ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Уряд схвалив Річну національну програму Україна-НАТО нової якості

Новини
5 Лютого 2020, 14:06
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Уряд схвалив Річну національну програму під егідою Комісії Україна-НАТО на 2020 рік. Програма була розроблена за методологією вимірюваних результатів, ставить у центр уваги безпеку людини, містить механізм моніторингу виконання й побудована за принципами, структурою та змістом планів дій щодо членства в НАТО країн, які вступали в Альянс.

Відповідний документ Кабінет Міністрів України схвалив на засіданні в середу, 5 лютого, з метою подальшого внесення акта на підпис глави держави, повідомляє Урядовий портал.

«Наш Уряд включив до своєї Програми діяльності амбітну ціль: аби за п’ять років Україна відповідала критеріям вступу до НАТО. Якою буде Україна рівня натівських стандартів? Це держава, для якої безпека і добробут громадянина — у центрі уваги. Держава, яка здатна захистити свої людиноцентричні принципи», — заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Цього року документ містить низку нововведень. Уперше в центр уваги під час планування змісту програми поставлені саме права, свободи та законні інтереси людини. Саме такий людиноцентричний підхід сповідує Північноатлантичний альянс.

Крім того, розроблення документа вперше здійснювали за міжнародною методикою Results-Based Management (RBM, «Управління, орієнтоване на результат»). Саме таку методику використовують під час підготовки аналогічних стратегічних документів у державах-членах НАТО, Світовому банку, ООН.

Важливо, що РНП-2020 розробляли одночасно з Державним бюджетом на 2020 рік, тому всі заходи, передбачені у програмі, підкріплені фінансово. Уперше передбачено створення системи незалежного зовнішнього моніторингу виконання РНП. Оскільки перелік реформ, які включені до програми, дуже широкий і стосується приведення багатьох сфер життя країни до стандартів Альянсу, моніторинг виконання програми стане своєрідним аудитом країни за критеріями НАТО.

РНП передбачає як реформи сектору безпеки та оборони, так і демократичні перетворення країни. Серед перших, зокрема, приведення всієї системи управління силами оборони, стратегічного та оперативного (бойового) управління, зв’язку, розвідки та спостереження до стандартів і сумісності з системами НАТО, впровадження демократичного цивільного контролю, забезпечення умов для участі українських підприємств у багатонаціональних проєктах НАТО у сфері розробки та виробництва озброєння та техніки тощо. Серед іншого, зокрема, сформована ринкова економіка, прозора податкова система, ефективне наукове співробітництво між Україною та країнами НАТО і ЄС, система боротьби з тероризмом, яка робить Україну надійним партнером у системі міжнародної безпеки, розвиток системи національної стійкості та захисту критичної інфраструктури тощо.

Річна національна програма максимально наближена за змістом та принципами до Плану дій щодо членства в НАТО, і має таку саму структуру з п’яти розділів, як ПДЧ: I. Політичні та економічні питання; II. Оборона/Військові питання; III. Питання ресурсів; IV. Питання безпеки; V. Правові питання.

РНП є ключовим інструментом інтеграції України до НАТО і дорожньою картою реформ для втілення стандартів і принципів Альянсу. Він був створений Альянсом 2008 року, коли на саміті в Бухаресті союзники визнали, що Україна буде членом НАТО. Цього року виконання РНП спрямоване на досягнення цілі 17.2 Програми діяльності Кабінету Міністрів України «Україна відповідає принципам та критеріям, необхідним для набуття членства в Організації Північноатлантичного договору».


День Української Державності відзначають уп’яте: свято встановили під час Війни за Незалежність
День Української Державності відзначають уп’яте: свято встановили під час Війни за Незалежність

15 липня українці вже вп’яте відзначають День Української Державності. Це державне свято започаткували саме під час Війни за Незалежність України не випадково.

Корабель, 10 танків та 1470 військових: втрати російської армії за добу
Корабель, 10 танків та 1470 військових: втрати російської армії за добу

Російські війська минулої доби втратили 1470 військових убитими та пораненими, десять танків та прикордонний сторожовий корабель.

«Більшість звернень саме через Армія+»: із СЗЧ до Лицарської бригади вже повернулись 40 бійців
«Більшість звернень саме через Армія+»: із СЗЧ до Лицарської бригади вже повернулись 40 бійців

Переважна більшість звернень на повернення із СЗЧ до 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу надійшли через цифровий застосунок Армія+.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Оператор ПТРК

від 23000 до 173000 грн

Вся Україна

503 ОБМП

Olx Командир взводу, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

WorkUa Водій, військовослужбовець

від 21000 до 21000 грн

Львів

125 ОБр СВ ЗСУ

WorkUa Діловод, військовослужбовець

від 21000 до 21000 грн

Харків

Харківський зональний відділ ВСП

Olx Командир артилерійського взводу

від 23600 до 123600 грн

Луцьк, Волинська область

ПУБЛІКАЦІЇ
«Більшість звернень саме через Армія+»: із СЗЧ до Лицарської бригади вже повернулись 40 бійців
«Більшість звернень саме через Армія+»: із СЗЧ до Лицарської бригади вже повернулись 40 бійців

У військовій частині наголошують, що важливим є не лише формальне повернення військовослужбовців до лав Збройних Сил, а реальне відновлення в системі, яке дозволить бійцям приступити до виконання завдань…