ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як НАТО підтримує Україну та як продовжує тиснути на РФ

12 Лютого 2020, 11:01
Як НАТО підтримує Україну та як продовжує тиснути на РФ

Напередодні зустрічі міністрів оборони країн-членів НАТО 12-13 лютого брифінги для журналістів провели високопосадовці Альянсу. Зокрема постійна представниця США в НАТО Кей Бейлі Хатчісон розповіла про напрями підтримки України та вимоги, які пред’являють Росії.

Як передає ТСН, дипломатка повідомила, що в НАТО вимагатимуть від РФ припинити зазіхати на суверенітет і територіальну цілісність України й дозволити їй розвиватися в умовах свободи та демократії. Також пані Хатчісон наголосила, що НАТО підтримує Україну як у модернізації Збройних Сил, так і в боротьбі з корупцією.

— Ми вимагатимемо від Росії дати вам свободу, якої ви прагнете. І, гадаю, це матиме підтримку й у НАТО. Ми підтримуємо реформи в українських Збройних Силах. Ми знаємо, що Україна мала проблеми з корупцією, проте ми підтримуємо заходи Президента Зеленського, спрямовані на її подолання. Ми працюватимемо з Україною для того, щоб підтримати демократію та антикорупційні заходи, анонсовані Зеленським, — сказала вона.

Пані Хатчісон запевнила, що США готові бути корисними Україні, а нашій країні потрібно повністю перезапустити відносини з НАТО. Вона відмітила певний поступ: зокрема те, що у Збройних Силах України завершили перший етап реформування щодо виконання спільних директив Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ — були створені нові командування та призначені їхні командувачі. АрміяInform розповідала, як це відбувалося.

Щодо агресивної політики РФ постпред США повідомила: «Ми закликаємо Росію піти з суверенної території України та дозволити українцям об’єднатись і рухатись далі, оскільки вони продемонстрували, що хочуть це робити в умовах свободи та демократії, з дотриманням верховенства права та прав людини», — наголосила Хатчісон.

Вона підкреслила, що цього тижня на міністерській зустрічі у Брюсселі відбудеться зустріч з Міністром оборони України Андрієм Загороднюком. За її словами, на цій зустрічі міністри оборони країн-членів НАТО мають зміцнити зобов’язання щодо відстоювання суверенних кордонів України.

Яку повідомляла АрміяInform, Кей Бейлі Хатчісон також розповіла, як США «попрацюють» з Угорщиною, що блокує Україну на шляху до НАТО.

Читайте нас в Telegram
Мітки:
Новини світу та України