ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Важке поранення не завадило молодому офіцерові стати учасником «Ігор нескорених»

14 Грудня 2019
Важке поранення не завадило молодому офіцерові стати учасником «Ігор нескорених»

Максим Єрмохін входить до складу Національної збірної України  «Ігор нескорених», фінальна частина яких відбудеться в Гаазі у 2020 році. У змаганнях беруть участь ветерани та діючі військовослужбовці, які зазнали поранень, були травмовані або захворіли  під час бойових дій.

Стати офіцером Максим мріяв із дитинства, адже він виріс у родині військового. Тому після школи вступив до Житомирського військового інституту. Роки навчання збігли швидко. Йшла війна, і курсанти розуміли, що їх очікує після випуску. Під керівництвом досвідчених викладачів юнаки справно готувались захищати свою країну.

Під час першої ротації на Схід Максим набував і свій перший бойовий досвід. Побачене на війні неймовірно вразило молодого офіцера і гартувало його характер.

…Це трапилось під час другої ротації. Під час виконання бойового завдання,  офіцер підірвався на протипіхотній міні.

– Я почув вибух, присів і озирнувся. Макс лежав на боці, і що мене здивувало, він не кричав, а тихо так говорив – хлопці я вас підвів, як же я вас підвів, – пригадує ті події підполковник Дмитро К.

Йому оперативно та кваліфіковано надали допомогу товариші і відправили до госпіталю. Але врятувати праву ногу лікарям не вдалося.  Батьки й друзі всіляко підтримували і допомагали Максиму. А ще волонтери і просто небайдужі люди своєю активною участю допомогли молодому офіцеру відновитись після важкого поранення. Попереду юнака очікувало тривале лікування та реабілітація.

А його мрією було якнайшвидше стати на ноги і навчитися ходити на протезі. Якось Максим побачив трансляцію із Сіднею «Ігор нескорених», де виступали наші ветерани. І це кардинально змінило все життя молодого офіцера.

– О четвертій годині я прокидався й одним оком дивився трансляцію. Я побачив такі речі, які не уявляв раніше. Коли людина, в якої з усіх кінцівок є тільки одна рука, пливе швидше, ніж я плив здоровий, – пригадує Максим.

І він впорався із цим, і не лише став самостійно на ноги. Максим розпочав активно тренуватись. Чого йому це вартувало, знає тільки він сам і його рідні. Тренуватися почав навесні, допомагали йому більш досвідчені учасники змагань і навіть підібрали види спорту – легку атлетику, штовхання ядра, веслування на тренажері.

У жовтні Максим дізнався, що в результаті національного відбору він потрапив у збірну України.

– Коли оголосили моє ім’я, я, певне, ще тижнів зо два не вірив, що так сталося, – ділиться враженнями юнак.

І тепер, щоб показали вдалі результати у фінальній частині «Ігор нескорених», Максим продовжує активно тренуватися.

У нього неймовірний графік щодня – служба, навчання та тренування. Але він витримає, цей молодий та амбітний офіцер, кавалер ордена Богдана Хмельницького III  ступеня, і покаже гідні результати. Головна його перемога вже є. Перемога над пораненням і повернення у стрій захисників України!

А спортивні перемоги всі ще попереду.

Фото Максима Єрмохіна

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини