Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Лісабонський протокол до договору СНО-1, який підписала Україна в 1992 році, зобов’язав новоутворену країну до 5 грудня 2001 року ліквідувати всі стратегічні засоби доставки ядерної зброї. Тож 2000-й став вирішальним щодо рішення про ліквідацію стратегічної авіації в Україні, яке було ухвалено в жовтні цього ж року.
Контракт на проведення робіт зі знищення дальніх бомбардувальників Ту-22М ВПС України та їх озброєння був підписаний у липні 2002 року між Агентством зі зменшення загрози міністерства оборони США та американською фірмою Rayteon Technical Service. Субпідрядником ліквідаційних робіт виступило державне підприємство Міноборони «Українська авіаційна транспортна компанія».
Ліквідація відбувалася в два етапи. Спочатку літаки вивели зі стану бойової готовності – було зняте обладнання, озброєння, двигуни, було злите пальне, а потім розпочинався другий етап, під час якого планери розрізали на три частини.
За перебігом знищення останнього українського дальнього бомбардувальника спостерігали: заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України контр-адмірал Ігор Тенюх, заступник командувача Повітряних Сил генерал-лейтенант Сергій Онищенко, Джон Хербст, посол США в Україні, а також представники міністерства оборони США на чолі з заступником помічника міністра оборони Інгландом Дагом.
До квітня 2006-го було ліквідовано 59 «Бекфаерів» та утилізовано 423 ракети Х-22 до них. Роботи відбувалися в рамках «Програми спільного скорочення загрози» з допомогою американської фірми «Рейтеон» і за фінансування США.
27 січня 2007 року на авіабазі «Полтава» був ліквідований останній 60-й стратегічний бомбардувальник Ту-22М.
Ліквідація важких бомбардувальників типу Ту-22 та авіаційних крилатих ракет типу Х-22 була підтвердженням курсу України на безумовне виконання міжнародних зобов’язань та добровільної відмови від ядерної зброї та скорочення стратегічного наступального озброєння.
Кілька Ту-22/Ту-22М були приведені в нельотний стан і передані в Державний музей авіації України і Полтавський музей дальньої авіації, який створила група офіцерів-ентузіастів на базі колишнього військового аеродрому у 2007 році.
@armyinformcomua
Служба безпеки України затримала у різних регіонах країни шістьох проросійських інтернет-агітаторів, серед яких — спортивний журналіст, що закликав до бомбардувань Києва, та фітнес-тренер, який поширював фейки про Сили оборони.
Дві компанії зі США та одна з України стали переможцями Міжнародного інноваційного конкурсу NATO Innovation Challenge 2025-II, присвяченого протидії FPV-дронам з волоконно-оптичним керуванням. Вони отримають можливість доопрацювання своїх рішень спільно з профільними структурами НАТО.
Оператори БПЛА бригади «Спартан» методично вистежують та знищують залишки ворожих штурмових груп, які, чекаючи на обіцяну підмогу, ховаються в полях, очереті та серед руїн.
Навчитись керувати бронеавтомобілем MaxxPro за пів години по YouTube, щоб вивезти побратимів, або повернутися за одним бійцем під обстріл, бо «а як по-іншому?» — це принципи роботи водія на псевдо «Баку».
Дронарі 108-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ влучними ударами «демілітаризували» два російські позашляховики.
Вмотивовані добровольці, які долучилися до війська за програмою «Контракт 18-24», завершили базову загальновійськову підготовку та урочисто отримали марунові берети Десантно-штурмових військ.
від 23000 до 50000 грн
Вся Україна
43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила
від 20000 до 25000 грн
Могилів-Подільський
Державна прикордонна служба України
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…