ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Антидрон – портативний комплекс протидії БПЛА

Інфографіка Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 2 хв. 11 Березня 2020, 18:48

Київська компанія «Квертус» спеціалізується на розробці систем РЕБ та комплексній дезактивації безпілотних апаратів. Кореспондент АрміяІnform зустрівся з виконавчим директором компанії Іваном Дмитрієвим, який розповів про дуже цікавий пристрій, який розробили учасники боїв на Сході України.

Компанію створили у 2016 році учасники АТО, які демобілізувалися. Основний напрямок роботи підприємства – створення систем боротьби з безпілотниками, протидії радіокерованим вибуховим пристроям, охорона важливих стратегічних об’єктів. Працівники підприємства з бойовим досвідом мають чітке розуміння, чого бракує на фронті. Вони вже розробили і виготовили рушницю для нейтралізації БПЛА.

Нинішня четверта модифікація має покращені технічні параметри. Керування БПЛА здійснюють за допомогою каналів управління, а орієнтуватися у просторі  їм допомагає GPS-навігація.  Отримання і передача інформації відбуваються безпосередньо каналами телеметрії. Тож спектр частот, який використовує ворожий дрон, блокується, внаслідок чого він стає некерованим, нездатним передавати й отримувати дані, втрачає орієнтацію у просторі. Зрештою дрон падає, не виконавши свого завдання.

Для того, щоб повністю навчитися користуватися рушницею, достатньо півтори години. Вироби компанії «Квертус» зарекомендували себе як ефективний засіб протидії «малій» авіації.

Комплекси випускають у двох варіантах. Перший розрахований на гуманітарні місії – поліцейські, для охорони громадського порядку. Такі рушниці використовували в період проведення Ліги Чемпіонів з футболу в Києві, під час параду, присвяченому Дню Незалежності, у фіналі Євробачення тощо.

Другий варіант комплексу – військовий. Має розширений частотний діапазон, характерний для військових БПЛА. Призначений для використання в підрозділах ротної і взводної ланок для захисту опорних пунктів, місць постійної чи тимчасової дислокації.

Антидроновими рушницями цікавляться представники інших країн, але продавати їх за кордон, доки йде війна в Україні, підприємство не планує. У той час, коли наші підрозділи повністю не оснастять портативними комплексами протидії БПЛА, експортний варіант не розроблятимуть.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить