ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Намагаємося робити все можливе, аби поранені воїни встали з візка»

16 Січня 2020
«Намагаємося робити все можливе, аби поранені воїни встали з візка»

Півсотні учасників бойових дій отримали допомогу від спеціалістів Вінницького казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства. Хтось повернувся додому з новеньким ортезом, хтось – із ортопедичним взуттям,  комусь відремонтувати старий протез.

– Ми безкоштовно допомагаємо як учасникам бойових дій, так і звичайним пацієнтам, які приїжджають до нас із різних областей. Намагаємося зробити все, аби кожен встав із візка і дійсно пішов, – говорить заслужений лікар України, заступник директора з медичної роботи підприємства Валентин Заболотний.

Від знаття мірок та виготовлення протеза до першої примірки проходить близько тижня. Протягом цього часу пацієнтом займаються реабілітологи. Тобто поки бійцю виготовляють протез, його самого теж готують до нового протеза. Для цього тут обладнали спеціальний фізіотерапевтичний кабінет.

– Люди з інвалідністю, ветерани АТО, які звертаються до нас, потребують не тільки виготовлення сучасного протеза, а й психологічної допомоги, – продовжує лікар. – Людина ще не звиклася з думкою, що відтепер їй доведеться дещо по-іншому влаштовувати своє життя. Від чогось відмовитися, до чогось навпаки – звикнути. Особливо гостро це відчувається у молодих бійців. У перші дні вони сприймають нас доволі скептично. Але з часом свою думку змінюють.

На підприємстві розробили 15 видів протезів. Тут використовують комплектуючі не тільки вітчизняних, а й закордонних виробників. Зокрема Туреччини, США, Німеччини та Японії. З останніми вдалося навіть створити інноваційну ногу для бійця 59-ї бригади Олександра Гудзя.

– Протез не механічний, як усі вже звикли, а поєднаний з мікропроцесором, що запрограмований спеціально під Олександра, – детальніше розповідає Валентин Заболотний. – Комп’ютер установлює, з якою швидкістю рухатися пацієнту, та визначає ширину його кроку. Тому хлопець може не тільки ходити, а навіть бігати і присідати. Раніше ми освоїли та почали успішно використовувати американські стопи, тепер – японську технологію колінного суглоба. Робимо все, аби поранені воїни впевнено почували себе у житті.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини