ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Бтр-4Е має систему кругового огляду і «розумні» шоломи для екіпажу

Прочитаєте за: 3 хв. 5 Грудня 2019, 13:30

Як повідомляла АрміяІnform, на цьогорічній виставці «Зброя та безпека» у Києві вітчизняна компанія Limpid Armor Inc. презентувала систему кругового огляду з елементами доповненої реальності. Land Platform Modernization Kit розроблена для бойових бронемашин і здатна забезпечити екіпажу панорамний круговий огляд на 360 градусів. Інформація технічного характеру виводиться на окуляри-монітор спеціального шолома, який входить у комплект з іншими високотехнологічними елементами.

Стартап на військовому полігоні

Відтоді минуло не так багато часу, як на базі Миротворчого центру миротворчості та безпеки представники Наукового центру Сухопутних військ Національної академії імені гетьмана Петра Сагайдачного почали тестування цієї системи, яка поки є в одному екземплярі – на БТР-4Е.

І ось днями цей стартап на військовому полігоні вирішило продемонструвати керівництво компанії Limpid Armor Inc. Думкою про систему поділилися і науковці, які випробовують її в реальній обстановці.

Розробка включає апаратну і програмну частини. Перша цікава тим, що до її складу входять «розумні» окуляри Microsoft HoloLens – цивільна технологія, інтегрована у захисний шолом. Сюди входять і камери з оптичною стабілізацією, розташовані на зовнішньому корпусі, монітори для екіпажу і десанту, маніпулятор управління. Програмна частина – оригінальна розробка Limpid Armor Inc. забезпечує «склеювання» потокового відео онлайн. Завдяки восьми встановленим по периметру корпуса камерам екіпаж отримує панорамний огляд. Система може виводити кожному члену екіпажу необхідні для його функцій показники: кому швидкість руху і запас палива, а кому – прицільний комплекс і запас набоїв до гармати.

Концепт «прозорої» броні

–  Фірма впровадила концепцію так званої Прозорої броні. Вона дозволяє екіпажу отримувати доступ до покращеної ситуаційної обізнаності. Залежно від повороту голови (шолому), військові бачать потрібну їм ділянку місцевості. Час оновлення інформації до 2 мілісекунд! Компанія впровадила і функцію розпізнавання 14 типових цілей, чого дуже бракувало. І ще з найголовнішого: систему можна застосувати у нічних умовах. Камери дуже чутливі й забезпечують видимість навіть за вимкнених фар. Так можна приховано здійснити марш або іншу задачу, – поділився науковий співробітник науково-дослідного відділу Наукового центру Сухопутних військ працівник ЗСУ Володимир Мочерад. – Технологія дозволяє інтеграцію у всі існуючі бойові модулі. Підхоплює відео з тепловізорів у башті тощо.

За словами керівника компанії Limpid Armor Inc. Михайла Гречухіна, БТР-4Е, на якому встановлена система, обрано невипадково. Це найсучасніша українська бойова техніка, яка підпадає під програму подальшої модернізації – аж до повної роботизації.

–  Це перший етап інтеграції, де ми допомагаємо механіку-водію отримувати всю інформацію про машину і навколишню обстановку за допомогою новітніх технологій. На другому етапі виноситимемо оператора за межі техніки. Тобто створимо систему дистанційного керування. Третій етап – повноцінна роботизація машини, – зазначив пан Гречухін.

За його словами, Україна стала 9 країною, яка розробляє подібну систему. Над цим працюють, зокрема, США, Британія, Ізраїль і ще деякі високорозвинені держави.

Подарунок для ЗСУ

–  Систему, яку встановили на цей бронетранспортер для тестування, залишаємо для наших Збройних Сил в рамках нашої корпоративної соціальної відповідальності. Є змога іще безкоштовно встановити такі системи на певну кількість броньованих  машин – всього до п’яти одиниць. Надалі спілкуватимемося про комерційну співпрацю, – додав Михайло Гречухін.

 

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки: