінчив виш недавно, є такі, що закінчили інститути 20–30 років тому, — розповів полковник Валерій Супріган. — Віковий ценз слухачів — до 55 років. Тому наше завдання впродовж місяця дати їм максимум актуальних теоретичних знань і практичних навичок, зокрема з досвіду АТО/ООС. До речі, 30 % військовозобов’язаних з цієї групи воювали й охоче діляться досвідом з товаришами.

Серед чоловіків є й одна дівчина — молодший лейтенант запасу Євгенія Паламаренко.

— Я приїхала з міста Василькова, що на Київщині. Торік закінчила військову кафедру при Національному університеті біоресурсів і природокористування. За освітою бухгалтер. Але бажаю стати кадровим офіцером Збройних Сил. Хочу служити у 72-й бригаді командиром взводу чи у відділенні морально-психологічного забезпечення. У військкоматі рекомендували зробити перший крок — закінчити ці курси. Тому я тут. Мені все подобається. Намагаюся ні в чому не відставати від чоловіків, — прокоментувала збори офіцер запасу Євгенія Паламаренко.

У переліку занять, які проводять офіцери Центру підвищення кваліфікації з підопічними: мінна безпека, тактична медицина, управління повсякденною діяльністю підрозділів, військова топографія, вогнева підготовка, організація військового зв’язку, експлуатація автомобільної техніки, міжнародне гуманітарне право.

— Третина занять проходить у темну пору доби. А після завершення курсу на його учасників чекає комплексний іспит. Склавши його, офіцери запасу отримають відповідні свідоцтва, які дадуть їм право обіймати відповідні посади у разі потреби у військах, — наголосив начальник Центру підвищення кваліфікації Національної академії сухопутних військ.

Згодом такі самі курси чекають на офіцерів запасу інших оперативних командувань ЗС України.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Вишкіл, Новини