ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У чому сила української «Вільхи»

Прочитаєте за: 2 хв. 19 Лютого 2020, 16:16 229

Реактивна система залпового вогню (РСЗВ) — основний та найефективніший тип артилерійських сил будь-якої країни. Він призначений для ураження на далеких відстанях живої сили противника, легкоброньованої техніки і бронетранспортерів, командних пунктів, складів та інших об’єктів військово-промислової структури.

Особливість РСЗВ – швидке знищення ворога на відносно великій площі території, а також оперативне змінення позиції, що дає змогу виконувати бойове завдання з мінімальним ризиком для особового складу. РСЗВ різних країн схожі між собою за принципом наведення ракет, системою стабілізації, калібром і дальністю ураження, але, звісно, мають відмінності.

Лідером серед виробників РСЗВ є США зі своїм комплексом М142 HIMARS ( High Mobility Artillery Rocket System – «Високомобільна система ракетної артилерії»). Особливість цієї системи – «пакетне заряджання», що зменшує паузи між залпами, а також – малі габарити, що надають системі змогу транспортування літаком, і сучасні ракети з дальністю пострілу до 300 км.

У РСЗВ України («Вільха») та РСЗВ Росії («Торнадо-С») є спільний попередник – «Смерч». На відміну від російських, українські інженери відмовились від автомобільної бази МАЗ-79111 на користь вітчизняної, удосконаленої, мобільнішої КрАЗ-7634НЕ. Застарілу систему наведення замінено інерціально-супутниковою системою керування за допомогою аеродинамічних рулів. РСЗВ «Вільха» забезпечує формування індивідуального польотного завдання для кожної ракети, що дає змогу одним залпом уразити кілька цілей. Окрему увагу приділяють постійній модернізації ракет, підвищенню дальності польоту та точності ураження.

На нещодавньому засіданні РНБОУ схвалено основні показники державного оборонного замовлення на 2020 та 2021, 2022 роки. Зокрема, Державним оборонним замовленням передбачено продовження розробки і закупівлі за найважливішими проєктами зі створення ракетної техніки. Відповідно до роз’яснень Міноборони щодо ДОЗ-2020, «Закупівля ракет «Вільха» запланована відповідно до програмних показників, у межах виділеного фінансового ресурсу».

 

12
22
Читайте нас у Facebook
Мітки: ,

Захищаємо світ

00
00
00
Інфографіка, Озброєння та техніка, Публікації