Саме офіцери планують операції, приймають рішення в критичних ситуаціях, відповідають за особовий склад і ведуть підрозділи до виконання бойових завдань. Саме таких офіцерів готує…
Напередодні Дня пам’яті героїв Крут у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відкрилася виставка українських ікон XVIII‒XX століть «Небесне воїнство». Вона присвячена усім захисникам Української держави, які, як і нині, боролися й борються впродовж століття з московською імперією зла.
‒ Виставка приурочена до Дня пам’яті Героїв Крут і присвячена всім воїнам-захисникам України ‒ полеглим і живим. На ній представлено 33 ікони та 9 різноманітних церковних предметів, ‒ розповіла заступник директора музею Олена Пономаревська.
Експозиція демонструє християнську ієрархію побудови «воїнства Господнього», якими є святі ратники й заступники. На її найвищому щаблі – Ісус Христос, а вже за ним ідуть архангели, мученики, священники, ченці та світські особи, які словом і ділом творили добро заради Бога та людей.
На іконах представлені образи Ісуса Христа та Пресвятої Богородиці, архістратига Михаїла, Юрія Змієборця, Святого Миколи Угодника, Святих Юрія та Івана Воїна, інших святих заступників.
‒ Кожен із них – воїн духовний. Без образу Миколи Угодника, наприклад, козаки не ходили в похід. Образ Почаївської Богоматері в 1675 році допоміг зупинити наступ турецьких військ на Почаївську обитель на Волині. Богородиця Бердичівська ‒ головна святиня Полісся, яку однаково шанують католики і православні, ‒ додала заступник директора музею.
Українська ікона – унікальне явище. Вона поєднує в собі ознаки європейського живопису, візантійського канонічного письма, має неповторний стиль наївного іконопису. Але передусім це матрична одиниця духовності народу, українського воїна-захисника, жива духовна цінність.
Окрім огляду експозиції, відвідувачі, серед яких і військовослужбовці Чернігівського гарнізону, також насолоджувалися виступом Народного аматорського хору «Діти війни». Прозвучали українські народні, козацькі й військово-патріотичні пісні.
Лейтмотив виставки – звитяга і жертовність українських воїнів, які за прикладом Небесного воїнства ведуть двобій зі злом, боронять святу рідну землю і народ заради наступних поколінь і їхнього світлого майбуття.
У Дніпрі завершилася пошуково-рятувальна операція у житловому кварталі, по якому уночі 2 червня поцілили російські ракети.
Повідомлено про підозру 35-річному жителю Хмельницького району, який, за даними слідства, організував схему незаконного переправлення військовозобов’язаних.
За гуркотом на російських нафтопереробних заводах, інших військових об'єктах, складах і логістичних вузлах стоїть складна робота.
Бійці батальйону безпілотних систем «Рубака» 77-ї аеромобільної Наддніпрянської бригади видовищно знищили ворожу «буханку» з боєприпасами.
Пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» зробили добірку різанини ворожої логістики на Добропільському напрямку.
Правоохоронці викрили 26-річного жителя обласного центру, який організував схему незаконного отримання відстрочки від мобілізації та виїзду за межі України.
Саме офіцери планують операції, приймають рішення в критичних ситуаціях, відповідають за особовий склад і ведуть підрозділи до виконання бойових завдань. Саме таких офіцерів готує…