ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Підсумки новорічного тижня ОВТ: рекорд постачання F-35, дебютний південнокорейський Global Hawk і перший російський полк з гіперзвуковим планувальним крилатим бойовим блоком «Авангард»

Прочитаєте за: 8 хв. 3 Січня 2020, 15:01 1

Для всіх, хто цікавиться новинками озброєння й військової техніки іноземного виробництва, АрміяInform подає огляд найважливіших новин у галузі. Читайте також про вірменські Су-30СМ, ізраїльську лазерну систему перехоплення й інше.

У Росії міжконтинентальні балістичні ракети з гіперзвуковим блоком «Авангард» заступили на бойове чергування

За словами росіян, на бойове чергування заступив перший полк, озброєний міжконтинентальними балістичними ракетами УР-100Н УТТХ, оснащеними гіперзвуковим планувальним крилатим бойовим блоком «Авангард». Ракетний полк уходить до складу 13-ї ракетної дивізії 31-ї ракетної армії РВСП в Ясному (Оренбурзька область).

Раніше російські ЗМІ повідомляли, що до кінця 2019-го в полку поставлять на бойове чергування перші два ракетні комплекси «Авангард» з ракетами УР-100Н УТТХ, розміщеними у шахтних пускових установках балістичних ракет Р-36М2. Надалі кількість розгорнутих комплексів у складі полку мають довести до штатних шести. У складі 13-ї ракетної дивізії до 2027 року планується розгорнути два ракетні полки з комплексами «Авангард» (сумарно 12 розгорнутих ракет УР-100Н УТТХ).

У березні 2018 року ТАСС повідомляло, що бойовим блоком «Авангард» оснащуватимуть ракети УР-100Н УТТХ із тих 30 ракет цього типу, отриманих російською стороною у 2002-2004 роках зі зберігання в Україні.

Вірменія отримала чотири винищувачі Су-30СМ

27 грудня 2019 року до Вірменії прибули чотири багатофункціональні винищувачі Су-30СМ. Літаки побудовані для ВПС Вірменії в рамках контракту, укладеного торік у січні між вірменською і російською сторонами «по лінії ОДКБ» за внутрішньоросійськими цінами. Перегін виконали російські екіпажі. Відповідно до підписаної ще 2012-го рамкової угоди, всього Вірменія планує отримати 12 таких винищувачів. Досі ВПС Вірменії не мали винищувачів, а з бойових літаків були тільки штурмовики Су-25.

Вірменія – третій замовник Су-30СМ серед колишніх радянських республік після Казахстану (отримав 12 літаків із замовлених 24) та Білорусі (отримала перші 4 літаки з 12 замовлених).

Пентагон може закупити біосенсорну тканину для пілотів

ВМС США розглядають можливість придбання спеціалізованої тканини для виготовлення біосенсорних костюмів, які могли б збирати фізіологічні дані про пілотів літальних апаратів.

Нещодавно NAVAIR (Naval Air Systems Command) – командування, яке забезпечує морських льотчиків необхідним обладнанням, опублікувало запит на отримання інформації про «тканини фізіологічного моніторингу» для «біодатчиків одягу, придатних для використання у морській авіації».

NAVAIR заявляє: їм потрібні тканини з гарною еластичністю, здатні помітно розтягуватися не розриваючись і швидко повертатися до первісної форми. Водночас матеріал має бути комфортним для шкіри. Також він повинен відповідати міжнародним промисловим стандартам ASTM стійкості до нагрівання під час пожежі. Це особливо важлива вимога безпеки, бо деякі синтетичні тканини, які використовують у США, можуть плавитися й прилипати до шкіри, викликаючи чи посилюючи опіки.

Біосенсорний одяг не ноу-хау, його використовують у професійному спорті вже багато років. Зазвичай у ньому застосовують тканини з уплетеними срібними волокнами або інші матеріали, здатні відчувати фізіологічні зміни: збільшення, зменшення температури чи перепади артеріального тиску. Волокна передають цю інформацію на невеликий переносний комп’ютер, який обробляє її, даючи змогу проводити оперативний аналіз.

Нова ізраїльська лазерна система перехоплення

Армія оборони Ізраїлю на кордоні з Сектором Гази в останні роки постійно стикається з відносно новою загрозою – повітряними зміями та зв’язками повітряних куль із запалювальними й вибуховими пристроями, запуском розвідувальних і бойових мультикоптерів, від яких страждають жителі прикордонних селищ. Попри активне запобігання цим загрозам, рішення, здатне надійно перекрити повітряний кордон із Сектором, не знайдено.

Торік 26 грудня місцеві ЗМІ повідомили про систему борні з повітряними коктейлями Молотова – «Клинок світла». Вона в розробленні вже півтора року і працює за принципом системи ПРО «Залізний купол». Ця лазерна система має працювати у взаємодії з іншими заходами безпеки, передусім для убезпечення власних літальних апаратів. Вона знаходить цілі за допомогою відеокамери, розпізнає їх, відстежує переміщення до моменту застосування лазера. Для враження повітряної кулі потрібно менше ніж секунду, для мультикоптера — кілька секунд. Друге покоління системи вже готове до польових випробувань на кордоні з Сектором улітку. Саме тоді терористи зазвичай масово запускають зв’язки повітряних куль. Також триває створення третього покоління, з потужнішим лазером.

Високомобільну систему «Клинок світла» можуть виконати як причеп або встановити на кузов авто і в разі потреби швидко перекинути з одного району в інший. Наприклад, із Гази на кордон з Ліваном чи Сирією. Система автономна, має власний генератор. Поки час її розгортання триває кілька годин, але за планами в остаточному варіанті скоротиться до кількадесят хвилин. За оцінками дальність дії лазера – 2 км. Тобто одна система зможе перекрити чотирикілометрову ділянку кордону.

Ціна прототипу близько $1 млн (у порівнянні з десятками мільйонів для аналогів), а час виготовлення 4–6 місяців. У серійному виробництві ціна і строки випуску системи істотно зменшаться.

Перший політ модернізованого винищувача JF-17 Block 3

28 грудня 2019 року в мережі з’явились перші знімки модернізованого варіанта легкого винищувача покоління 4+ китайсько-пакистанського розроблення JF-17 Block 3, що раніше вперше піднявся у повітря і приступив до випробувань на льотно-випробувальній станції підприємства Chengdu Aircraft Industries Company в китайському Ченду.

JF-17 Block 3 від попередників відрізняється низкою вдосконалень. Зокрема бортовою РЛС з АФАР KLJ-7А та ширококутним голографічним дисплеєм. Також літак отримає розширений асортимент керованого озброєння, зокрема китайського.

Після необхідних випробувань ВПС Пакистану планує закупити до 50 нових винищувачів до 2024-го. Також до закупівлі планують і двомісну модифікацію літака.

Рекорд постачання F-35

Американська корпорація Lockheed Martin торік поставила рекордну кількість винищувачів п’ятого покоління F-35 Lightning II. Так, за планом 131 літак, компанія збудувала 134 літаки F-35 усіх модифікацій тоді, як у 2018-му — тільки 91.

81 літак торік поставлений збройним силам США і 53 – іноземним замовникам. 30 – партнерам за програмою F-35, а 23 – іншим країнам по лінії американської програми міжурядових військових продажів Foreign Military Sales.

У 2020 році Lockheed Martin планує поставити 141 літак F-35 і продовжувати нарощувати його виробництво до 2023 року включно.

Середня вартість виробництва F-35А у 2019 році – $77,9 млн. До виробництва залучено понад 1400 постачальників із 47 штатів США і Пуерто-Ріко, програма забезпечує близько 220 тисяч робочих місць.

Нині в експлуатації по всьому світу перебуває 490 літаків F-35. Підготовлено майже тисячу льотчиків і більше ніж 8500 осіб наземного персоналу. У чотирьох експлуатантів (ВПС і морська піхота США, ВПС Великої Британії та ВПС Ізраїлю) літаки F-35 брали участь у бойових діях.

Південна Корея отримала перший Global Hawk

Наприкінці 2019-го південнокорейські ВПС отримали перший із чотирьох удосконалених висотних безпілотних літаки RQ-4B Global Hawk. Цього року планується наступна поставка безпілотників. Розгортання безпілотного літального апарата має зміцнити потенціал Південної Кореї у спостереженні й розвідці на Корейському півострові. Безпілотний літальний апарат RQ-4B, виготовлений американською компанією Northrop Grumman, є однією з найдосконаліших у світі платформ для збирання розвідувальних даних. Він здатний на відстані до 3000 км виконувати розвідувальні завдання до 40 годин на висотах до 18 км з використанням радіолокатора й електрооптичних та інфрачервоного датчиків дальньої дії, які дають змогу розпізнавати об’єкти на землі розміром до 30 см у діаметрі.

Греція модернізує F-16

Уряд Греції уклав контракт з корпорацією Lockheed Martin на $280 млн на модернізацію парку винищувачів F-16 у наступні 7 років. До 2027-го 84 літаки F-16 модернізують до високотехнологічного класу Viper у рамках програми, оціненої в $1,5 млрд. Наразі Греція має близько 150 винищувачів F-16. В останні роки Афіни розширили оборонні зв’язки з США, побоюючись військової експансії Туреччини. Суперечки між сусідами з приводу повітряного простору і морських кордонів, а також права на нафту і газ у Східному Середземномор’ї залишаються нерозв’язаними.

Росія витратить майже 33 млрд руб. на розробку авіадвигунів

АТ «Об’єднана двигунобудівна корпорація», що входить до «Ростеху», планує вкласти у розроблення імпортозамінного двигуна під шифром «ПД-8-Сатурн» для літаків Sukhoi Superjet 100 і Бе-200ЧС у 2019-2024 роках майже 33 млрд руб. У 2021 році мають зробити технічний проєкт двигуна, у 2022-му – робочу конструкторську документацію, на 2023 рік запланована технологічна підготовка виробництва дослідних зразків маршових силових установок з ПД-8. 2024-го мають виготовити дослідні зразки, у тому ж році планують отримати сертифікат типу на новий двигун.

Наразі регіональний літак SSJ-100 оснащують двигунами SaM146. Їх виробляє спільне підприємство російського ВАТ «ОДК-Сатурн» і французької Safran Aircraft Engines. АТ «Цивільні літаки Сухого» нині розробляє імпортозамінну версію «Суперджета».

Індонезія представила власний бойовий безпілотник

Індонезійська авіабудівна компанія PTDI днями представила міністерству оборони країни перший великий бойовий безпілотник. Апарат переважно складається з імпортних запчастин, але військові вважають його великим кроком уперед. Отже, відтепер Індонезія входить до клубу виробників бойових безпілотників дальнього радіуса дії.

Розроблення БПЛА тривають із 2015 року. Апарат має розмах крил 16 м і підіймає до 30 кг корисного навантаження, що унеможливлює використання серйозного озброєння. Тож основним завданням апарата ймовірно стане розвідка. Запасу в 450 л палива вистачає на 30 годин польоту на висотах від 3 до 9 км зі швидкістю близько 235 км/год.

Двигун для БПЛА закуплено в Австрії, систему управління – в Іспанії, але індонезійські військові розраховують невдовзі довести частку вітчизняних деталей до 50 %.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
Озброєння та техніка