ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Два російські ерзаци «Містралів» побудують у Криму

4 Грудня 2019
Два російські ерзаци «Містралів» побудують у Криму

Росія не полишає спроб побудувати вертольотоносці на суднобудівному заводі «Залив», захопленому у Криму, про що АрміяInform уже повідомляла.

3 грудня «РИА Новости» повідомило, що універсальні кораблі-доки, які, на думку росіян, є аналогами вертольотоносців типу «Містраль», таки почнуть будувати в Керчі. Закладка кораблів має відбутися у 2020 році.

Поки ухвалено рішення обмежитися двома кораблями, надалі серію можливо продовжать. Передача ВМФ запланована на 2025 і 2026 роки.

Раніше повідомлялося, що нові універсальні кораблі-доки зможуть нести 12–16 гелікоптерів, а також матимуть велику докову камеру для десантних катерів. При цьому пояснювалося: цей вертольотоносець не експедиційний корабель, а інший самостійний проєкт. Тобто по суті це десантний корабель, де вертольоти застосовуватимуть як засоби висадки. Хоча, судячи з макетів, на кораблях планують розмістити й ударні, протичовнові й інші вертольоти.

Нагадаємо, що контракт на поставку двох вертольотоносців типу «Містраль» вартістю 1,2 млрд євро від початку був укладений між французькою DCNS/STX і «Рособоронекспортом» 2011 року. Перший корабель Франція мала передати в листопаді 2014 року, проте через напад на Україну та введення санкцій проти Росії тодішній президент країни Франсуа Олланд вирішив призупинити дію контракту.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України