Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Як НАТО підтримує Україну та як продовжує тиснути на РФ

12 Лютого 2020
Як НАТО підтримує Україну та як продовжує тиснути на РФ

Напередодні зустрічі міністрів оборони країн-членів НАТО 12-13 лютого брифінги для журналістів провели високопосадовці Альянсу. Зокрема постійна представниця США в НАТО Кей Бейлі Хатчісон розповіла про напрями підтримки України та вимоги, які пред’являють Росії.

Як передає ТСН, дипломатка повідомила, що в НАТО вимагатимуть від РФ припинити зазіхати на суверенітет і територіальну цілісність України й дозволити їй розвиватися в умовах свободи та демократії. Також пані Хатчісон наголосила, що НАТО підтримує Україну як у модернізації Збройних Сил, так і в боротьбі з корупцією.

— Ми вимагатимемо від Росії дати вам свободу, якої ви прагнете. І, гадаю, це матиме підтримку й у НАТО. Ми підтримуємо реформи в українських Збройних Силах. Ми знаємо, що Україна мала проблеми з корупцією, проте ми підтримуємо заходи Президента Зеленського, спрямовані на її подолання. Ми працюватимемо з Україною для того, щоб підтримати демократію та антикорупційні заходи, анонсовані Зеленським, — сказала вона.

Пані Хатчісон запевнила, що США готові бути корисними Україні, а нашій країні потрібно повністю перезапустити відносини з НАТО. Вона відмітила певний поступ: зокрема те, що у Збройних Силах України завершили перший етап реформування щодо виконання спільних директив Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ — були створені нові командування та призначені їхні командувачі. АрміяInform розповідала, як це відбувалося.

Щодо агресивної політики РФ постпред США повідомила: «Ми закликаємо Росію піти з суверенної території України та дозволити українцям об’єднатись і рухатись далі, оскільки вони продемонстрували, що хочуть це робити в умовах свободи та демократії, з дотриманням верховенства права та прав людини», — наголосила Хатчісон.

Вона підкреслила, що цього тижня на міністерській зустрічі у Брюсселі відбудеться зустріч з Міністром оборони України Андрієм Загороднюком. За її словами, на цій зустрічі міністри оборони країн-членів НАТО мають зміцнити зобов’язання щодо відстоювання суверенних кордонів України.

Яку повідомляла АрміяInform, Кей Бейлі Хатчісон також розповіла, як США «попрацюють» з Угорщиною, що блокує Україну на шляху до НАТО.

Читайте нас в Telegram
Мітки:
Новини світу та України