ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Іран оприлюднив звіт розслідування катастрофи українського літака

21 Січня 2020

Український пасажирський літак, який 8 січня зазнав катастрофи після вильоту зі столиці Ірану, був збитий двома ракетами класу «земля-повітря» близького радіусу дії. Такі висновки надала Іранська організація цивільної авіації в другому попередньому звіті про розслідування, передає Bloomberg.

Згідно зі звітом це були ракети Tor-M1.

У документі сказано: «Літак вилетів із Тегерана о 6:12 ранку за місцевим часом і втратив зв’язок з авіадиспетчером на висоті 8 100 футів. Повітряне судно зникло з екранів вторинного спостереження о 6:15 і з головних систем спостереження ‒ о 6:18. Літак проминув житловий район, і його перший фізичний контакт із землею стався у громадському парку. Літак розбивався, переміщаючись футбольним полем, поблизу земельних ділянок та садів».

«Чорні скриньки», ідеться в повідомленні, є «одними з найпередовіших у своєму класі в світі», а в Ірану немає коштів для їх декодування. Водночас французькі й американські агентства з розслідування авіаційних подій відмовилися надати Ірану необхідне обладнання для розшифровки «чорних ящиків».

20 січня Президент Володимир Зеленський провів зустріч із спецпредставником президента Ірану Мохаммадом Есламі. Як повідомляє Офіс пезидента, керівники країн обговорили питання передачі Україні для розшифровки бортових самописців українського літака.  Володимир Зеленський зазначив, що Україна має необхідні технічні можливості та досвідчених фахівців для належного виконання цієї роботи. Також піднімалося питання компенсації близьким і рідним загиблих в авіакатастрофі та створення спільної слідчої групи.

Читайте нас в Telegram
Новини