У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…
У Сумському аеропорту на честь незламних «кіборгів» стартувала масштабна акція «Мелодії з Аеропорту, що не звучали 242 дні». Заходи триватимуть вісім місяців поспіль, як і оборона летовища, і завершаться наприкінці вересня. Лейтмотив акції — вшановування пам’яті незламних українських воїнів-«кіборгів» виконанням «вічних» урочистих музичних композицій.
Ініціювало акцію керівництво Сумського обласного військкомату та кафедри військової підготовки Сумського державного університету. До заходу долучилися ветерани війни на сході, близькі та родичі загиблих бійців, волонтери, громадські діячі, патріотично налаштована молодь і містяни.
Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих воїнів та переглянули відеоматеріали про запеклі бої.
Як відомо, оборона Донецького аеропорту, яка стала символом незламності та мужності українських військових, за офіційними даними тривала 242 дні.
— Мужніх захисників ДАПу вшановують у січні, але ми вирішили започаткувати своєрідний флешмоб пам’яті, аби згадувати загиблих «кіборгів» і тих, хто залишився живим, не лише в чергову дату, а постійно, — розповів слухач кафедри військової підготовки Сумського університету Максим Дінець. — На Сумщині живуть люди, які є джерелом правди про цю війну, прикладом героїзму та звитяги.
Заступник військового комісара Сумщини майор Олександр Бондаренко зазначив, що головним завданням акції є посилення військово-патріотичного виховання молоді та підвищення іміджу Збройних Сил України через розкриття подвигу захисників ДАПу на конкретних прикладах і розповідях безпосередніх учасників російсько-української війни. Символічно, що наймолодшим і найстаршим «кіборгами» були саме вихідці з Сумської області. Доброволець, Герой України Сергій Табала «Сєвєр» загинув, коли йому було лише 18 років. А найстарший — Олександр Салов «Тінь», який нині живе у Шостці, став на захист донецького летовища у 69 років.
Перед учасниками акції виступив дідусь Сергія Табали та військові, які захищали аеропорт. А заступник командира взводу військової кафедри Сумського університету Ангеліна Луцик виконала на саксофоні прекрасні мелодії.
Організатори акції сподіваються на підтримку заходу колективами військових частин, закладів та установ у всіх областях України, аби слава героїв-«кіборгів» жила вічно. А завершити його планують 30 вересня у Шостці, де живе 74-річний Олександр Салов. Він був поранений, має низку бойових нагород, серед яких найпочесніша — «За оборону Донецького аеропорту».
Радіоелектронна боротьба вже давно перестала бути «невидимим фронтом» — сьогодні це один із ключових драйверів розвитку сучасного defence tech.
Сьогодні вночі росія атакувала Київ балістичними та крилатими ракетами. Внаслідок обстрілу пошкоджені житлові будинки у кількох районах міста.
У зв’язку з наближенням лінії фронту у Краматорську ухвалено рішення про демонтаж та евакуацію окремих об’єктів культурної спадщини задля їхнього збереження.
Завершено досудове розслідування щодо правоохоронця, який за гроші обіцяв допомогти оформити фіктивну відстрочку від мобілізації.
Українські нацгвардійці взяли участь у навчаннях Aurora 2026 у Швеції, де оператори БПЛА НГУ також навчали партнерів сучасної роботи з дронами.
Оператори батальйону безпілотних систем Signum 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка завдають ударів по логістиці окупантів.
Механік-водій (машини на бронетанковій базі), військовослужбовець
від 25000 до 125000 грн
Київ, Київська область
У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…