Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Ветеранський бізнес ‒ це рішучість та впевненість у своїх силах. Історії успіху

14 Лютого 2020
Ветеранський бізнес ‒ це рішучість та впевненість у своїх силах. Історії успіху

У Дніпропетровській облдержадміністрації відкрилася фотовиставка, присвячена історіям успіху колишніх військовиків, які після завершення служби започаткували власну справу та розвинули її в прибутковий бізнес. Як зазначають самі герої експозиції, головне – вірити в свої сили й використовувати досвід і можливості, які надає держава та донорські організації.

За словами організатора фотовиставки «Заради них. Власна справа захисників» начальниці управління з питань учасників АТО Дніпропетровської ОДА Наталії Шуліки, багато з тих, хто демобілізувався чи завершив військову службу за контрактом, не бажають повертатися до попереднього місця роботи або шукати заняття у незвичному цивільному секторі. Тому мріють про власну справу. Проте брак теоретичних знань, досвіду та грошей зупиняють багатьох на цьому шляху.

Фінансами допомагає міжнародна організація

Для того, щоб допомогти ексвійськовим успішно соціалізуватися і стати підприємцями, облдержадміністрація спільно з Міжнародною організацією з міграції від початку минулого року провели чотири спеціалізовані тренінги.

‒ Ветерани прагнуть розвиватися, хочуть щось змінювати і дуже приємно, що є такий інструмент, який нам надає Міжнародна організація з міграції. Це фінансування стартапів для ветеранів. Усі ці герої, які представлені на світлинах, пройшли тренінг від цієї організації, після чого вона їм придбала необхідне обладнання для старту власного бізнесу або для розвитку вже наявного бізнес-проєкту, ‒ зазначила Наталія Шуліка.

За її словами, бізнес-тренінги користуються популярністю, зокрема, в останньому взяли участь 42 ветерани, хоча він був запланований на участь 30 осіб. Найближчого тижня учасники тренінгу будуть захищати свої бізнес-проєкти, а за місяць перспективні проєкти отримають фінансування.

Серед успішно реалізованих: стартап із організації комп’ютерної майстерні, станції технічного обслуговування автомобілів, виробництва вина, виготовлення устаткування, надання перукарських послуг тощо.

«Треба лише повірити в те, що «за парканом» є інше життя»

Одна з героїнь виставки – Олена Новікова. 16 років разом із чоловіком проходила службу в 25-й окремій повітрянодесантній бригаді, брала участь у бойових діях, рік тому звільнилася з армії. Після навчання та захисту бізнес-проєкту отримала фінансування і розпочала надавати beauty-послуги з відновлення й реконструкції пошкодженого волосся – після невдалого фарбування або впливу інших негативних чинників.

‒ Найважче було знайти себе, повірити в свої сили. Після 16 років служби повірити в те, що «за парканом» є інше життя. Але після спілкування з бізнес-тренерами, які своєю енергетикою буквально запалили мене і пояснили, що все це досить просто і не настільки страшно, я навіть змінила ідею, з якою прийшла на тренінг, ‒ ділиться досвідом Олена Новікова.

18 тисяч на оприскувач для плантацій президента

Інший учасник проєкту, ветеран полку «Дніпро-1» Олексій Сухоруков, до війни вже мав підприємницький досвід – займався садівництвом, виробництвом фруктово-ягідних соків, яблучних чіпсів. Розповідає, що після звільнення випадково в інтернеті знайшов інформацію про грантову програму для ветеранського бізнесу, заповнив форму, пройшов тренінг, захистив бізнес-проєкт і отримав фінансування на придбання обладнання для розвитку справи.

‒ Придбав шнекову соковижималку й оприскувач для бананових плантацій – він дуже потужний. Навіть до верхівок найвищих яблунь дістає. Уявіть – якщо бананові дерева обприскує, то наші яблуні точно окропить! А так, мабуть, пошкодував би таких грошей – 18 тисяч він коштує. Я придбав те, що мені реально потрібне, ‒ зазначає Олексій Сухоруков.

У його подальших планах – розвиток виноробного бізнесу, однак вітчизняне законодавство не дає такої можливості для малих виробників. Для просування своїх ідей Олексій Сухоруков із однодумцями створили клуб виноградарів Придніпров’я, президентом якого він і є.

Автор світлин, фотограф Ігор Співак, зазначає що спільний проєкт із Дніпропетровською обдержадміністрацією «Заради них. Власна справа захисників» ‒ особливий.

‒ Ми знімали там, де у людей бізнесові приміщення. Їздили містом, спілкувались з ветеранами. То було цікаво і невимушено. Моє ставлення до учасників проєкту – величезна повага. Вони відважні й сміливі люди, ‒ зазначив Ігор Співак.

11

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Публікації, Соціальний захист