Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

У західному регіоні розпочав діяльність фонд підтримки медицини для військових

23 Січня 2020
У західному регіоні розпочав діяльність фонд підтримки медицини для військових

У Львові в 58-му Будинку офіцерів відбулася презентація амбітного проєкту «Фундація підтримки медицини для військових», що реалізовуватиметься в районі відповідальності Військово-медичного клінічного центру Західного регіону.

Як розповіла виконавчий директор благодійного фонду пані Надія Цюра, головною метою є допомога військовослужбовцям, які отримали поранення, травми, хвороби під час бойових дій на сході, перебувають на лікуванні та потребують фінансової підтримки на подальшу медичну, психологічну та фізичну реабілітацію.

– Це є пріоритетним напрямком. Другим – визначено допомогу військовим медичним спеціалістам: лікарям, середньому медичному персоналу в удосконаленні професійних навичок. Власне, намагатимемося допомогти їм фінансово з тією метою, аби вони мали можливість брати участь у профільних міжнародних симпозіумах, конференціях, щоб вони могли навчитися і навчити когось іншого. Крім того, докладатимемо зусиль з реставрації, реконструкції приміщень військових медичних установ, що розташовані у семи областях, – зазначила пані Надія.

У своєму зверненні до присутніх начальник Центру полковник медичної служби Іван Гайда акцентував увагу присутніх на тому, що за останні роки військова медицина суттєво наростила професійний рівень та матеріально-технічну базу.

– Уже шостий рік наші спеціалісти виконують завдання за призначенням: надають спеціалізовану та вузькопрофільну медичну допомогу в районі проведення операції Об’єднаних сил  на сході країни. З року в рік представники наших госпіталів відправляються на заміну колегам до військового мобільного госпіталю, що у Покровську. Вони самовіддано продовжують боротьбу за життя усіх наших військовослужбовців та громадян, які мешкають у прифронтових населених пунктах.

З початку війни на Донбасі наші мобільні медичні групи у складі лікарів, середнього медичного персоналу, технічного персоналу, водіїв, що доукомплектовані завдяки небайдужим громадянам усім необхідним, були відправлені в район ведення бойових дій і фактично виконували функції армійських медичних підрозділів. З початку російської агресії та по сьогодні пліч-о-пліч із медичним персоналом за життя пацієнтів борються і небайдужі громадяни, які готові віддавати останні гроші заради того, аби наші військові та мирні жителі, які постраждали від ворожих куль, повернулися до повноцінного життя. З роками їх не стає менше, а навпаки – до когорти меценатів долучаються все нові й нові учасники.

Наприкінці виступу полковник медичної служби Іван Гайда щиро подякував представникам установ, громадських організацій та громадянам й урядам країн світу, які вже не перший рік допомагають Центру за активну громадянську позицію, фінансову і, що є головним, моральну підтримку.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Військова медицина, Соціальний захист