ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Кривавий мозамбіцький «вирій» для російських «диких гусей»

4 Грудня 2019
Кривавий мозамбіцький «вирій» для російських «диких гусей»

Російські «їхтамнєти» з ПВК «Вагнера», які «працюють увічливими людьми» у Мозамбіку, несуть великі втрати у своїх лавах. Як повідомляє видання «Інформаційний навігатор», минулого тижня найманці «з-за порєбріка», які воюють на боці збройних сил Мозамбіку, вимушено відійшли з району Кабу-Делгаду.

Росіяни, які у вересні цього року прибули в африканську країну, перебували в населених пунктах Накала і Муеда. Їхня кількість становила 200 «багнетів», але внаслідок боїв проти так званих радикальних ісламістів з РЕНАМО чисельність «диких гусей» Пригожина дещо скоротилась. Як розповідає «ІН», уточнені втрати вагнерівців унаслідок боїв 25 листопада становлять 11 осіб загиблими і 25 пораненими. Основна причина подібних втрат: брак взаємодії й злагодженості із союзниками — армією Мозамбіку.

За повідомленням іншого інтернет-видання — «КавказЦентр», яке дає посилання на місцеві джерела, російські найманці втрапили у засідку противника: «Многие члены банды «Вагнера» ранены. В отместку за то, что русские увечат тела убитых повстанцев, русским начали отрезать головы. Русские несут потери как в живой силе, так и территории, которые удерживали ранее под своим контролем».

Така ситуація склалась тому, що частина «їхтамнєтів» загинула внаслідок «дружнього» вогню, що призвело до конфлікту російських найманців з військами Мозамбіку. Анонімні джерела в тамтешній армії розповіли про те, що між «Вагнером» і збройними силами країни зростає напруга. Росіяни й місцеві «практично припинили спільне патрулювання».

«КавказЦентр», цитуючи південноафриканського експерта Жасмін Опперман, розповідає, що «росіяни не розуміють місцеву культуру, не довіряють солдатам і змушені боротися в жахливих умовах проти ворога, який набирає все нові і нові оберти. Членів російської банди «Вагнера» кинули «в саме пекло, вони загрузли у конфлікті по вуха, а їхній ворог з кожним днем стає дедалі сильнішим».

Експерти з африканських війн висловлюють думку, що «вагнерівці» абсолютно нездатні «воювати в кущах», бо саме так у Мозамбіку ведуть бойові дії, а такі умови — одні з найскладніших у світі. «Підлісок там настільки густий, що все високотехнологічне обладнання, привезене «вагнерівцями», неефективне. Росіяни прибули воювати із застосуванням безпілотників, але тут вони не можуть їх використовувати», — розповідає джерело з мозамбіцької армії.

Перші повідомлення про втрати росіян у Мозамбіку почали надходити ще у жовтні. Мозамбіцьке видання Carta de Mocambique повідомило 27 жовтня, що внаслідок нападу повстанців у провінції Кабу-Делгаду вбито 5 членів банди «Вагнер». Але Кремль, в особі прессекретаря Путіна Пєскова, традиційно заявив, що в Мозамбіку «російських солдатів немає»…

19 листопада стало відомо, що з Африки в Росію доставили чергову партію загиблих «вагнерівців». Тіла привезли у Володимирську губернію.

Місцеві джерела розповідають, що родини загиблих отримали чималу грошову компенсацію за те, щоб ті мовчали про події.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Blogger pool