ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Нове життя танкодрому «Щирець»

23 Грудня 2019, 16:12
Нове життя танкодрому «Щирець»

…На танкодромі ревуть двигуни БМП. 14-тонні машини долають складний п’ятикілометровий маршрут із перешкодами: ровами, крутими схилами та проходами у мінних полях. За штурвалами колісних панцирників — майбутні випускники Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що стануть командирами механізованих взводів у бойових бригадах. Не встигли вони як слід відпочити після фізичного навантаження та нервового напруження від водіння бойової машини піхоти, як неподалік уже пересідають за важелі танка.

Усе це відбувається на танкодромі «Щирець» Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії. Як розповів старший викладач кафедри водіння бойових машин та автомобілів факультету бойового застосування військ згаданого вишу підполковник Сергій Степанов, практичні заняття з курсантами розпочалися у грудні, вперше після дев’ятирічної перерви.

Цьому передувала копітка робота з відновлення і поліпшення польової навчально-матеріальної бази полігона і, зокрема, цієї ділянки.

— Насамперед відновлено трасу танкодрому, прочищені маршрути для виконання навчальних і підготовчих вправ, накриті перешкоди згідно з вимогами курсу з водіння, — розповів начальник танкодрому прапорщик Андрій Дзвоник.

Раніше танкодром використовував в обкатці відремонтованої техніки Львівський бронетанковий завод, частково для навчання мобілізованих. Однак у такій діяльності не було системності. Тож керівництво Академії вирішило почати використовувати танкодром на повну потужність, передусім для навчання курсантів.

— Тут хороші ґрунти для важкої техніки, розвинена інфраструктура, окрема віддалена ділянка, — пояснив начальник танкодрому. — Вже нині тут можна відпрацьовувати вправу з водіння в колоні протяжністю вісім кілометрів. Загалом є чотири маршрути, по яких можна відпрацьовувати різні завдання.

Є плани поліпшити командний пункт танкодрому та його класи.

— Втім уже тепер тут є змога в повному обсязі навчати наших курсантів водінню бойових машин, — зауважив старший викладач кафедри водіння бойових машин та автомобілів видового навчального закладу підполковник Микола Пинчук. — Тут тренуються майбутні командири механізованих підрозділів. І з досвіду АТО/ООС у їхню програму підготовки включено не тільки водіння бойової машини піхоти, а й танка Т-64, МТ-ЛБ, і БТР-80.

Отак старий танкодром отримав нове дихання та нову назву між своїми — «Новий старий танкодром «Щирець».

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Вишкіл, Навчання та тренування, Новини