ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Для жінок у війську відкриті нові перспективи

Важливо
Прочитаєте за: 2 хв. 24 Січня 2020, 13:05

Можливості жінки професійно реалізуватися у сфері безпеки та оборони обговорили у Вінниці представники громадських організацій, державні службовці, військовослужбовці Повітряних Сил та поліції. Зустріч організувало громадське об’єднання Коаліція «Вінниччина 1325», що працює над упровадженням на регіональному рівні резолюції Ради безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека».

Щоб зменшити ризик сексуального насильства чи домагань у секторі безпеки та оборони учасники Коаліції «Вінниччина 1325» адаптували до українського законодавства «Політику рівності», яка вже успішно працює в Республіці Литва, та презентували її під час зустрічі. Документ містить визначення таких понять, як «безпечне робоче середовище», «дискримінація», «домагання», «сексуальне домагання», «психологічне насильство» тощо. Розглянуто в ньому і шляхи реалізації політики рівності та прийняття й аналізування скарг працівників щодо знущань, дискримінації чи сексуальних домагань. Рекомендації, викладені в документі, вже взяті до уваги Вінницькою міською радою та опубліковані на її офіційному сайті в розділі «Громада за рівність». Тепер черга — за силовими структурами.

Зацікавленість присутніх викликав виступ представниці Командування Повітряних Сил – начальника групи військово-соціальної роботи УМПЗ КПС підполковника Ангеліни Кушнір. Вона зауважила, що Міністерство оборони розпочало активно просуватися у напрямку забезпечення жінкам перспективи кар’єрного зростання відповідно до рівня їхньої освіти, досвіду та результатів службової діяльності.

— Так, цього року дівчатам дозволили вступати до військових ліцеїв, — зауважила офіцерка. — У Київському ліцеї імені Івана Богуна вже навчаються 20 дівчат, командиром взводу яких є бойовий офіцер молодший лейтенант Юлія Микитенко. Крім того, у кілька разів зросла кількість жінок-офіцерів, які навчаються в Національному університеті оборони імені Черняховського. Жінкам дозволили обіймати бойові посади, на яких ще кілька років тому жінку було навіть важко уявити.

Окрему увагу приділила представниця війська й механізму реагування у Збройних Силах на сексуальні домагання чи випадки психологічного тиску. Ангеліна Кушнір зауважила, що у військових підрозділах працюють психологи, які готові надати допомогу будь-якому військовослужбовцю у разі виникнення загрози психологічного насильства. Також вона розповіла про роботу кол-центрів, які розпочали працювати у Збройних Силах України цього літа.

— Від початку роботи через кол-центр Командування ПС було зафіксовано факт сексуального домагання. За цим фактом було розпочато службове розслідування, за результатами якого офіцер-чоловік отримав стягнення.

Учасники зустрічі домовилися проводити подібні заходи на постійній основі. Адже вони допомагають обмінюватися напрацюваннями та досвідом між представниками різних силових структур і громадського сектору щодо створення безпечного робочого середовища без дискримінації, цькування та іншої небажаної поведінки.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
На півдні спецпризначенці спалили склад БК разом з окупантами

На півдні спецпризначенці спалили склад БК разом з окупантами

Воїни ССО спалили склад БК та знищили військових противника на Півдні.

МАГАТЕ заявило про чергову атаку безпілотника по Запорізькій АЕС

МАГАТЕ заявило про чергову атаку безпілотника по Запорізькій АЕС

Сьогодні, 18 квітня, Міжнародне агентство з атомної енергії повідомило про атаку невідомого безпілотного літального апарату по території навчального центру Запорізької атомної електростанції, що примикає до майданчика.

На Полтавщині до 15 років засуджено місцевого проросійського «політексперта» 

На Полтавщині до 15 років засуджено місцевого проросійського «політексперта» 

Суд виніс вирок жителю Полтави, який співпрацював з аналітичним порталом рф «Фонд стратегічної культури».

Постачання ППО та спільні оборонні проєкти: Глава держави мав розмову з віцеканцлером Німеччини

Постачання ППО та спільні оборонні проєкти: Глава держави мав розмову з віцеканцлером Німеччини

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із віцеканцлером Німеччини Робертом Габеком під час його візиту до Києва. Темою розмови було зміцнення ППО України сучасними системами та двостороння співпраця у сфері ОПК.

У ЗСУ показали, як естонські інструктори тренують наших новобранців

У ЗСУ показали, як естонські інструктори тренують наших новобранців

Військовослужбовці Збройних сил Естонської Республіки в рамках базової загальновійськової підготовки особового складу Збройних Сил України у Великій Британії проводять заняття з навчання ведення позиційних бойових дій.

Україна та Чехія розпочали переговори щодо двосторонньої безпекової угоди

Україна та Чехія розпочали переговори щодо двосторонньої безпекової угоди

Українська сторона провела переговори з чеською стороною щодо підготовки проєкту майбутньої безпекової угоди.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Стрілець-санітар

від 20000 до 120000 грн

Краматорськ

23 ОМПБ 56 ОМПБр

Кулеметник

від 21000 до 120000 грн

Миколаїв

189 об ТрО 123 Обр ТрО

Лікар з авіаційної медицини, військовослужбовець

від 10000 до 15000 грн

Васильків

Військова частина А1789

Водій

Київ

Військова частина А7039

C/C++ Embedded developer (STM32)

від 21000 до 81000 грн

Одеса

ВМС ЗС України

Інспектор прикордонної служби (Гвардія наступу “Сталевий кордон”)

від 25000 до 125000 грн

Черкаси, Черкаська область