ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Офіс Генпрокурора продовжує збір доказів Дебальцівської трагедії

Прочитаєте за: 2 хв. 19 Лютого 2020, 14:06

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора триває досудове розслідування трагедії біля м. Дебальцевого у січні-лютому 2015 року, про це повідомляє пресслужба Офісу Генпрокурора.

«Аналізуються телефонні переговори високопосадовців збройних сил РФ, учасників незаконних збройних формувань РФ, а також трафіки з’єднань операторів мобільного зв’язку. За їхніми результатами будуть призначені експертизи щодо ідентифікації причетних осіб за голосом, а також комплекс інших слідчих та процесуальних дій», – йдеться в повідомленні.

За версією слідства, фактором безпосереднього причинно-наслідкового зв’язку з понесеними втратами українських військових, озброєння і військової техніки під час бойових дій під Дебальцевим, є військова агресія збройних сил РФ. Вона полягала у обстрілах окремих районів Донецької області з території країни-агресора та подальшому прямому вторгненню на територію України, а також вчиненні військовими РФ воєнних злочинів.

«Під час бойових дій в районі Дебальцевого у період з 21 січня до 18 лютого 2015 року загинув 141 учасник АТО, 356 поранено, 150 взято в полон та 11 зникли безвісти», – зазначає пресслужба відомства.

За результатами досудового розслідування наразі вже повідомлено про підозру високопосадовцям збройних сил РФ за ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) та ч. 2 ст. 437 (участь у веденні агресивної війни) КК України, які безпосередньо здійснювали керівництво та координацію бойових дій проти сил АТО у цей період.

Високопосадовців збройних сил РФ оголошено в розшук, судом надані дозволи на їхнє затримання.

Максимальна санкція за цими статтями – довічне позбавлення волі.

Стежте за нами в Instagram