
Кожного дня ви відкладаєте заняття спортом на завтра. І скажіть чесно самі собі, чи будете ви завтра займатися спортом?
Вас завжди щось зупиняло, наприклад: то занадто жарко, то дуже холодно.
Цьогорічна зима – це хороший час, щоб уже розпочати фізичні вправи, на які ви так довго наважуєтесь.
І якщо у вас є якісь сумніви на штиб «тренуватися взимку на вулиці вже не вийде», сміливо їх відкидайте. Ще й як вийде!
До того ж заняття фізичними вправами на вулиці можуть бути більш цікавими, ніж заняття спортом у фінтес-клубі. Але пам’ятайте про тривалість – лише 45 хвилин на день.
Спеціально для АрміяInform фінтес-тренер, засновниця програми реабілітації «Спина бійця», волонтерка, яка вже понад 5 років допомагає військовослужбовцям, Юлія Коваль порадила, як правильно займатися спортом взимку.
Одягайте правильний одяг
Зимова спортивна форма повинна бути багатошаровою. Перший шар – щільно прилягає до тіла і відводить вологу. Для цього використовуйте термобілизну. Другий шар – утримує тепло. Тут підійдуть утеплені тайтси і бігова сорочка. І насамкінець – верхній одяг, що захищає від снігу і дощу. Обирайте залежно від погоди – це може бути вітровка в плюсову погоду або більш утеплена куртка в морозну.
Не забувайте також про шарф і рукавички.
Розминайтеся вдома
Під час зимових тренувань важливо дотримуватися балансу – м’язи повинні бути розігрітими, але при цьому ви не маєте сильно пітніти. Найкращий варіант зробити розминку вдома. Але, головне, не перестаратися – якщо вийти на вулицю в мокрому одязі, можна захворіти. Аби м’язи не охололи, пробіжіться до тренувального майданчика, а вже потім робіть основні вправи.
Обирайте нескладні вправи
Вирішили розпочати з бігу? Тоді використовуйте очищені від снігу і льоду асфальтовані доріжки, щоб не травмувати ноги. Не забувайте прикривати обличчя шарфом та слідкуйте за темпом дихання, щоб холодне повітря не різало легені. Важливо – вдих робити носом, видих носом або ротом.
Любителям силових навантажень краще відмовитися від складних вправ і обрати базу – присідання, віджимання від землі, підтягування та віджимання на брусах.
Пийте до 2,5 л води на день
На відміну від літа, взимку нам не дуже хочеться пити, але гаряче повітря від батарей здатне швидко виводити вологу з нашої шкіри. Та й потреба в рідині зберігається. До того ж під час занять спортом ви неминуче втрачаєте воду разом з потом, і її запас необхідно поповнювати. Пийте воду кімнатної температури або теплий (але не гарячий) чай. У нього можна додати мед, лимон та імбир – вийде чудовий тонізуючий напій.
Щоб не спричинити зневоднення, необхідно дотримуватися простого правила: пити до 2,5 л води на день.
Лижі та ковзани – альтернативний варіант тренувань
Немає нічого кращого, ніж провести вихідний активно та екстремально – з катанням на лижах, сноуборді. Або ж зібратися з друзями та пограти в хокей чи просто покататися на ковзанах. Це не лише хороше аеробне навантаження, ай чудовий шанс урізноманітнити спортивні заняття, що дуже важливо для збереження інтересу і мотивації.
Знайте міру
Коли температура повітря опускається нижче -15°С , значно підвищується ймовірність захворіти. Тож коли на вулиці буде дуже морозно, тренуйтеся вдома або в залі.