ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

 БАрС навчає, як знищити ворога і вижити на полі бою

Військовий вишкіл
16 Лютого 2020, 15:19
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

У Військовій академії (м.Одеса) пройшли контрольні заняття зі слухачами тримісячних курсів підготовки з Бойової армійської системи (БАрс). Її розроблено в академії ще на початку війни, нині активно використовують у бойовій підготовці десантників, розвідників та спецпризначенців. БАрС включає в себе комплексну систему навчання прийомам рукопашного бою, володіння стрілецькою і холодною зброєю, тактику ведення бойових дій в екстремальних ситуаціях, гірську підготовку та тактичну медицину.

На території академії побудовано тренувальний комплекс, що імітує складний гірський рельєф, промислові об’єкти і міську інфраструктуру. У 2015 році відбувся перший випуск 15 інструкторів БАрСу з десантно-штурмових, розвідувальних і спеціальних підрозділів. Відтоді академія щорічно готує для армії фахівців Бойової армійської системи. Кореспондент АрміяInform побував на контрольному занятті й на власні очі побачив, які випробування має пройти військовослужбовець, щоб отримати свідоцтво про закінчення курсів.

Іспит почався з інструктажу з техніки безпеки і постановки завдань. На виконання завдання кожному курсантові відводиться конкретний час. Якщо він не вкладається у відведений ліміт, то отримує «незалік». Після команди:  «До бою!»  включається секундомір. Приміщення відразу наповнюється звуками розривів піротехнічних засобів і пострілів холостими патронами. Всі дії виконують зі штатною зброєю. І хоча курсанти діють у складі групи, оцінку ставлять кожному індивідуально. Перевіряється вміння правильно пересуватися, впевнено долати перешкоди, вести прицільний вогонь і виконувати прийоми рукопашного бою. Крім цього, оцінюється вміння орієнтуватися в просторі й швидкість реакції  при раптовій зміні ситуації в бою.

Курсантам під час пересування доводиться використовувати всі елементи Бойової системи. Наприклад, при виявленні противника вони здійснюють перекат через плече, чергу з автомата, знову перекат, кидок гранати і відхід із лінії вогню. Далі підйом і спуск по вертикальній стіні за допомогою альпіністського спорядження, зокрема спуск головою донизу. Особливо складним є подолання відкритої ділянки, де необхідно виконати 45 перекидів через голову. Після кожного з них курсант робить коротку чергу з автомата. Як розповіли курсанти, вже після десятого перекиду, голова паморочиться так, що повністю втрачається орієнтація у просторі. Але завдяки тренуванням більшості вдається впоратися із завданням. Потім необхідно подолати вузький навісний мотузковий місток. Після перекидів зробити це також непросто. Завершується прохід перешкод підйомом по сходових прольотах, знову спуск через вікно і переповзання через шахтні отвори.

– Усе це результат щоденних тренувань, − розповідає керівник занять. − Адже мета системи − виробити у військовослужбовців вміння і навички виконувати бойове завдання в екстремальних умовах і при цьому зберігати психологічну і фізичну стійкість.

Фото – Денис Єщенко

 

Кореспондент АрміяInform

Сергій «Флеш» Бескрестнов став радником Президента з оборонних технологій
Сергій «Флеш» Бескрестнов став радником Президента з оборонних технологій

Президент України Володимир Зеленський призначив Сергія Бескрестнова «Флеша» своїм радником із питань розвитку технологічних напрямів оборони.

Ядерна експансія згасає: війна змусила росію згортати атомні проєкти
Ядерна експансія згасає: війна змусила росію згортати атомні проєкти

Війна проти України та санкції змушують «Росатом» майже вдвічі скоротити інвестиційну програму й відмовитися від частини міжнародних проєктів.

Військовим не забороняли публічно висловлюватися — Генштаб відповів на заяви в соцмережах
Військовим не забороняли публічно висловлюватися — Генштаб відповів на заяви в соцмережах

Генштаб ЗСУ заявив, що не запроваджував заборони для військових на публічні заяви, інтерв’ю чи висловлення власної позиції в соцмережах.

Обрав бригаду, подав рапорт, і на місці: як Сергій повернувся до війська через Армія+ після СЗЧ в півтора роки
Обрав бригаду, подав рапорт, і на місці: як Сергій повернувся до війська через Армія+ після СЗЧ в півтора роки

Військовослужбовець Сергій, який після СЗЧ тривалістю в півтора роки повернувся до війська, розповів про свій досвід повернення через Армія+.

ВАКАНСІЇ
Olx Такелажник, військовослужбовець

від 21000 до 22000 грн

Київ, Київська область

WorkUa Помічник капелана

від 20000 до 120000 грн

Деражня

Третій відділ Хмельницького РТЦК та СП

RobotaUa Водій, військовослужбовець

від 50000 до 120000 грн

Ужгород

68 окрема єгерська бригада імені Олекси Довбуша

Olx Водій кат. С1, С 14 ОМБр ім. князя Романа Великого

від 21000 до 121000 грн

Володимир, Волинська область

RobotaUa Опеpатоp, військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

WorkUa Снайпер

від 22000 до 22000 грн

Ужгород

Військова частина 3115 НГУ

ПУБЛІКАЦІЇ
Про спрощений алгоритм знають 65% охочих повернутися із СЗЧ до Слов’янської бригади Нацгвардії
Про спрощений алгоритм знають 65% охочих повернутися із СЗЧ до Слов’янської бригади Нацгвардії

Водночас частина із них потребують додаткових роз’яснень, адже не повністю розуміють усі складові механізму поновлення на службу. Про це в коментарі АрміяInform розповіли у відділі рекрутингу 18-ї Слов’янської…