ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Добрі справи робити легко, ще легше – спільними силами

Прочитаєте за: 4 хв. 1 Січня 2020, 8:11

П’ятий рік поспіль Всеукраїнський центр волонтерів «Народний проєкт» активно допомагає армії. І хоча останнім часом ситуація із матеріальним забезпеченням у війську змінилась на краще, роботи у волонтерів усе ж вистачає.

Матеріали для облаштування позицій, обвіс для зброї, оптика для снайперів, тепловізори, прилади нічного бачення, далекоміри, артилерійські планшети, безпілотники тощо – у всьому цьому завжди є потреба на фронті.

Цього року волонтери «Народного проєкту» вже традиційно зробили чимало добрих справ. Передали потужні металошукачі та спецінструмент для саперного підрозділу, який проводить розмінування прифронтових територій та перевірки в пунктах пропуску на лінії розмежування. Різноманітне обладнання для підрозділів радіо- та аеророзвідки. Допомогли «осучаснити» НАЗи та особисте спорядження льотчиків в одному із підрозділів штурмової авіації.

Усе необхідне купують коштом благодійних внесків. Зі звітом за кожну зібрану та витрачену гривню можна ознайомитися на сайті «Народного проєкту». Там же можна знайти опис актуальних та реалізованих проєктів, дані про надходження коштів та відсоток від необхідної суми. Всі передачі відбуваються виключно за умови постановки майна на баланс військової частини.

– Ми неухильно дотримуємося принципу абсолютної відкритості. За кожним із проєктів звітуємо в режимі онлайн. Крім того, ми не беремо ані копійки від зборів щодо комісії чи відсотків на власне утримання: 100 % зібраних коштів йдуть на цільові потреби проєктів, – розповідає один із координаторів центру волонтерів Валерій Зайцев.

За словами волонтерів, наразі найбільш активна робота триває над проєктами «Я снайпер» та «Оперативне реагування».

– Стараємося оперативно задовольняти нагальні потреби військових на передовій. Передаємо різноманітне спорядження для піхотинців та снайперських груп: коліматори, оптика, далекоміри, метеостанції, різноманітні кріплення, обвіси тощо. Допомагаємо бригадам штабним обладнанням. Зокрема засобами координації роботи артилерії чи спецзв’язку, – говорить волонтер.

Ще один цікавий та перспективний проєкт – «Школа військових водолазів».  Для його реалізації вдалося зібрати понад 330 тисяч гривень.

– В обладнанні, яке ми придбали на зібрані кошти, сьогодні працюють морські спецпризначенці ССО, бійці рятувальної парашутно-десантної групи 10-ї бригади морської авіації ВМС, а навчені та екіпіровані з нашою допомогою морські прикордонники охороняють акваторію Маріуполя. У найближчих планах – закупівля нового спорядження та допомога у відновленні водолазного судна для фахівців ССО, – коментує Валерій Зайцев.

Маючи частину вільного ресурсу, 2019-го року волонтери долучилися до низки ініціатив у царині медицини. Зокрема допомогли з реалізацією успішного проєкту «Гірська терапія», спрямованого на психологічну реабілітацію ветеранів АТО. Закупили необхідне туристичне спорядження. Ініціатива спрацювала чудово: ветерани, у супроводі інструкторів та фахівців із психологічної допомоги, не лише добре відпочивали, а й позбувалися значної частини прихованих психологічних травм.

Започаткували та швидко реалізували проєкт «Врятувати Вадима». Зібрали кошти та закупили спеціальну медичну помпу для пораненого десантника Вадима Ушакова. Боєць зазнав тяжких бойових травм і страждає від неврологічних наслідків поранення. Помпа мала на меті зменшити негативні явища та дати Вадимові можливість продовжити подальшу реабілітацію.

Дещо менш активно провадили діяльність досить відомого проєкту «Біотех-реабілітація поранених». Нових пацієнтів не запрошували. Присвятили всі ресурси тим, у кого виникли несподівані ускладнення чи потреби у додаткових медичних утручаннях.

– Оплатили ряд хірургічних операцій, спостерігаємо за подальшим перебігом відновлення, акумулюємо ресурси для проведення остаточних операцій та завершення лікувальних курсів, – коментують у центрі.

Деякі починання, за словами волонтерів, втратили актуальність. Тож їх довелося згорнути. Зокрема, оплатили та передали останні бліндажі в рамках проєкту «Польові бліндажі». Завершили проєкт «Контроль витрати пального», що у перспективі дозволить впровадити ефективну систему точного обліку армійського пального.

– У рамках цього проєкту придбали частину необхідного обладнання. Наразі розробники проводять випробування системи на колісному транспорті однієї з військових частин. Після успішного випробування та затвердження системи на рівні Міністерства оборони, ми, можливо, долучимося до подальшого процесу впровадження її у війська, – діляться волонтери.

У планах організації – поширювати розуміння принципу соціальної відповідальності та пошук нових партнерів та меценатів. А також – перейти від задоволення гострих оперативних потреб до роботи на перспективу, аби випереджати та вирішувати питання ще до їх виникнення.

­– Ми дружні та відкриті до прозорої співпраці для кожного, хто розуміє, що війна триває і армія потребує нашої підтримки. А ще – добрі справи робити легко, і ще легше – спільними силами, – наголошують у «Народному проєкті».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook