ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Харківські курсанти-танкісти стали водолазами

7 Грудня 2019
Харківські курсанти-танкісти стали водолазами

Підводні пригоди курсантів-танкістів

 Під час бойових дій танк Т-64Б долає водну перешкоду та раптом на глибині у декілька метрів стається нештатна ситуація − двигун замовкає. Командир бойової машини, швидко оцінивши ситуацію, негайно подає команду: «Екіпаж, приготуватися до затоплення та евакуації з танка!»

Це вихідні дані для відпрацювання завдань курсантами Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «ХПІ» у приміщенні нового навчально-тренувального комплексу легководолазної підготовки спеціального призначення, що урочисто відкрито в присутності колег із інших вишів Харкова.

− Подібного унікального об’єкта ніде в Україні більше немає, − говорить начальник військового інституту  полковник Олександр Серпухов. – Тут є класи легководолазної підготовки з обладнаними двома басейнами та гідротренажером, приміщення для вивчення ізолюючих протигазів і кімната, де курсанти вчаться надавати першу медичну допомогу, а також душові, гардеробні тощо.

За словами офіцерів кафедри експлуатації бронетанкового озброєння та військової техніки, даний комплекс на 100% відтворює умови, що можуть статися під час форсування великої річки чи водоймища. На його обладнання пішло майже  2 роки та вкладено чимало зусиль викладачами навчального підрозділу інституту.

Перед тим, як військовослужбовці провели перше заняття на комплексі, військовий капелан навчального закладу отець Олександр провів обряд освячення нового місця та побажав офіцерам та курсантам службових успіхів.

Під час практичного заходу курсанти-танкісти старших курсів відпрацювали усі елементи тренування з легководолазної підготовки.

Так, спочатку третьокурсники у великому басейні виконали під водою завдання в ізолюючому протигазі: перевірили справність індивідуального засобу захисту, протягнули трос 10 метрів від умовного танка до тягача тощо. Після цього військовослужбовці продемонстрували майстерність і злагодженість дій екіпажу під час затоплення танка та виходу з нього.

− Подібні заняття є обов’язковим елементом підготовки воїнів-танкістів, але, насамперед, це – психологічний тест, який проходять курсанти перед подоланням водних перешкод на бойових машинах. До речі, після випуску із інституту наші вихованці отримують свідоцтва інструктора з легководолазної підготовки та зможуть готувати підлеглих до роботи в екстремальних мовах, − пояснив гостям полковник Олександр Серпухов.

За алгоритмом дій членів екіпажу танка, місце механіка-водія заповнюється водою скоріше за інших, і евакуацію із бойової машини він здійснює першим. Цього разу за важелями танка був молодший сержант Віталій Навроцький.

− Особливого страху не відчував, − каже курсант-танкіст. – Ну, набралася у бойову машину вода. Так я ж перебував у протигазі, що особисто перед цим завданням перевірив. Тому зосередився тільки на послідовності своїх дій та робив усе поступово. Яка ж була моя радість і гордість за наш екіпаж, коли ми вже полишили басейн і нам товариші потиснули руку. Вважаю, що для зміцнення бойового духу такі практичні заняття дуже потрібні.

А командир екіпажу старший сержант Андрій Іванцов під час затоплення танка думав лише про підлеглих.

− Я повинен останнім вийти із машини, − розповідає майбутні офіцер. –За допомогою спеціальних сигналів я знав, що в кожну мить робить механік і навідник. Проте це заняття було вперше − і моє хвилювання за долі трьох людей цілком виправдані.

Після завершення практичного заходу командування інституту та офіцери-викладачі привітали курсантів, які успішно впоралися зі складними завданнями та опанували основи легководолазної підготовки танкістів.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Вишкіл, Навчання та тренування, Новини