ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Команда Президента готує пакет законів щодо децентралізації на всій території України

13 Грудня 2019
Команда Президента готує пакет законів щодо децентралізації на всій території України

Триває підготовка пакета законопроєктів щодо завершення децентралізації в Україні, передає заяву Президента Володимира Зеленського сайт його Офісу.

— Зараз ми готуємо пакет законів щодо децентралізації на всій території України, — повідомив глава держави в етері програми «Право на владу» на телеканалі «1+1».

Він зазначив, що у Мінських домовленостях передбачені зміни в Конституції України, пов’язані з децентралізацією. Глава держави переконаний, що Україна повністю виконує свої зобов’язання за Мінськими угодами, і проведення децентралізації відповідає тому, що було підписано.

— Гадаю, що мені вдалося у цьому питанні переконати Німеччину та Францію, і це вже дуже добре. Що стосується Росії — буде складно. Всі бачили — в цьому питанні буде теж дуже-дуже складно, — додав глава держави.

Одним із найбільш проблемних пунктів Мінських домовленостей Володимир Зеленський назвав питання повернення Україною контролю над державним кордоном на сході.

— Найскладніше питання — передача кордону під контроль України. Це слабке місце, Ахіллесова п’ята Мінських угод — те, що було підписано нашою стороною. На жаль, ми підписали, що нам передають під контроль наш кордон тільки після виборів на тимчасово окупованих територіях, — сказав Президент.

Він наголосив, що у нього з Президентом Росії різні позиції у цьому питанні, але діалог розпочався.

— Мені сподобалося, що ми почали про це говорити. Домовилися, що будемо говорити про це більш детально з різними варіантами на наступній зустрічі, — зазначив глава держави.

Володимир Зеленський додав, що деякі пункти Мінських домовленостей мають бути скореговані.

— Це буде дуже складно зробити. Але ми повинні це зробити. Ми маємо розуміти, що з часів підписання Мінських угод минуло 4 роки. Все змінюється у нашому житті. Ми розуміємо, що не моя команда підписувала «Мінськ». Але ми як влада повинні виконувати умови, на які пішла наша влада за тих часів. Я впевнений, що деякі речі ми зможемо змінити. І будемо змінювати, тому що саме передача українського державного кордону після виборів — це точно не наша позиція, — сказав глава держави.

Стежте за нами в Instagram
Новини