ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Коли отримають по 100 тисяч звільнені з полону на Донбасі?

Прочитаєте за: 2 хв. 24 Лютого 2020, 15:09 4

Українці, звільнені з полону на Донбасі, почнуть отримувати матеріальну допомогу в 100 тисяч гривень з наступного тижня. Про це повідомила пресслужба Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та ВПО України.

«Звільнені полонені отримають по сто тисяч гривень матеріальної допомоги вже протягом тижня… З наступного понеділка люди отримають на свої банківські рахунки по сто тисяч грошової допомоги і ми нарешті закриємо це питання», – йдеться в повідомленні.

У відомстві зазначили, що майже два місяці Мінветеранів ледь не щодня працює зі звільненими полоненими та відзітували про те, що вже зробили, зокрема: напередодні уряд ухвалив рішення щодо єдиної міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов’язаних із визнанням осіб такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України, та здійсненням заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

За цей час 23-м з 25-ти особам допомогли зробити документи, які були забрані чи втрачені в полоні, та відкрити банківські рахунки.

64 цивільних осіб відправили в клінічну лікарню Феофанія, де їм провели діагностику, надали психологічну підтримку та розписали кожному «дорожню карту» відновлення. Потім людей, які потребували подальшого лікування, перевели до інших закладів, переважно до госпіталів «Лісова поляна» та в с. Циблі.

Станом на 21 лютого 2020 лише в «Лісовій поляні» було проліковано 39 пацієнтів.  Після надання медичної, психологічної реабілітації людей виписали із медзакладів.

14 людей попросили про подальший супровід  та були направлені до  гуртожитків у Києві, де за допомогою громадських організацій їх забезпечили всім необхідним, зокрема засобами гігієни, продовольством.

Одну жінку перевели до столичного медзакладу чекати операції на суглобах, якої вона потребує.

12 осіб із Феофанії перевели на відновлення в госпіталь в Циблях. Там досі перебуває 9 людей.

Зазначимо, що необхідні супровід та допомогу надають і надалі, зроблено кількадесят пропозицій із працевлаштування та щодо забезпечення житлом.

Також надають допомогу із зубопротезування та іншого відновлення після травм, яких люди зазнали в полоні.

До співпраці залучені громадські  організації та фахівці низки медичних закладів та інститутів НАМН України.

Нагадаємо, 29 грудня 2019 року під час обміну утримуваними особами із тимчасово окупованих територій на підконтрольну Україні територію повернулися 76 бранців.

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Важливо, Соціальний захист